Четвер, 28.11.2024, 16:44
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
[356]
Пошук
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті »

Кандидатський максимум
Попри змішану систему виборів, основними учасниками виборчого процесу залишаються партії. Адже лише вони мали право і списки формувати, і висувати мажоритарників. Побіжний аналіз партійних списків може багато сказати про те, наскільки серйозно партія налаштована на передвиборчу боротьбу.
Так усіх 30 (максимально можливе число депутатів, яких може провести партія до міськради у випадку її абсолютної перемоги) кандидатів зареєстрували лише Партія регіонів, «Фронт змін», ВО «Свобода» та «Сильна Україна». «Наша Україна» чомусь зупинилася на 29-х претендентах, а ВО «Батьківщина» представила список аж із 52-х достойників.
Довжелезна «лава запасних» франківських соратників Тимошенко може свідчити або про демонстрацію чисельності своїх партійних рядів, або ж про намір проводити постійну ротацію депутатів, які не виправдали надій партії.
Більшість же парторганізацій, очевидно, реально оцінюючи свої сили та електоральні симпатії, обмежилася партійними списками з одного-двох десятків кандидатів. «Трудова Україна», Християнсько-Демократичний Союз, Єдиний Центр, Всеукраїнська партія духовності і патріотизму та ОУН обмежилися п’ятьма достойниками. Але є й такі політсили, яким не вистачило партійців навіть для формування першої «п’ятірки». Це Партія зелених України, Партія промисловців і підприємців, Українська соціал-демократична партія. 
А партія з привабливою для народу назвою «Справедливість» послала на вибори лише одного (!) кандидата. Що вона робитиме, якщо виборці раптом проголосують за неї, – невідомо.
Цікавим також є список партії «Народна влада». Серед 15-ти претендентів цього списку – 14 жінок, яких веде у міськраду епатажний місцевий громадський діяч і політик Андрій Микитин. Ось вам і гендерна рівність з точністю до навпаки.
Це лише частинка того, що можна було б розказати про партії та їхніх кандидатів у депутати. До речі, варто мати на увазі, що багато зі списочників йдуть також по мажоритарних округах. Як тут виборцю не заплутатися і зробити правильний вибір?
Однозначної відповіді на це питання немає. Хіба що можна порадити готуватися до дня голосування заздалегідь: ознайомитися з передвиборчими програмами, почитати передвиборчу агітацію, порівняти, чи збігаються слова з ділами того чи іншого кандидата або партії.
Бо якщо прийти на виборчу дільницю абсолютно стерильним, то, окрім втрати часу на перечитування прізвищ і назв партій, можна ще втратити й можливість справді правильного вибору.
Тарас ТКАЧУК 
Категорія: | Додав: bond (21.10.2010)
Переглядів: 631 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]