Головна » 2010 » Грудень » 23 » Звичайна формальність
11:46
Звичайна формальність
Чемпіонат України може «схуднути» до десяти команд

Аматорський АРПІ не зміг скласти конкуренції франківському «Урагану» у чвертьфіналі розіграшу Кубка України. В першому матчі клуб з столиці Донбасу отримав у свої ворота вісім «сухих» голів. Відтак недільна гра у відповідь стане звичайною формальністю.

Франківці вперше в своїй історії увійдуть до півфіналу змагань. Керівництво клубу мало намір подати заявку на проведення вирішальних матчів кубка в Івано-Франківську, однак виконкому АМФУ ухвалив провести «Фінал чотирьох» у Запоріжжі. Це місто, яке свого часу було одним із законодавців моди у вітчизняному футзалі, ось вже четвертий сезон не має професійної команди.
За таких обставин симпатії місцевої публіки цілком можуть дістатися «Урагану». В складі івано-франківської команди є чимало гравців у той чи інший спосіб, пов’язаних із дніпровським мегаполісом. В Запоріжжі, зокрема, народилися керманич команди Сергій Гупаленко, Владислав Корнєєв, Максим Павлюк, шість сезонів у складі місцевої ДСС провів Федір Пилипів…
Наразі визначилися два з чотирьох учасників фіналу – «Кардинал» і «Шахтар». Причому рівненцям навіть не довелося виходити на майданчик, оскільки їх суперник – «Тайм» відмовився від подальших виступів у турнірі!? Причину такого кроку у львівському клубі пообіцяли назвати згодом. В кулуарах вперто циркулюють розмови про те, що чинний чемпіон от-от взагалі зникне з футзальної мапи країни. Прощальним для львів’ян ніби-то мав стати вчорашній поєдинок з «Єнакієвцем». Але донбасівці, зіславшись на епідемію грипу в команді, на гру не прибули.
Якщо чутки щодо швидкої загибелі «Тайму» небезпідставні, то з турнірної таблиці чемпіонату вже незабаром можуть «випасти» дев’ять результатів. Оскільки львів’яни не зіграли половини матчів, їх поєдинки згідно з регламентом анулюють. Цікаво, що дотягти до 50-відсоткового рубежу «таймівці» мали якраз у поєдинку з «Єнакієвцем». Та суперник, схоже, прорахував можливі наслідки і зробив хід у відповідь…
Тактичні «маневри» донбасівців цілком ймовірно стануть у нагоді нашому «Урагану». Річ у тім, що франківці, як і «Єнакієвець», втратили очки у двобої з «Таймом» – 0:1 і 1:1 відповідно. У той час, як «Локомотив» і «Енергія» чинного чемпіона перемогли. Відтак «Ураган» після зняття «таймівського» доробку нічого не втратить, інші ж позбудуться очок. А отже франківці наблизяться до лідерів.
Зіграють чи не зіграють «таймівці» десяту гру? Наступний поєдинок недавнього учасника Кубка УЄФА запланований на 15 січня у Харкові з «Локомотивом» (попередній відбувся ще 8 грудня). Однак мало хто вірить, що львів’яни стануть витрачати кошти на такий далекий вояж. На той момент вже завершиться трансферний період, а на багатьох нинішніх «таймівців», як подейкують, вже чекають земляки з «Енергії». Та й іншим потрібно працевлаштовуватися…
«Ураган» тим часом рушив на схід. Завтра у Луганську франківці зустрінуться в рамках чемпіонату з ЛТК, а в неділю в Донецьку проведуть повторний кубковий чвертьфінал проти АРПІ. Після новорічних свят чемпіонат країни поновиться 11 січня. В цей день «Ураган» прийматиме найпринциповішого суперника – львівську «Енергію». Підсилену «Таймом»?
Кубок України. 1/4 фіналу. 18-22 грудня. «Ураган» – АРПІ – 8:0 (Сержао, 4, 5, 33, Павлюк, 25, Шотурма, 33, 39, Ренатіньо, 37, Цвєлих, 39). Матч-відповідь – 24 грудня. «Шахтар» – «Атлант» Харків – 3:2 і 4:0. «Локомотив» – «Енергія» – 3:4. Матч-відповідь – 29 грудня. «Тайм» – «Кардинал-Рівне» – -:+ (відмова «Тайму»).
Чемпіонат України. Вища ліга. 13 тур. 22 грудня. «Моноліт» – «Локомотив» – 1:2. ПФС – ТВД – 1:2. «Енергія» – «Кардинал-Рівне» – 4:4. Матч ЛТК – «Ураган» відбудеться 24 грудня. Матч «Тайм» – «Єнакієвець» перенесено.