Кожен споживач комунальних послуг, квартира якого обладнана різноманітними лічильниками, рано чи пізно стикається з проблемою їхньої повірки. Саме з проблемою, бо справа ця досить марудна і чимало споживачів, в основному пенсіонерів, самостійно з нею впоратися не можуть. На допомогу їм би мали прийти надавачі комунальних послуг. Але практика показує, що це не зовсім так.
Давні будівничі мали добру звичку залишати на своїх спорудах дати їхньої будови. Уважна людина, що цікавиться старовиною, прогулявшись містом, зверне увагу на те, що багато кам’яниць несуть на собі дату «1910». Датованими є будинки на вул. Гординського, 2, Короля Данила, 22, Рєпіна, 10. Дата нанесена на них в різних місцях фасадів. Не менше таких дат розміщено при вході в різні будинки. Це, зокрема, будинки на вул. Мазепи, 24, 36, 100, Шопена, 9. Але всі рекорди побила велика кам’яниця на вул. Грушевського, 1. На її аттиках (декоративних стінках над карнизом) ліворуч і праворуч бачимо дати польською мовою «RОК 1910» та «31 МАJА». Отже, вона має не лише рік, але й день народження, і 31 травня її власники і мешканці мають усі підстави святкувати 100-річчя свого будинку.
Дідуха палитимуть у Тлумачі З появою першої різдвяної зірки на небі українці почали колядувати. Потім дух Різдва підхопила Маланка, Василь, а згодом біля кожної української хатини лунали щедрівки. І так протягом всього місяця. Адже традиційно церковний цикл різдвяних свят завершується напередодні Стрітення Господнього. А от народні звичаї завершуються розколядою.
Ретроградне висловлювання Данила Яневського на початку минулого року щодо необхідності запровадження в Україні цензури багатьох зачепило за живе. "Яневський озвучив ту гірку правду, якої ми не хочемо визнавати, – відреагувала, наприклад, уже наприкінці року головний редактор журналу "Главред” Діана Дуцик. – І полягає ця правда в тому, що в Україні почався процес згортання свободи слова…”.
22 доби залишилося до відкриття ХХІ Олімпійських зимових ігор у канадському Ванкувері. Минула неділя, 17 січня, була останнім днем, коли спортсмени ще могли завоювати путівки на найбільші старти чотириріччя. А вже сьогодні виконком національного олімпійського комітету затвердить поіменний список спортсменів, які представлятимуть Українську державу на олімпійських аренах.
Підготовка до проведення голосування на президентських виборах перебуває на контролі міської влади. Як повідомила завідувачка оргвідділу міськвиконкому Ганна Галіпчак, в місті створено 104 виборчі дільниці — 87 звичайних та 17 спеціальних. «Жодних складних проблем, які було б неможливо вирішити або які б перешкоджали роботі дільниць, нема і вже не буде», — запевнила пані Галіпчак.
Триматчевий вояж франківських баскетболістів у Дніпродзержинськ та
Сімферополь виявився напрочуд вдалим. В поєдинках з сусідами по
турнірній таблиці «Говерла» максимально поповнила свій багаж і
підтягнулася до середняків чемпіонату.
Здавна на Прикарпатті на різдвяні свята замість ялинки в хаті ставили дідуха, а до стелі чіпляли солом’яних павуків. Така традиція останніми роками поступово відроджується. З кожним роком ми все бережливіше ставимося до природи, лісових насаджень, зокрема, вічнозелених красунь – ялинок. Тому на Новий рік більшість сімей практикують не зрізати вічнозелених дерев, а по можливості вдягати ті ялинки, котрі ростуть біля будинку. А останнім часом дуже поширеними стали маленькі ялиночки, сплетені із соснових гілок. Маленька симпатична ялиночка є і символом новорічних свят, і одночасно витвором людської майстерності. І запахом хвої таке деревце радує.
У 2009-му яремчанці тріумфували у чотирьох з п’яти турнірів, в яких
брали участь. Окрім згаданих вище, «Карпати», нагадаємо, взяли Кубок
Думанського. Не піддався «курортникам» тільки Кубок Підгір’я (у фіналі
вони поступилися «Княгинину»). Однак за цим змаганням вже давно
повелася недобра слава – його переможець зазвичай провалює сезон. От і
«спиртовики» фінішували за межею призерів.
10 листопада свій піввіковий ювілей відзначив один з найуспішніших дитячих тренерів області Віктор Поптанич. Привітати наставника з днем народження прийшла ватага його колишніх вихованців. Були слова подяки та подарунки. Були дзвінки від тих, хто не міг бути поруч. Як-от від Ігоря Худоб’яка, якого напередодні вперше викликали до табору національної збірної України. А що може бути кращим для наставника, ніж успіхи його учнів?