Івано-франківські вулиці встелятимуть асфальтом Щороку на ямковий ремонт вулиць із асфальтним покриттям місто витрачає по кілька мільйонів гривень. Під впливом атмосферних явищ та різких перепадів температури асфальт втрачає свої властивості, деформується, руйнується, викришується. Відбувається так зване абразивне спрацювання. Натомість бруківка, якщо її правильно укласти на відповідну основу, — практично вічна. Лише раз на 10-15 років достатньо вирівнювати ті ділянки доріг, де колеса машин утворили «колію». Але бруківка – дорога, а модна зараз дорожня плитка вже не така витривала і довговічна. Та й сама технологія виконання дорожнього покриття вулиць «у плитці», як з’ясувалося, дещо дорожча від асфальтного варіанта. В основному за рахунок влаштування основи дороги. Тож під час капітальних ремонтів міських вулиць й надалі використовуватимуть асфальт. Плиткою викладатимуть лише тротуари.
Перспективна молодь тікає з неперспективного села Традиційно тиждень до і тиждень після Дня молоді, який відзначають в останню неділю червня, влада і громадськість говорять про проблеми української молоді та намагаються накреслити перспективи їх вирішення. Але, на жаль, ці проблеми так і залишаються на фазі обговорення, а реального розв’язання немає. Чи не найбільшим каменем спотикання на шляху до прогресу є сільська молодь, яка просто зникає як категорія населення. Нема молоді – нема села, нема села – нема держави. Чому молоді люди тікають із села? Що може їх затримати у «колисці нації»? Ці та інші питання ми з’ясовували із начальником обласного управління у справах сім’ї та молоді Ростиславом Дмитровичем Зарембою.
В середу до порядку денного сесії Верховної Ради 239-ма голосами «за»
включено урядовий проект Подактового кодексу. Ймовірно, що саме цей
проект і буде прийнятий найближчими днями. У вівторок парламентарі
провалили проект головного податкового документа, запропонований
нунсівцем Миколою Катеринчуком.
У Кабміні запевняють, що запропоновані новації забезпечать баланс
інтересів держави і бізнесу. Прем’єр Микола Азаров повідомив, що в
урядовому проекті передбачено зменшення кількості загальнодержавних
податків з 29 до 17. Також скасовано 10 місцевих податків і зборів. На
місцях стягуватимуть чотири обов’язкові податки (на землю, нерухомість,
рекламу і торговий патент), всі інші впроваджуватимуться на розсуд
влади.
Кодекс також передбачає запровадження податкових канікул для малого
бізнесу. Вони продовжаться з 1 січня 2011-го по 31 грудня 2015 року.
Претендувати на нульову ставку зможуть юридичні особи, дохід яких не
перевищує 100 тис грн на рік, і фізосіб, що ведуть госпдіяльність,
обсяг доходів від якої не перевищує 300 тис. грн. на рік. На єдину
ставку податку у розмірі 6% можуть розраховувати юридичні особи з
обсягом доходів до 2,7 млн. грн. на рік.
Літня спека у місті серед розпеченого каміння – це випробовування не для слабких. Поміж задушливих вулиць та площ неначе справжні оазиси причаїлись невеличкі острівці сквериків та парків, котрі магнітом притягують до себе всіх, кому випала щаслива хвилина недовгого відпочинку серед галасливих робочих буднів. На нечисленних, затінених густою кроною дерев, лавках розмістились найбільші щасливці, тримаючи в руках наче скарб пляшки з прохолодними напоями, пластикові таці з морозивом, а по-галицьки влучно – льодами.
Полуниці та черешні на Центральному ринку Івано-Франківська мають допустимий рівень нітратів, тож вони – безпечні для споживання, запевняють фахівці міської лабораторії ветсанекспертизи. Вишеньки, черешеньки, малинка, полуничка, чорничка, порічка...
Голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк провів прес-конференцію для представників мас-медіа. Під час зустрічі із журналістами він поділився інформацією щодо подальшого розвитку області, розширення туристично-відпочинкового та економічного потенціалу.
100 днів Президента Януковича Минулого тижня в Українському домі Віктор Янукович провів підсумкову прес-конференцію з нагоди 100 днів свого перебування на посаді президента України. Ще дві години до початку прес-конференції, а журналісти вже у залі. Поки одні займають чергу біля мікрофонів для запитань, інші роздають футболки з написом «Стоп цензурі». Розбирають їх охоче. Але одягають не всі. Власне зі свободи слова (напередодні Дня журналіста) і розпочав президент свій звіт.
Юлія Тимошенко вважає, що за 100 днів президентства Віктора Януковича не виконано жодної його передвиборчої обіцянки, а натомість в Україні повним ходом йде побудова авторитаризму.
Не стерши з лиця землі древнє місто, нечиста сила створила природний заповідник Природа обдарувала нас безліччю дивовижних і неймовірних куточків. Привабливі місця для культурного відпочинку, природоохоронні пам’ятки завжди манили людину, зачаровували своєю витонченістю та неповторністю. Одною із таких місцин є Чортова гора неподалік Рогатина. Практично всі мешканці Опільського краю – від малого до старого – можуть розказати легенду про виникнення Чортової гори біля Рогатина. Проте ніхто достеменно не береться сказати, що це за явище природи і чому посеред рівного поля раптом вискочив горб у вигляді капелюха.
Міська рада готує аптечну революцію Сказати, що аптечний бізнес — один з найприбутковіших не лише у світі, а й у нашому «скромному» Івано-Франківську – не сказати нічого. Кількість аптек та аптечних кіосків, 99% з яких в обласному центрі Прикарпаття – приватної власності, з кожним роком зростає. За підрахунками експертів, рентабельність однієї аптеки загалом в Україні становить від 10 до 15% за річної виручки 200-250 тис. у.о. Ще б пак, якщо на частину лікарських засобів націнка законодавчо обмежена на рівні 25%, то на більшості медичних препаратів аптекарі заробляють 30-40%. Куш чималий, тож зрозуміло, що й аптечне лобі — доволі серйозне. Серед власників та покровителів тієї чи іншої аптечної мережі нерідко можна натрапити на представників влади, відставних (а то й діючих) працівників силових структур та фіскальних органів або ж їхніх родичів.