Застава за кандидата в Президенти
Кандидати в президенти України будуть допущені до участі у виборах після внесення грошової застави у розмірі 2,5 млн. гривень. Про це на прес-конференції повідомив глава Центрвиборчкому Михайло Охендовський. Зазначимо, на організацію та проведення виборів Президента, які відбудуться 25 травня, Верховна Рада України виділила майже 2 млрд. гривень. Запросять місію МВФ Новопризначений голова Національного банку Степан Кубів планує запросити місію Міжнародного валютного фонду для переговорів. Кубів зазначив, що є питання, на які хоче отримати відповідь суспільство та звичайні громадяни. «Перший крок – це знайомство. Другий крок – це будуть кваліфіковані питання по золотовалютних резервах, структурі їхній, переговори про відкриття нової програми, яка необхідна станом на сьогодні», – сказав Степан Кубів. Раніше директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард заявила, що МВФ готовий надати допомогу Україні, якщо її керівництво звернеться за нею. Нагадаємо, у 2013 році в Україні працювали кілька місій МВФ, проте жоден з візитів не привів до відновлення кредитування економіки України в рамках програми stand-by обсягом близько 15 млрд. доларів.
Утриматись від грошової паніки Населення України повинно утриматися від купівлі іноземної валюти, а також від дострокового зняття депозитів, повідомляє Український Кредитно-Банківський Союз (УКБС). «З метою недопущення дестабілізації фінансового ринку закликаємо не піддаватися панічним настроям і утриматися від купівлі іноземної валюти з метою спекуляцій та накопичення, а також від дострокового зняття депозитів. Оскільки це, перш за все, шкодить самим вкладникам, а не тільки фінансовій системі нашої країни», – повідомляє УБКС. Асоціація вважає, що на сьогодні відсутні об'єктивні підстави для поширення панічних настроїв серед населення та бізнесу. До того ж в УКБС заявили, що міжнародні фінансові інститути підтвердили готовність надати термінову фінансову допомогу Україні. УКБС вважає, що в умовах достатньої ліквідності банківської системи, а також прийняття Нацбанком запобіжних заходів для збереження стабільності дозволить зберегти заощадження населення і стабілізувати банківську систему в цілому.
Ціни вгору, ціни вниз З початку лютого середні роздрібні ціни на всі овочі борщового набору на продовольчих ринках зросли. Про це повідомила прес-секретар Державної інспекції з контролю над цінами Марина Воротинцева. За її словами, найсильніше подорожчала капуста - на 8,9%, її середня вартість по країні досягла до 2,93 грн. за кг. На 3,3% і 3,4% відповідно зросла вартість цибулі та картоплі - до 6,88 грн. за кг і 6,13 грн. за кг відповідно. Всього на 1,8% збільшилися цінники на буряк (до 4,06 грн. за кг) і на 1% - морква (до 4,14 грн. за кг). Експерти пояснили подорожчання капусти низьким урожаєм в Західній Україні. Це змусило місцевих постачальників скуповувати її в східному і центральному регіонах. Втім, експерти не виключають можливість, що вже до середини березня ціни на «борщ» знизяться мінімум на 10%.
|