Буковель: далі буде?
Схоже, після кількох років пошуку Буковель знайшов той вид лижної програми, що здатен прославити його у світі спорту – лижну акробатику. Для цього у туркомплекса є все необхідне. До того ж це одна з небагатьох зимових дисциплін, де українські спортсмени претендують на провідні позиції.
Нагадаємо, Буковель дебютував у календарі Міжнародної федерації лижного спорту (FIS) як місце проведення гірськолижних змагань. З 2006 по 2011 роки тут відбувалися старти слаломісти. Проте більшість інших видів так званої альпійської програми курорт осилити не в силах – не вистачає потрібного перепаду висот і відповідного рельєфу місцевості. Змагання з лижної акробатики Буковель вперше провів у 2010-му. Після трьох вдалих стартів Кубка Європи в травні минулого року 48-й конгрес міжнародної лижної федерації, що відбувся в корейському Канволенді, віддав нам один з етапів Кубка світу з фристайлу в дисципліні «акробатика». Те, що він вийшов завершальним, очевидно, зумовлене місцем проведення чергового чемпіонату світу – він пройде на початку березня у Норвегії. З усіх господарів Кубка світу – 2013 Буковель розташований найближче до цієї скандинавської країни. До речі, у двох попередніх сезонах Кубок світу з лижної акробатики фінішував у Раубичах, що під Мінськом. Натхненні вдалими стартами, керівники курорту заговорили про свої зазіхання на чемпіонат світу. Зауважимо, що акробатика – це лише один з підвидів фристайлу. До нього входять також могул, скі-крос, слоупстайл та ін. Кожен з них потребує спеціально обладнаної траси чи трампліну. Затрати на проведення турніру будуть значно більшими. Цьогоріч, як було заявлено, турнір обійшовся державі у три мільйони гривень. Чи готові українці на більші витрати? Присутній на змаганнях голова Держмолодьспорту Равіль Сафіулін заявив, що Україна також розмірковує над тим, щоб прийняти серйозні міжнародні змагання з біатлону. Равіль Сафович не назвав місце потенційних стартів. Найімовірніше, йдеться про Львівщину. Адже тільки на спортивній базі у Тисовці є лижний стадіон та стрільбище. До речі, перебуваючи на Івано-Франківщині, поважний київський гість оглянув базу «Заросляк» та комплекс ворохтянських трамплінів і пообіцяв на реконструкцію згаданих об’єктів сім мільйонів гривень. Однак для серйозних стартів трампліни у Ворохті вже не годяться – надто малі. Тож залишається тільки фристайл…
Фристайл. Кубок світу-2013. 7-й етап. 23 лютого. Акробатика. Чоловіки. Фінал. 1. Морріс (Австралія) - 112,67. 2. Фергюсон (США) - 105,31. 3. Густік (Білорусь) - 94,77. 4. Ламбер (Швейцария) - 89,59. Підсумковий залік. 1. Цзя Цзунян (Китай) - 414 очок. 2. Морріс (Австралія) - 332. 3. Ці Гуанпу (Китай) - 321. 4. Фергюсон (США) - 277. 5. Геррітс (Канада) - 274. 6. Дашинский (Білорусь) - 269. Жінки. Фінал. 1. Кук (США) - 83,89. 2. Діденко (Україна) - 83,16. 3. Шефер (Швейцарія) - 78,75. 4. Маккіннон (США) - 77,43. Підсумковий залік. 1. Сюй Мэнтао (Китай) - 560. 2. Кук (США) - 303. 3. Лассіла (Австралія) - 296… 7. Діденко (Україна) - 264.
|