Сьогодні це вже не ідея чи гасло, а реальна справа, яка працює в
Івано-Франківській, Житомирській, Хмельницькій, Тернопільській та
Чернівецькій областях і дає можливість сільгоспвиробникам реалізовувати
вирощену продукцію без посередників, які у сотні разів завищують ціни
при реалізації, а міським споживачам – можливість отримувати якісні
продукти від виробника «з поля до столу». Все це – кооперативний рух.
Молоко – це той дивний природний продукт, до складу якого входять майже 100 різних необхідних для організму речовин – амінокислоти, жирні кислоти, мінеральні солі, різні корисні вітаміни, ферменти й мікроелементи. Недарма Авіценна називав молочні продукти кращою їжею для людей, а філософи Давньої Греції вважали молоко білою кров’ю та соком життя. Звичайно, вони мали на увазі не сучасний порошковий напій, що може зберігатися місяцями, а натуральне молоко з-під кізки або корівки. Після серії передач популярних телеканалів про те, з чого складаються харчові продукти відомих брендів: кокосове молоко, консерванти, барвники, жири невідомого походження, підсилювачі смаку, виникає острах заходити до супермаркетів і взагалі торкатись «делікатесів», які там продаються. Ноги самі крокують на базар за городиною та продуктами тваринництва.
У лютому 2008 року Президент Віктор Ющенко підписав договір про вступ
України до Світової організації торгівлі (СОТ). Цей крок тоді багато
критикували і не завжди безпідставно. Наше сільське господарство
виявилося неготовим.
Івано-франківська вчителька стала справжньою героїнею. Протягом місяця жінка змогла прожити всього за… 907 гривень. Саме стільки станом на 1 жовтня 2010 року становив прожитковий мінімум для працездатних українців. Ганна Богданівна Покотило на власному досвіді переконалася, наскільки важко людині в чомусь обмежувати себе і постійно підраховувати останні копійки.
В Івано-Франківську у сквері «Княгинин» на вул. Галицькій, поруч з
будинком №38, на місці встановленого та освяченого наріжного каменю
постане Богослужбова каплиця у стилі лемківської церковної архітектури.
За таке рішення – «з метою вшанування пам’яті жертв депортації» – на
останній сесії своєї каденції проголосувало більшість депутатів
нинішньої міської ради.
Місцеві виборчі перегони виходять на фінішну пряму. До дня голосування залишається трохи більше тижня. Та попри швидкоплинність цьогорічного виборчого процесу, для пересічного виборця Івано-Франківська його завершення не буде простим. Адже належить вибирати із просто-таки астрономічного числа кандидатів. Так, до міської ради балотується майже 1200 достойників, половина з яких іде по партійних списках, а половина – по мажоритарних округах. «Конкурс» у депутатський корпус обласного центру – приблизно 20 претендентів на одне депутатське місце – може суперничати з конкурсами до найпрестижніших вузів. І як тут виборцю не розгубитися і не наступити вкотре на граблі передвиборчого популізму?
Він – особливий, виділяється між людей зростом, поставою, стрімкою впевненою ходою. Його поважають, люблять, але побоюються – за принциповість, глибокий інтелект, гостре слово. Отже, знайомтесь – кандидат медичних наук, доцент Національного медичного університету, заслужений працівник культури України Богдан Михайлович Волосянко.
Віктор Ющенко не вважає себе винним за нинішній стан справ у державі, який після приходу Януковича та його команди до влади вже називають «внутрішньою окупацією».
З різким осіннім похолоданням в енергетиків розпочинається найважчий період роботи. Про найважливіші завдання та пріоритети діяльності енергетиків розповідає головний інженер філії «Івано-Франківський РЕМ» (ВАТ «Прикарпаттяобленерго») Володимир Бондаренко.
Минулого четверга в редакції «Західного кур’єра» відбулося представлення першої п’ятірки кандидатів до обласної ради від Української партії. Список очолив голова партії Ігор Насалик. До нього також увійшли депутати облради Микола Семенюк, Ярослава Ульванська, Володимир Ковальчук та директор НГВУ «Долинанафтогаз» Михайло Гой. Місту Івано-Франківську Українська партія пропонуватиме свого кандидата на посаду міського голови Володимира Бачкура і власну програму розвитку, яка має докорінно змінити обласний центр. Сам же Ігор Насалик, навколо постаті якого з півроку зберігалася інтрига: піде він чи не піде на мера Івано-Франківська, вирішив балотуватися на другий термін міського голови Калуша. Хоча, як зізнався Ігор Степанович журналістам, в Калуші йому буде «не так цікаво».