Четвер, 28.11.2024, 06:49
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
[356]
Пошук
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті »

Франківська МАФія
Такі різні МАФи
„На мою думку, в місті їх встановлено надто багато”, – каже заступник міського голови Микола Саєвич. Адже МАФами називають і торгівельні кіоски, і гаражі, і різного роду рекламні щити, якими просто загромаджене місто.
Як виявляється, ці МАФи є двох видів: на частину з них є дозволи, видані свого часу міською владою. Проте більшість малих архітектурних форм встановлені незаконно, з порушеннями не лише прописаних норм, а й елементарних прав кожного мешканця міста.
Працівники управління архітектури і містобудування нещодавно виявили понад сотню  фактів самовільного будівництва і направили відповідні листи з вимогою представити документи щодо власності на будинок, квартиру, земельну ділянку та проектну документацію на будівництво. 
Цьогоріч в міському бюджеті на демонтаж незаконно встановлених МАФів передбачено майже 100 тис. грн. Минулого року «вирішували питання» про 52 незаконно встановлені МАФи. Власники 8-ми з них  подали документи, що підтверджують законність їх  встановлення. Демонтовано було майже 19 об’єктів. «Ще 20-25 потребують вирішення питання з демонтажем», – повідомили в УЖКГ.
М.Саєвич розповідає, що свого часу влада обласного центру пішла назустріч розвитку малого підприємництва міста. Тому й виникла в Івано-Франківську така величезна кількість малих архітектурних форм. Але зараз особливо актуальним стає питання зовнішнього вигляду міста, адже наближається ювілей – 350-річчя від дня заснування Івано-Франківська.
У багатьох підприємців завершується термін оренди на встановлення МАФів. „Зараз ми активно переглядаємо договори і навіть почали відмовляти у продовженні термінів оренди тим підприємцям, чиї МАФи встановлені цілком законно. Зрештою, коли з цими підприємцями підписували договори оренди, їм ніхто не гарантував, що ці договори будуть продовжувати до безкінечності в часі”, – каже Микола Саєвич. Він погоджується з тим, що масове припинення дії таких договорів може нанести серйозний удар по малому і середньому бізнесу міста і запевняє, що вирішувати проблему будуть «комплексно, серйозно і поступово». Влада піде назустріч насамперед саме тим підприємцям, які узгоджують зовнішній вигляд МАФів з міським управлінням архітектури і розуміють, що торговельні точки повинні вписуватися в навколишній ландшафт, а не псувати його.
Інша категорія франківських МАФів – це незаконно встановлені споруди, з якими міська влада розпочала серйозну боротьбу.
Ще кілька років тому в Івано-Франківську створили рейдову групу у складі представників управління архітектури, муніципальної інспекції з благоустрою, управління торгівлі та міліції, яка виявляла самовільно встановлені малі архітектурні форми. Сподіваючись на високу громадянську свідомість місцевих бізнесменів, ця група складала відповідні приписи, просячи протягом певного терміну провести демонтаж того чи іншого МАФу. Проте на такі приписи в більшості випадків ніхто не звертав увагу. Тому віднедавна, крім попереджень і штрафів адмінкомісій, виконком приймає рішення про демонтаж МАФів.

Не добровільно, то примусово
Примусовий демонтаж почав приносити певні результати: підприємці зрозуміли, що їм значно вигідніше самостійно прибрати незаконно встановлений кіоск, ніж чекати приїзду групи з демонтажу.
„Ми надзвичайно лояльно підходимо до вирішення ситуації. Розуміємо, що в час економічної кризи невеликий кіоск може годувати сім’ю, проте виходити з ситуації потрібно законно”, – розповідає помічник заступника міського голови з питань ЖКГ Оксана Ковальчук. За її словами, міський голова Віктор Анушкевичус видав розпорядження від 27 січня 2011 року „Про створення комісії з питань демонтажу незаконно встановлених літніх торгових майданчиків, стаціонарних малих архітектурних форм, гаражів на захоплених земельних ділянках на території міста”.
Ця комісія збирається щоп’ятниці і переглядає рішення виконавчого комітету про демонтаж МАФів. Власникам малих архітектурних форм повідомляють, що за певний період вони або зобов’язані знести споруду, або надати необхідну документацію про те, що вона встановлена законно.
Також правильність оформлення всіх дозволів  перевіряє управління архітектури та управління земельних відносин. Власників МАФів неодноразово повідомляють про незаконність встановлення споруди. Підприємець ознайомлюється з рішенням про знесення і тільки після цього ЖКГ отримує листа з візою заступника міського голови про демонтаж МАФів.
Тобто процедура доволі довготривала, і є багато свідомих людей, які розуміють, що якщо мала архітектурна форма встановлена незаконно, то її необхідно знести. „Існує чимало випадків, коли підприємці демонтують МАФ самі. Іноді їм потрібна допомога, скажімо, з відключенням від світла, і ми їм допомагаємо, співпрацюючи з різними комунальними службами”, – каже О.Ковальчук.
За словами М.Саєвича, проблему вирішують, враховуючи і розвиток мікрорайонів міста. Зокрема, перед тим, як дати дозвіл на встановлення МАФу, проект розглядають і на комісії по безпеці руху. Тому що є багато малих архітектурних форм, які заважають руху транспорту, стоять близько до перехресть, щіо зменшує видимість. ДАІ є противником того, щоб МАФи встановлювали на автобусних зупинках, це заборонено в чітко визначених законодавством положеннях.
Пересувні кіоски     без коліс
Між іншим, деякі МАФи таки мають законне право на існування. Заступник начальника управління архітектури і містобудування Світлана Лосюк розповідає, що лотки швидкого харчування, оскільки вони мають колеса, перейменували у пересувні МАФи і їх встановлювати дозволяють.
Але тут виникає ще одна проблема. З одного боку, дозволи на пересувні малі архітектурні форми є правильними, адже вони не стоять на фундаменті і їх будь-якої миті можна перевезти в інше місце. З іншого, щоб такі вагончики не покрали, власники познімали з них колеса. Так що ці споруди фактично є звичайними малими архітектурними формами.
„Наші працівники знають, які МАФи існують роками, а які встановлені нещодавно. Тому рейди легко виявляють нових порушників закону”, – каже С.Лосюк.
Процедура демонтажу є складною і затратною справою. Адже управління житлово-комунального господарства, яке безпосередньо виконує демонтаж, змушене наймати кран для зняття МАФу, вантажівки для вивезення його, оплачувати робочий час працівникам, які демонтують малу архітектурну форму.
ЗМІ вже неодноразово інформували про різні випадки демонтажу. Проте МАФи продовжують з’являтися з величезною швидкістю. Представники влади одностайно стверджують, що все впирається в людський фактор і в людську свідомість. І до того часу, поки мешканці Івано-Франківська не почнуть пишатися своїм містом, не дбатимуть про його красивий вигляд, триватиме війна з МАФією. Чи надовго – ніхто не береться прогнозувати.
Любов ЗАГОРОВСЬКА
Категорія: | Додав: bond (07.04.2011)
Переглядів: 687 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]