10:25
СПОРТ
«Група смерті» в Тревізо
Чемпіону України випав вояж на північ Апенін

У вівторок відбулося жеребкування елітного раунду розіграшу Кубка УЄФА з футзалу. Господарі групових турнірів були названі заздалегідь – це московське «Динамо», іспанська «Барселона», лісабонський «Спортинг» та дебютант змагань – італійська «Марка Футзал». Саме в гості до останньої і вирушать франківці наступного місяця.

Серед суперників «Урагану» буде… ще один італійський клуб – чинний володар Кубка УЄФА «Монтесільвано». Минулого року, дебютуючи у турнірі, «Монтесільвано» став першим клубом з Апенін, котрому вдалося здобути трофей. У вирішальному поєдинку («фінал чотирьох» проходив в Алмати, Казахстан), італійці переграли «Спортинг» – 5:2. Оскільки «золото» національного чемпіонату здобула «Марка Футзал», організатори надали італійцям два місця в новому Кубку УЄФА.
Відзначимо, що «Монтесільвано» увійшов до чотирьох сіяних команд (разом з «Спортингом», казахським «Кайратом» та азербайджанським «Аразом»), що були звільнені від матчів попередніх етапів. Три інші учасники групи пройшли через основний раунд змагань. «Марка Футзал» виграла груповий турнір в румунському Тиргу-Муреші, а словацький «Слов-Матік» з Братислави і наш «Ураган» фінішували другими. Франківці, нагадаємо, змагалися в сербському Крагуєваці, а словаки – у Тбілісі (там перемогла місцева «Іберія»).
Господар групи D, «Марка Футзал», представляє невеличке містечко Кастельфранко-Венето, розташоване у північній провінції Тревізо за 40 км від славнозвісної Венеції. Втім, може статися, що до рідного міста чемпіона Італії франківці… так і не потраплять. Річ у тім, що домашня арена «Марки» розташована у сусідньому містечку Монтебеллука і  вміщує вона трохи більше 1000 глядачів (а хтось казав, що для єврокубків потрібен зал на 3-5 тисяч місць).
Матчі елітного раунду відбуватимуться з 12 по 20 листопада. У чотирьох з п’яти попередніх сезонів, відколи діє нинішня формула змагань, чемпіони України посідали на цьому етапі треті місця в групі. І лише львівському «Тайму» позаторік вдалося фінішувати другим. Втім, до «фіналу чотирьох» виходять винятково переможці груп.

* * *
Футзал. Чемпіонат України. Екстра-ліга. 5 тур. 8 жовтня. «Ураган» – «Енергія» – 4:4 (Валенко, 4, 36, Кордоба, 14, Сержао, 31 – Павленко, 9, 40, Овсянніков, 13, 26). «Локомотив» – «Єнакієвець» – 2:2. «Кардинал-Рівне» – «Моноліт» – 6:1.