Пишуть книгу про Микитинці Івано-франківський науковець, історик, краєзнавець Р.Гандзюк готує книгу про історію села Микитинці. Цьому передувала велика пошукова і дослідницька праця науковця в архівах Львова і Кракова (Польща). Перша згадка про село датується 1510 роком, історик зробив фотокопію цього документа. Інший документ, виявлений в архіві давніх актів м.Кракова, свідчить, що в лютому 1511 року село вже було продане новим власником з Панова. До речі, село Микитинці зустрічається на карті мандрівника-географа Боплана, яка датується 1510 роком. Великий обсяг роботи з підготовки майбутньої книги виконує секретар сільської ради Г.Марків.
«Первоцвіту» – 120 років Відомий на Прикарпатті хор «Первоцвіт» відзначатиме цього року 120 років з часу свого створення. Це один з найстаріших хорових колективів. Заснував мішаний хор читальні «Просвіта» у Микитинцях в 1890 році перший його диригент Володимир Грицишин, управитель місцевої школи. А вже у 1891 році на репетиції хору почав приходити наш великий композитор Денис Січинський. Хор існував 24 роки. Тобто до 1914 року, до вибуху Першої світової війни. Після війни хор відновив свою роботу, керував ним тоді Василь Дзівінський і провадив його до 1920 року, відтак хор перебрав Володимир Грицишин і диригував ним до 1929 року. В хору був багатий репертуар, з яким він виступав в тодішньому Станіславові під час Шевченківських свят, ораторії «Вифлеємська ніч» та інше. У різні роки до діяльності хору були причетні Володимир Грицишин, Денис Січинський, Василь Дзівінський, Олекса Маланюк, Михайло Козленко, Семен Шкурган, Іван Дзьомбак, Володимир Зварун, Ігор Семків, Ганна Карась.
Вулиці відремонтовані і освітлені Виконком Угорницької сільської ради у звітному періоді велику увагу приділяв благоустрою, санітарному стану, освітленню вулиць і т.д. Саме про це звітувала сільський голова Любов Атаманчук перед депутатами сільської ради на підсумковій сесії. Так проведено ремонти вулиць Федорченка, Прикарпатської, Підкови Купальської, Повстанців, облаштовано перехід з вулиці Новорічної на Львівську. Велику роботу проведено щодо освітлення вулиць села. Замінено ліхтарі на вулицях Ганушевських, Купальської, побудовані нові лінії освітлення на вулицях Явора-Святослава, Береговій, Лозовій, Луговій, Калиновій та інше.
Допомога мецената У Крихівецькій загальноосвітній школі завдяки меценату В.Балагурі відремонтовано спортивний зал. Тепер учні мають можливість займатися різноманітними видами спорту, а ще проводити шкільні змагання. В.Балагура – добре відомий в місті благодійник, людина яка щедро ділиться з ближнім своїм заробленим. Іван ЯБЛОНСЬКИЙ
|