09:59
СПОРТ

Далекий політ ядра
Франківчанка Галина Облещук продемонструвала    один з кращих результатів сезону в світі

На вітчизняному спортивному небосхилі сходить нова зірка. Її ім’я – Галина Облещук. Лідер збірної України зі штовхання ядра нещодавно встановила нове особисте досягнення. На всеукраїнських змаганнях з метань у Кончі-Заспі снаряд, випущений нашою землячкою, опустився на позначці 19,40 метра. В цьому сезоні кращі результати демонстрували лише три спортсменки в світі.
Попереднє особисте досягнення Облещук було датоване травнем 2012-го. Тоді спортсменка відправила ядро на 19,23 метра. Згаданий результат дозволяв їй стартувати на Олімпійських іграх у Лондоні. Та буквально перед вильотом на туманний Альбіон Галина отримала прикру травму. «Це був дуже важкий удар, – розповідала вона згодом. – Стільки готувалася, працювала, затрачала здоров’я, сили і час, а вийшло, що намарно». Впоратися з емоціями спортсменці допоміг досвідчений наставник - заслужений тренер України Іван Шарий, який підготував чимало відомих спортсменів.
Заняття спортом Облещук розпочинала зі спортивної гімнастики. Ядро взяла до рук порівняно недавно, у вересні 2008 року. До того пробувала потоваришувати зі списом. Не сподобалося… Потяг до важких снарядів Галина, очевидно, успадкувала від батька, який займався важкою атлетикою.
Перший успіх прийшов вже за два роки. На чемпіонаті України в Ялті 21-річна спортсменка випередила усіх з результатом 16,32 м. З тих пір вона майже неодмінно перемагає у всіх національних змаганнях.
Минулого року до Облещук стали приходити перші успіхи і на міжнародній арені. На командному чемпіонаті Європи в Англії вона посіла друге місце. На дебютному для себе чемпіонаті світу в Москві вона стала дев’ятою. Далі був перший в її житті етап Діамантової ліги у Стокгольмі (сьоме місце). Комерційний турнір DecaNation-2013 у Франції – другий результат.
В лютому цього року Облещук стартувала на чемпіонаті світу у залі, що проходив у Сопоті. Однак виявився невдалим для спортсменки – 17-й результат. В літньому сезоні справи у нашої 25-річної землячки йдуть значно краще. За два тижні після встановлення особистого рекорду Галина з результатом 19,22 м перемогла у командному чемпіонаті країни в Києві.
Минулої неділі вона стартувала на турнірі міжнародної серії IAAF у Марракеші (Марокко). З результатом 18,82 м вона посіла другу сходинку, поступившись тільки лідеру світового рейтингу Валері Адамс з Нової Зеландії (19,69). Цього місяця на провідних легкоатлетів країни очікує старт у командному чемпіонаті Європи. А в серпні у Цюріху відбудеться континентальна першість.
P.S. Національний рекорд у штовханні ядра вже більше 15 років належить Віті Павлиш – 20 метрів 60 сантиметрів.

Найкращі результати сезону у світі. Штовхання ядра (жінки)