Українці не хочуть другої державної мови
Проти надання російській мові статусу державної виступають 56,5% українців.
Про це свідчать результати опитування, проведеного Центром Разумкова та Соціологічною групою «Рейтинг».
Якби на референдум винесли питання про статус мов, то 56,5% від усіх опитаних висловилися б за те, щоб єдиною державною залишалася українська, а російська вільно використовувалась.
37,6% готові підтримати варіант, згідно з яким українська та російська — дві державні мови. Водночас 5,9 відсотка респондентів вагалися із відповіддю.
Щодо самої участі у референдумі, то якби він відбувся найближчим часом щодо актуальних проблем розвитку України, зокрема: статусу української та російської мов, можливості федералізації України, можливості інтеграції України до ЄС, Митного союзу, вступу до НАТО, то в ньому точно або скоріше за все взяло би участь 82,7% виборців (57,5% — впевнено, 25,2% — скоріше за все).
Дослідження було проведено з 28 березня по 2 квітня 2014 року у всіх регіонах України за винятком Криму.
Америка допоможе?
США допоможуть Україні у проведенні відкритих і прозорих виборів для того, щоб ніхто не зміг поставити під сумнів їхні результати, заявив віце-президент США Джозеф Байден.
«США готові надавати значну допомогу для того, щоб вибори проводилися у відкритий спосіб, був належний рівень моніторингу», – сказав він 22 квітня у Києві після зустрічі з Прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком.
Своєю чергою, Арсеній Яценюк заявив, що проведення чесних президентських виборів є найважливішим завданням влади.
«Ми усвідомлюємо, що все, що відбувається на Сході і підтримується Російською Федерацією, має на меті, в тому числі зрив президентських виборів», – зазначив він.
Яценюк зазначив, що сьогодні вже зареєстровано понад два десятки кандидатів у президенти, які представляють весь спектр політичних партій у країні. «Україні потрібен легітимно обраний президент, що не треба Росії», – підсумував прем'єр.
Як відомо, вибори президента України призначено на 25 травня.
|