Виноградарі Прикарпаття збирають грона вагою понад кілограм
Вересневі клопоти приємно потурбували дбайливих господарів. У ці дні вони збирають врожаї на своїх ділянках та у садах. Незважаючи на несприятливі погодні умови, садовина та городина вродила добре, а тому господарі мають чим потішити себе, родичів та знайомих. Особливо приємно збирати врожай справжнім шанувальникам вишуканого та давнього виду садовини – виноградарям. Окрім збору врожаю, вони ще й дбають про виготовлення соків та вина. Ми звикли, що найкращими винами вважаються молдавські, кримські чи грузинські, проте ще не навчилися цінувати продукт, виготовлений із натуральної сировини в себе вдома. Саме домашнє вино, стверджують винороби, має найприємніший смак.
На Прикарпатті кілька років зріє конфлікт щонайменше масштабу
колишнього СРСР. Цілком імовірно, що першою скрипкою в розкручуванні
проблеми може виступити Російська Федерація, адже йдеться про можливе
фізичне знищення унікального і єдиного на території Західної України
музею бойової слави радянських військ «Герої Дніпра».
Інвестиційно-будівельна компанія «Екстім» – одна з небагатьох, що
стабільно й успішно працює в Івано-Франківську вже понад півтора
десятка років. Сьогодні директор «Екстіму» Роман Тимків зізнається, що,
починаючи свій бізнес у 1995-му році, одразу після закінчення
Івано-Франківського державного технічного університету нафти й газу,
він і не передбачав, що через якийсь десяток років стане серйозним,
авторитетним підприємцем, а його фірма – однією з найбільших у місті
будівельних компаній, на рахунку якої чимало нагород, в тому числі й
міжнародних, за високу якість, за втілені кращі проекти тощо.
Першого вересня завжди особливий день, при будь-якій погоді і владі. Так чи інакше кожен з нас був чи є причетний до школи. А ще літо скінчилося і починається осінь… От і вчора в 42 загальноосвітніх закладах міста проспівав свою пісню перший дзвінок. Про те, чим його мелодія відрізняється від попередніх років, що нового чекає школу в найближчому часі, запитуємо головного освітянина міста, начальника управління освіти і науки виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради п. Михайла Вереса.
Здавна в Україні так повелося, що перед запашним хлібом на столі всі
вклонялися, він став символом достатку і родючості. Старожили
відзначають, що насправді для того, аби окраєць хліба лежав на столі,
потрібно було докласти чимало зусиль, ручної праці. І найголовніше –
вміло випекти хлібину. Найвеличнішим святом для всіх хліборобів був
день обжинків. Як правило, він співпадав із Третім Спасом, який в
народі ще називали Хлібним.
Селекціонер-любитель із Тлумача вже тридцять років вирощує унікальні для нашого клімату рослини Якби хтось розповів історію про те, що на Прикарпатті в звичайних домашніх умовах можна виростити рідкісні південні рослини, то, напевне, ніколи б не повірив, якби не довелося все побачити на власні очі. Цього чоловіка у Тлумачі знають усі – від малого до старого. І доброзичливо називають його Мічуріним. Сам Богдан Гаморак каже, що не боїться розповідати про свої успіхи у вирощуванні рослин, бо дуже любить цю справу і хоче, щоб нею цікавилося більше людей. Він кожному порадить і покаже, як правильно доглядати за будь-якою рослиною, щепити дерева.
«Караул! Газ подорожчав, а разом із ним всі комунальні послуги!» – жаліються українці з приводу літнього сюрпризу влади, яка, після обіцянок не піднімати у 2010 році тарифи, раптом, виконуючи вимогу МВФ, з 1 серпня на 50% все ж таки підвищила ціну на газ. «Спокійно, без паніки! Ситуація під контролем! Держава подбає про кожного, хто потребує допомоги! Бідних і обездолених спасе субсидія, процедура отримання якої спрощена до невпізнання», – рапортує у відповідь влада. І у країні розпочалась масова кампанія з роз’яснення нових правил її оформлення. Після масових піар-атак стосовно турботи про кожного пересічного українця намагаюсь з’ясувати, чи можу і я розраховувати на частину державної допомоги у вигляді субсидії.
Цього року у восьми навчальних закладах Івано-Франківська не буде випускного класу
1-го вересня розпочинається новий навчальний рік. Проте не у всіх навчальних закладах на урочистій лінійці вітатимуть тих, для кого перший дзвоник лунатиме востаннє. Ні одинадцятий, ні тобі дванадцятий – все одно десятирічка.
На Коломийщині відбувся перший фестиваль автентичної карпатської кухні Що не кажіть, а більш гостинного народу, ніж українці, годі пошукати. А Гуцульський край взагалі стоїть осібно: тут раді кожному, хто зайде до хати, і в першу чергу прибулого щедро пригостять. Стіл гуцульський багатий на грибну юшку та «приймлений» борщ, на вареники з маком та банош з бринзою, на «фасолєнку» й пампушки, на запеченого барана й гуслянку і ще на багато-багато автентичних, тільки цій райській місцині притаманних страв – калорійних, корисних і смаченних, аж пальчики оближеш.
В останню неділю жовтня народ України має обрати собі нову місцеву
владу за правилами, що встановлені новим Законом України про місцеві
вибори. Що ж нового і корисного несе цей закон Україні та політичній
силі, яка його породила, – Партії регіонів?