П`ятниця, 13.12.2024, 10:18
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Пошук
Календар
«  Грудень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2013 » Грудень » 19 » ПОЛІТИКА
10:49
ПОЛІТИКА
Не Митний союз, а дещо хитріше

Підписання у вівторок так званих московських угод, згідно з якими Росія надасть Україні кредит на суму 15 млрд. дол., означає, що Москва може стати за певних умов розпорядником дефолту України.

Таку думку висловив директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.
«Тут про Митний союз не йдеться. Тут ситуація набагато хитріша і набагато складніша. Тому що фактично тут йдеться про зовнішньополітичне і військово-політичне партнерство України і Росії. З урахуванням того, що відновлюється військово-промислова кооперація, і українські підприємства одержать оборонні замовлення з Росії. Це означає, що ми залучаємося до військово-політичного контуру РФ. Завжди раніше ми більше орієнтувалися на НАТО і Атлантичну систему безпеки», – пояснив політолог.
«Коли ми візьмемо кредит, то Росія може нам або оголосити дефолт, або пробачити дефолт. Тому що вони утримувачі наших державних паперів», – сказав політолог.
«Щодо переоснащення і технічного оновлення Чорноморського флоту в Севастополі, це дуже важливо... їм Севастополь потрібний. Мабуть, вони тут одержали добро, що не зовсім узгоджується з договором 1997 року. І зверніть увагу, Путін сказав, що потрібно тісніше координувати наші зовнішні політики. Це означає, що багато в чому ми тут враховуватимемо інтереси Росії в своїй зовнішній політиці. Це означає, що самостійної зовнішньої політики України, м`яко кажучи, буде значно менше», – пояснив Карасьов.
Він також зазначив, що Янукович «одержав фінансову допомогу від РФ, не дочекавшись її від ЄС, й інакше бути не могло, тому що РФ дає знеболююче, а ЄС пропонував тривале лікування нашої економіки».
Зауважимо, під час двосторонньої зустрічі з Януковичем у Москві в рамках засідання українсько-російської міждержавної комісії Путін також відзначив, що Росія і Україна можуть тісніше співробітничати на міжнародній арені, зокрема з питань регіональної безпеки. «Росія і Україна могли б тісніше взаємодіяти і на міжнародній арені, розширювати координацію позицій з глобальних проблем, в першу чергу, з регіональної безпеки, ключовим чинником якої є Чорноморський флот Російської Федерації, що базується в Севастополі».
Крім того, глава Росії наголосив, що оборонні потужності економіки України можуть бути використані для потреб Збройних сил Росії. «Ми готові розглянути можливість використання потужностей української економіки для потреб Збройних сил Російської Федерації, зокрема з ремонту і так далі», – сказав Путін.
Була досягнута домовленість, що Росія знизить ціну газу для України до 268,5 доларів за тисячу кубометрів. «Газпром» і «Нафтогаз України» підписали додаток, який дає можливість «Газпрому» продавати Україні газ за ціною 268,5 доларів за тисячу кубометрів», – сказав Путін. При цьому він відзначив, що це тимчасове рішення. «У всякому разі, ми вважаємо, що це тимчасове рішення, маючи на увазі, що довгострокові, довготривалі домовленості будуть досягнуті. Це стосується і поставок газу до України, і транзиту. Росія готова і далі йти назустріч нашим партнерам».

І так не добре, і так зле


Тривалі і масштабні народні протести в Україні можуть призвести до різкого збільшення попиту на валюту, скорочення припливу інвестицій, а також сприяти виведенню капіталу з країни.

Таку думку висловили експерти міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings.  Як наголошується в прес-релізі Fitch, в сукупності ці фактори можуть прискорити скорочення золотовалютних резервів України і підсилюють ризик безладної девальвації гривні. При цьому агентство зазначає, що навіть за умови швидкого згортання протестів в Україні політична криза навряд чи піде на спад.
Чинному уряду, перед яким стоїть завдання одночасного посилення співпраці з ЄС та налагодження відносин з РФ, буде складно відповідати на такий дипломатичний виклик. У разі ж відставки Кабміну не вдасться уникнути політично невизначеної паузи, викликаної необхідністю формування його нового складу.
У свою чергу, спроба насильницького розгону Евромайдану загрожує розколом уряду, який втратить підтримку найбільших українських бізнесменів, підкреслюють експерти Fitch.
За даними агентства, поточний рейтинг України "В-" досить стійкий до фактору народних хвилювань.
У той же час, наголошується в повідомленні, головне питання полягає в ступені впливу політичної кризи на здатність країни обслуговувати свої зовнішні зобов'язання на тлі подальшого скорочення резервів Нацбанку.
Коментуючи озвучені Президентом Віктором Януковичем наміри відновити переговори з Міжнародним валютним фондом, експерти рейтингового агентства вважають малоймовірною можливість згоди влади країни на всі висунуті Фондом вимоги.
При цьому в Fitch відзначають, що кредит МВФ дозволив би Україні рефінансувати свої зовнішні зобов'язання на 2014-1205 роки і сприяв би якнайшвидшому відновленню її економіки.


Переглядів: 610 | Додав: bond | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]