Собаки не винні
У розмноженні бродячих собак винні люди, а спорудити притуло для таких тварин Івано-Франківську має допомогти Євросоюз.
Принаймні так вважає директор комунального підприємства «Полігон» Богдан Тимочко. «Проблема з бродячими собаками не буде вирішена доти, поки люди не зрозуміють, що не треба їх годувати і викидати на смітники харчові відходи, – заявив він. – Собаки можуть розмножуватися з восьмимісячного віку, а пара тварин за рік може дати до 16 щенят приплоду. І так далі, в геометричній прогресії». Керівник КП «Полігон», яке, окрім своєї основної роботи – експлуатації міського сміттєзвалища, займається ще й зменшенням кількості бездоглядних тварин в місті, поінформував, що минулого року дві бригади відловлювачів з вулиць обласного центру Прикарпаття забрали понад три тисячі тварин. З них 465-ти собакам у віварії медуніверситету зробили операції – стерилізацію, їх також прищепили і відпустили на волю. Решту ж тварин довелося усипити, а їхні тіла транспортували на Коломийський ветсанзавод для утилізації. Цього року на відлов безпритульних тварин в міському бюджеті передбачено 150 тисяч гривень і 80 тис. грн. – на їх стерилізацію. «Ми не лише відловлюємо та здійснюємо евтаназію хворих тварин, але й стерилізуємо та проводимо щеплення здорових, шукаємо для них господарів, або відпускаємо їх у те середовище, звідки взяли. Стерилізовані та щеплені тварини вже не є агресивними і не становлять загрози для людей», – пояснює Б.Тимочко. А ось у притулок для бездоглядних тварин, що у селі Павлівці, за його словами, КП «Полігон» доставляє незначну кількість собак, бо він і так переповнений. Тому містові необхідно будувати комунальний притулок, про що мовиться вже давно. В цьому плані Івано-Франківськ розраховує на допомогу від Євросоюзу. Він має надати 150 тисяч гривень на виготовлення проекту такого притулку. Однак ні з необхідною для нього площею, ні з місцем для його розташування місто ще не визначилось. Іван БРОВКО
Нема тиску
Впродовж двох місяців мешканці частини багатоповерхівок мікрорайону Пасічна скаржаться на недостатній тиск води, а до верхніх поверхів вона взагалі не доходить. Про це повідомила начальник служби оперативного реагування міськвиконкому Тетяна Клочко. За її словами, такі проблеми є у будинках на вулицях Тролейбусній, Целевича та Хіміків, водопостачання яких здійснюється з центрального міського водогону.
«Нормативний тиск на вводі до дев’ятиповерхівок повинен бути в межах 3,3 – 3,7 атмосфер, – пояснює Т.Клочко. – Заміри, які «Водоекотехпром» здійснив на магістральному водогоні, показали тиск у 3,4 атмосфери. Але це не означає, що такий же тиск є і на вводах до цих будинків. У вихідні дні мешканці восьмих і дев’ятих поверхів скаржились, що вода до них не доходила». Як повідомив в.о. гендиректора КП «Івано-Франківськводоекотехпром» Володимир Марич, для нормалізації тиску водопостачання цих багатоповерхівок на насосній станції третього підйому необхідно ввести в експлуатацію ще один насос. А за словами заступника міського голови-директора департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Миколи Саєвича, ще один насос на насосній станції третього підйому є, але «Водоекотехпром» його просто не включає. Наш кор.
|