Біржа і кадри Основним показником для кожного міста, який характеризує рівень інноваційної та зовнішньо-економічної діяльності, залучення інвестицій, є створення нових робочих місць. За 9 місяців поточного року на підприємствах міста створено 5487 нових робочих місць і станом на 1 жовтня ц. р. на обліку в міському центрі зайнятості перебувало 1898 незайнятих громадян, що на 28% менше, ніж на відповідну дату 2009 року. Навантаження на одну вільну вакансію становило 7 осіб і порівняно з минулим роком зменшилося майже втричі. Разом з цими позитивними зрушеннями залишається проблема наявності кваліфікованих кадрів, особливо для підприємств машинобудування.
Туризм по-франківськи Туристична галузь міста демонструє певну стабілізацію та збільшення деяких економічних показників, зокрема обсяги надання послуг становлять майже 9 млн. грн., а бюджетні надходження за 9 місяців 2010 року складають майже 500 тис. грн. За цей час в Івано-Франківську діяли та прозвітували 68 туристичних фірм із 92 зареєстрованих. За 9 місяців 2010 року загальна кількість туристів, які обслуговувались усіма туристичними фірмами міста, складає 12340 чол. та надано екскурсійних послуг для 20360 чол., що практично майже відповідає рівню обслуговування з аналогічним періодом минулого року.
Інвестиції проти стагнації Динаміка залучення іноземних інвестицій в економіку Івано-Франківська свідчить про певний вихід промисловості міста із стагнації, — повідомили в управлінні економіки МВК. За 6 місяців поточного року сюди надійшло 13,1 млн. дол. США. Загалом в попередні роки 35 країн світу вклали свій капітал у 204 підприємства нашого міста. Значні обсяги зосереджено на підприємствах промисловості – 24,3 млн. дол. США, з них переробної – 22 млн. дол. США, зокрема, машинобудування – 13 млн. дол. США, легкої промисловості – 3,4 млн. дол. США, деревообробної – 3,1 млн. дол. США. У підприємства будівельної галузі залучено 13,5 млн. дол. США прямих іноземних інвестицій. Сукупний капітал нерезидентів, включаючи позичковий капітал, склав 142 млн. дол. США. В період виходу з кризи реалізація продукції промислових підприємств міста значною мірою залежить від освоєння зовнішніх ринків, в тому числі і міжнародних. За шість місяців поточного року порівняно з відповідним періодом минулого року обсяги експорту зросли на 15%. І якщо ще 4 роки тому структура експорту від міста складалася майже на 90% із сировини та напівсировинної продукції, то в цьому році навпаки – майже 90% всієї експортної продукції складають товари та продукти харчування.
|