Який відсоток сімейного бюджету ви витрачаєте на харчування?
Валентина, менеджер: – Відсотків тридцять-сорок, думаю. Моя зарплатня невелика, тому велика частина витрачається на їжу. Це притому, що я живу одна, без сім'ї, і купую тільки найнеобхідніші продукти. Делікатеси бувають по великих святах хіба що…
Віктор Васильович, багатодітний тато: – Більше половини моїх доходів ми витрачаємо на їжу. У нас немає рідні у селі, тому купуємо все – від цибулини, картоплини і так далі… Щоб дітки нормально росли і розвивались, постійно купуємо м'ясо, рибу, овочі, фрукти, не кажучи вже про стандартні продукти – кисломолочні чи хлібобулочні, крупи, олію і таке інше.
Марта, студентка: – Моєї стипендії вистачає лишень на панчішки та на проїзд до батьків, так що харчуюсь я з їхнього бюджету (сміється)… А от батьки витрачають половину доходів на їжу для себе і двох студентів – для мене і брата. Решта грошей іде на оплату комунальних послуг, медикаменти, побутову хімію і так далі. Одягаємось в основному на секонд-хенді.
Вадим Миколайович, пенсіонер: – На їжу витрачаю відсотків двадцять пенсії, купую тільки необхідне. М'ясо, фрукти чи солодощі – тільки по великих святах. Мушу економити гроші, бо як захворію, то де на ліки візьму? А ще мушу заплатити за послуги – от вам і вся пенсія!
Іванна, підприємець: – Якось ніколи не рахувала. Відсотків п'ятнадцять, думаю. Ми з чоловіком обоє працюємо, у нас одна маленька дитина, на їжі ми не економимо. Оскільки ведемо здоровий спосіб життя, то не об’їдаємось, на ніч не дуже наїдаємось. Хоча і дозволяємо собі все, що смакує, на сімейному бюджеті це не надто відчутно.
Опитував Тарас ЯКОВИН
|