Четвер, 28.11.2024, 15:45
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
[356]
Пошук
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті »

Коли грає молоде вино
Хоча Івано-Франківщина не є настільки сприятливим регіоном для вирощування ягід південного сонця, все одно знаходяться люди, котрі всерйоз займаються цією справою. Розвиток виноградарства на Прикарпатті базується на обміні досвідом та поширенні саджанців поміж виноградарями.
Під час відзначення Свята хліба в обласному центрі мешканці Івано-Франківська мали можливість спробувати різні сорти винограду, котрий вирощують умілі та дбайливі руки членів клубу «Виноградарі Прикарпаття». Як запевняють його учасники, клуб ще доволі молодий, бо він створений у лютому цього року. Діяльність клубу розпочалась саме із дегустації вин 14 лютого. Долею випадку так сталося, що саме в День закоханих члени клубу мають намір щороку проводити дегустацію вин. Винороби кажуть, що найбільш до цього свята підходить червоне вино «Кадарка» від винороба Михайла Лучина, котре, до речі, посіло перше місце під час конкурсу вин.
– Спілкуючись з людьми, ми часто чули і самі неодноразово переконувались в тому, що куплений на ринку саджанець винограду гинув або не давав очікуваного результату, – каже заступник голови клубу із технічних питань Василь Зварич. – У цій проблемі є дві причини: саджанець не пристосований до наших умов або за рослиною просто невміло доглядали. А скільки разів куплене в магазині вино не відповідало затраченим коштам. І на все це витрачений час, здоров’я та гроші. Саме це і наштовхнуло нас на створення клубу.
Насправді виноградарі вважають себе щасливими людьми, бо вони роблять те, що їм найбільше до душі. А ще вони люблять вживати таку фразу: якщо хочеш бути щасливим – посади виноградну лозу. Цим гаслом вони й користуються в повсякденному вжитку. А солодкими і соковитими плодами зі своїх виноградників пригощають усіх охочих. Тільки ще не змогли виростити стільки, щоби можна було продавати на ринку.
Один із членів клубу Степан Городецький у селі Загвіздя має ділянку площею 12 сотих, повністю засаджену виноградом різних сортів. Господар хвалиться, що їх у нього аж 40. Поступово до чоловікового захоплення долучилися й інші члени сім’ї, тому тепер Степан Михайлович каже, що має сімейний підряд виноградарів, котрі готові допомогти не тільки з’їсти плоди, але й доглянути рослини.
– Мої батьки проживали на Кіровоградщині. Там я познайомився із одним виноградарем, в котрого було понад 70 сортів винограду. Він підібрав мені 11 сортів, котрі можуть рости в нас на Прикарпатті, – розповідає пан Степан. – Я вирощую технічні сорти, котрі використовую для приготування вин. Це Ізабелла біла, рожева, синя та чорна пізня. Є в мене також ранній сорт винограду Голубок, який має специфічний смак. Звичайно, є кишмиш, котрий придатний для родзинок, а також різні столові сорти. Загалом їх у мене 40 сортів.
Виноградар запевняє, що одного бажання займатися улюбленим заняттям замало. Треба ще чимало літератури перелопатити, щоби зуміти вирощувати виноград у таких масштабах. Також не менш важливу роль відіграє обмін досвідом і сортами із іншими виноградарями.
Члени клубу виноградарів зізнаються, що і в їхній справі бувають промахи. Проблем у вирощуванні винограду є чимало, в основному їх завдають несприятливі погодні умови або шкідники та хвороби. Органіка не завжди може впоратися із цими напастями, зізнаються виноградарі, а тому доводиться застосовувати і хімічні препарати. Вони бідкаються, що цього року зима була дуже складна, а тому багато сортів вимерзло.
– Створенню клубу передував досвід кожного виноградаря. Коли я побачив виноград у пана Дмитра Семеніва, то зразу спало на думку, що це Крим в Івано-Франківську, – ділиться враженнями Степан Городецький.
Є у виноградарів і свої рекорди.  Минулого року Степан Городецький виготовив 120 літрів вина. Цього року було зафіксовано, що грона винограду сортів Аркадія та Агат Донський виросли до 1,2 кілограма. Щоправда, виноградарі запевняють, що це не рекорд. Усьому винна погода, а взагалі ці сорти можуть давати грона вагою до двох кілограмів.
Цієї неділі відбудеться семінар для членів клубу «Виноградарі Прикарпаття». Вони будуть обмінюватися досвідом,  вирішувати нагальні питання. Серед найбільш актуальних вони виділяють виноробство і підготовку кущів до зими. Господарі ділитимуться досвідом правильного догляду за рослинами, а також пропагуватимуть підняття культури споживання вина.
«Багато людей вважають, що вино – це «чорнило», алкоголь, який можна пити 200-грамовими склянками. Ми пропагуємо ідею про те, що насправді вино – це культура. Треба знати, як правильно споживати вино, з чим його вживати. Саме з цією метою на семінарі буде присутній професійний сомельє», – каже Василь Зварич.
Володимир БОДАК
Категорія: | Додав: bond (09.09.2010)
Переглядів: 1212 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]