На Великдень в Івано-Франківську освятять найбільший кошик України
Ідея гігантоманії докотилася і до Івано-Франківська. В Україні відомо чимало рекордів, пов’язаних із продуктами. Так, в Севастополі виготовляли найбільший пряник в Україні, у Львові – найбільше шоколадне серце, поварі Запорізької області готували найбільшу в Україні каструлю козацького капусняка, а в Києві пекли найбільший бісквітний торт.
За довгу зиму всім настільки набридли консервації, що з приходом весни ранні свіжі овочі стають основою нашого раціону. Смакуємо, незважаючи на те, що вирощені вони в парниках і теплицях з використанням різних добрив і стимуляторів росту.
Вони всюди: на центральних площах і автобусних зупинках, на тротуарах і на газонах. Вони займають кожен вільний клаптик землі і перехожі старанно обходять їх, дивуючись, як швидко вони уміють розмножуватися. Їх демонтують, проте по суті своїй вони незнищенні. Мова про МАФи – малі архітектурні форми. Чому існує боротьба між ними та міською владою Івано-Франківська – з’ясовував журналіст «ЗК».
Весна повноцінно вступила у свої права, і для усіх власників автомобілів це значить, що необхідно дуже ретельно підготувати свого сталевого друга до весняно-літнього періоду. Адже за зиму ваші автівки змушені були пройти багато стресових (у прямому і переносному значенні) ситуацій, пов’язаних з ожеледицями, сніговими заносами, перепадами температур тощо. Тож не гаючи часу, потрібно показати своє авто спеціалістам. Саме в цей період власники сервісних станцій у свою чергу розпочинають активну боротьбу за клієнтів, щоб залучити їх до себе на сервісне обслуговування.
Аптечна справа в Івано-Франківську нараховує більше трьох століть. Історичні документи свідчать, що невдовзі
після заснування міста,
в 1709 році, серед 48 станиславівських ремісників двоє були аптекарями.
У структурі тутешньої єзуїтської школи уже в 1721 році була аптека.
Посаду управителя займав монах Юрій Тенклоффен. Німецький мандрівник
І.-Г. Коль, який відвідав Станиславів
у перші роки XIX століття, згадує про аптеки міста, про зразковий
порядок у них. Відомо також, що міські аптекарі Саханек і Томанек були
активними учасниками революційних подій 1848 року, молодшими офіцерами
польської національної гвардії, яка стихійно виникла в той час.
Зайдіть зараз у 11-й клас на четвертий або п’ятий урок. Половина парт порожні. Сучасні випускники вже давно поділили предмети на «потрібні» і «непотрібні». І замість школи ходять до… репетиторів. «Тренери розуму» хоч і не гарантують вступу до бажаного ВНЗ, але можуть «залатати дірки» у знаннях.
В одному із останніх чисел «Західного кур’єра» було надруковане інтерв’ю
із заступником головного лікаря Івано-Франківської центральної міської
клінічної лікарні
п. Володимиром Вовчуком під заголовком «Три поліклініки стануть центрами первинної медико-санітарної допомоги».
У швидкому темпі сучасного життя найпростішим, найдоступнішим,
найзручнішим та смачним десертом, сніданком чи навіть обідом стає
печиво. Навряд чи знайдеться людина, яка б відмовила собі у задоволенні
поласувати тим чи іншим видом печива, адже споживають його всі – від
малечі до поважних літніх людей. А сьогоднішнє його різноманіття
задовольнить навіть найвибагливіші смаки гурманів. Однак при настільки
багатому асортименті вибір якісного, безпечного і корисного печива є
актуальним питанням для тих, хто дбає про харчування своє та близьких.
Та й кількість невеличких приватних пекарень, які виходять на ринок зі
своєю продукцією, викликає запитання щодо їх професіоналізму та
дотримання ними вимог нормативних документів.
Такого інтересу до екологічної ситуації та боротьби за охорону довколишнього середовища, яке зараз є дуже популярним серед прогресивної частини людства, у нас, на жаль, не спостерігається. Обов'язок турбуватися про природу переважно довіряємо різним екологічним організаціям та державі, замість того, щоб взяти його на себе. І дарма – адже зацікавленими у захисті довкілля насамперед маємо бути ми самі.
В Івано-Франківську вшанували лідерів економічного розвитку
Минулої п’ятниці в Івано-Франківську восьмий раз відбулася традиційна урочиста церемонія вшанування лідерів економічного прогресу міста «Тріумф» за підсумками діяльності 2010 року. За словами начальника управління економічного та інтеграційного розвитку МВК Богдана Білика, як і в попередні роки, цього разу вшанування кращих підприємств і підприємців відбулося у 12 номінаціях – традиційних і нових, однак наступні «Тріумфи» організатори планують зробити ще більш цікавими – як у визначенні номінацій, так і у безпосередній церемонії нагородження, над чим працюють вже відтепер наші світила у сфері культури.