10:02
ФУТБОЛ

Скандал через пенальті
Матч в Перегінську «завершили» вболівальники

Минулої неділі в обласному чемпіонаті вибухнув перший скандал. Через втручання вболівальників не вдалося завершити матч у Перегінську між місцевим однойменним ФК та тлумацьким «Придністров’ям».
На 82-й хвилині за рахунку 1:1 арбітр зустрічі Юрій Синишин призначив у ворота гостей спірний 11-метровий удар. Згодом комітет арбітрів визнає це рішення помилковим. Власне, таким воно здалося й гравцям тлумацької команди, які атакували арбітра, після чого він опинився на газоні. Оскільки все відбувалося поблизу лінії поля, на ігровий майданчик вибігли десятки вболівальників. Вони, своєю чергою, атакували придністровців, котрі змушені були рятуватися у клубному «бусі». Продовжувати гру гості відмовилися.
У вівторок інцидент став предметом розгляду в офісі ІФФФ. Учасникам матчу запропонували компромісний варіант, аналогів якому, зауважимо, в історії обласних змагань ще не було – дограти поєдинок на нейтральному полі. При цьому арбітр зустрічі мав відмінити своє рішення про призначення 11-метрового. Вже після цього контрольно-дисциплінарний комітет покарав би винних у скандалі. Така пропозиція, втім, не знайшла порозуміння у керівників ФК «Перегінське». Вони навіть пригрозили зняти свою команду з чемпіонату.
Крапку в інциденті, як очікується, поставить у п’ятницю КДК ІФФФ. Очевидно, що декому з гравців «Придністров’я» не уникнути дискваліфікації за напад на арбітра. Табу на проведення матчів «світить» також стадіону у Перегінську, адже клуб-господар не зумів забезпечити належну охорону учасникам гри. А от що буде з результатом? Кого футбольні функціонери визнають винним у зриві матчу? Чи технічні поразки отримають обидва колективи? Зазначимо, за останні роки це перший випадок в обласному чемпіонаті, коли вболівальники втручаються у хід зустрічі.
Решта матчів туру пройшли доволі спокійно. Резонанс викликала хіба що чергова невдача чинного чемпіона – коломийських «Карпат». Покутяни поступилися у гостях ФК «Калуш», хоч і першими відкрили рахунок (1:2).
Окрім калушан, вольову перемогу записав до свого активу лідер – брошнівські «Кроно-Карпати». Підопічні Василя Качура здолали у гостях ФК «Турка». Представник Коломийщини першим досяг успіху. Однак після перерви сили стали полишати господарів (матчі проходили за неймовірної спеки). Переможний м’яч «кронівців» записав до свого активу Роман Третяк, який в першому таймі відзначився… автоголом.
Другу позицію повернули собі футболісти снятинського «Покуття». Підопічні Василя Тофана здолали у гостях «Ніку-Івано-Франківськ». Остання все ще не має у своєму активі жодного очка. Нічиєю завершився матч у Долині між місцевим «Нафтовиком» та «Славією» з Отинії.
Чемпіонат Івано-Франківщини. 1 ліга. 6 тур. 8 червня. ФК "Турка" - "Кроно-Карпати" Брошнів-Осада - 1:2 (Третяк, 26-авт. - Перепічка, 70, Третяк, 80). Вилучення: Червінський, 82 (Т). ФК "Калуш" - "Карпати" Коломия - 2:1 (О. Мельник, 27-п., Денега, 58 - Федорюк, 22). Вилучення: А. Олійник, 70 (Кол.). "Ніка-Івано-Франківськ" - "Покуття-Євромодуль" Снятин - 1:2 (Р. Барчук, 68-п. - Кондратко, 34, 67). "Нафтовик" Долина - "Славія" Отинія - 1:1 (Яценко, 90+2 - А. Луцик, 39). ФК "Перегінське" - "Придністров'я" Тлумач - матч зупинено на 82 хвилині за рахунку 1:1. "Гал-Вапно" Галич - вільне від гри.
"Ніка"    5    0    0    5    3-12    0
Бомбардири: Романишин ("Кроно-Карпати") і Цимбалістий ("Гал-Вапно") - 4, Кушецький ("Кроно-Карпати") - 3 голи.
В 7-му турі (15 червня) зустрічаються: «Гал-Вапно» - ФК «Калуш», «Карпати» К – «Нафтовик», «Славія» - ФК «Перегінське», «Придністров`я», - «Ніка-Івано-Франківськ», «Покуття-Євромодуль» - ФК «Турка», «Кроно-Карпати» - вільні від гри.
Посеред минулого тижня відбулися матчі-відповіді 1/8 фіналу розіграшу Кубка Івано-Франківщини. Їх вдало здолали два представники районних чемпіонатів – «Оскар» з Підгір’я і «Кремінь» Пістинь. В чвертьфіналі вони складуть компанію шести представникам елітного дивізіону.
Кубок Івано-Франківщини - 2014. 1/8 фіналу. Матчі-відповіді. 5 червня. "Каменяр" - "Славія" - 2:1 (перша гра - 2:5). "Придністров`я" - "Ніка-Івано-Франківськ" - 1:4 (0:0). "Оскар" Підгір'я (Богородчанський р-н) - "Покуття-Євромодуль" - 2:1 (1:1). ФК "Перегінське" - "Гал-Вапно" - 2:0 (1:0). "Кремінь" Пістинь (Косівський р-н) - ФК "Битків" - 0:0 (2:1). ФК "Калуш" - "Кроно-Карпати" - 0:1 (2:4). "Тепловик" - ФК "Турка" - 0:5 (1:2). "Карпати" Коломия - "Нафтовик" - 3:0 (2:0).
Матчі 1/4 фіналу пройдуть 19 і 26 червня. Жереб визначив такі пари суперників: "Ніка-Івано-Франківськ" – "Оскар", "Славія" – "Кремінь", "Кроно-Карпати" – "Карпати" К, ФК "Перегінське" – ФК "Турка".