15:18
ЧЕМПІОН
Це – "Ураган”!

Клуб з Івано-Франківська вперше виборов золоті медалі чемпіонату України

Неділя, 5 червня 2011 року. Цей день назавжди буде записаний у скрижалі історії франківського спорту. На 21-му році Незалежності представник обласного центру нарешті дістався найвищої вершини в чемпіонаті України з ігрових видів спорту. Першопроходцем став Народний футбольний клуб «Ураган», створений у жовтні 2002 року за ініціативи ВАТ  «Прикарпаттяобленерго». В фінальній серії плей-офф «ураганівці» у вирішальній п’ятій зустрічі на майданчику суперника здолали львівську «Енергію-Тайм». Ще у Львові вболівальники команди викупали своїх улюбленців у шампанському. А повернувшись надвечір у рідне місто, гравці команди «осідлали» клубний автобус, по-європейськи продемонструвавши кубок переможців ошелешеним мешканцям столиці Прикарпаття. До такого ми не звикли...

До своєї мети «Ураган» йшов найдовшим шляхом. В усіх раундах плей-офф підопічні Сергія Гупаленка досягали перемоги лише у завершальних матчах серій, зігравши у підсумку на другому етапі майже стільки матчів, як і в регулярній першості! Хтозна, може саме набутий досвід затяжних протистоянь і допоміг команді у вирішальний момент.
Напередодні недільного матчу, зізнаємось, настрій у нас був не надто оптимістичний. Після двох поразок в Івано-Франківську на рідному паркеті «Енергія-Тайм» досить легко вирівняла загальний рахунок. У п’ятницю та суботу у воротах ураганівців побувало одразу 17 голів (7:6 і 10:3). Причому з двозначним рахунком «Ураган» програв вперше з часу свого існування…
Варто зауважити, що у другому домашньому матчі травмувався основний голкіпер франківців – Кирило Ципун. Ще раніше з аналогічних причин поза грою опинилися обидва капітани «Урагану» – Роман Кіндратів та Федір Пилипів. Через дискваліфікацію у третьому матчі не грав Ренатіньо, в четвертому – Біро Жаде.
Ворота «Урагану» почергово захищали Олег Їжаковський та Владислав Корнєєв, для котрого це були перші матчі сезону-2010/11. Саме Корнєєв (граючому тренеру команди у вересні виповниться 40 років) прийняв на себе основний удар, в т. ч. суботню «десятку». В «золотому матчі» він поступився місцем більш молодому колезі.
В неділю «Ураган» постав в оптимальному складі. Відтак продовження голевої феєрії, на яку так розраховувала львівська публіка, не відбулося. Франківці зіграли надійно у захисті, дозволивши супернику відзначитися лише одного разу. «Ураган» відповів «дублем» Сержао, якого вистачило як для перемоги в матчі, так і в серії загалом. «Ураган» – чемпіон!
Після недільного матчу гравці «Урагану» нарешті змогли поголити свої бороди. Дехто зробив це безпосередньо у роздягальні львівського спорткомплексу «Галичина». Нагадаємо, що ще під час чвертьфінальної серії з ТВД франківці, аби не сполохати фортуну, вирішили не брати до рук бритви.
Наступного дня відбулося вшанування чемпіона. Спершу команду прийняв голова ОДА Михайло Вишиванюк. Потім урочисте дійство перемістилося на домашню арену клубу – манеж коледжа фізвиховання. Окрім гравців основної команди клубу, нагороди отримали також гравці «Урагану-2-КФВ», котрі посіли друге місце в першості західного регіону (2 ліга).
«Ми мріяли побачити «Ураган» чемпіоном України, – зазначив незмінний президент клубу, голова правління ПАТ "Прикарпаттяобленерго" Олександр Бубен. – Роки праці не минули даремно. Зараз ми ставимо перед собою нові цілі, на нас чекають єврокубкові змагання. Переконаний, на нас чекає успіх».
Під час вшанування «Урагану» знову зайшла мова про необхідність зведення в Івано-Франківську сучасного спорткомплексу. Мер обласного центру Віктор Анушкевичус, зокрема, пообіцяв, що на найближчій сесії міськради буде ініційовано питання про виділення землі під будівництво цього об’єкту.
До звання найкращої команди країни «Ураган» йшов дев’ять років, сім з яких він провів у вищому дивізіоні. В дебютному сезоні серед еліти франківці фінішували п’ятими. Потім були 7-ма, 8-ма, 9-та позиції, знову п’ята і торік найвища на той час – четверта.
Тупцювання перед п’єдесталом набридло не тільки вболівальникам. Восени минулого року керівництво клубу вдалося до рішучого, проте ризикованого кроку, запросивши до свого складу трьох бразильців. І це спрацювало!
Бразилець Сержао з 27-ма голами став кращим бомбардиром чемпіонату України, відібравши, між іншим, пальму першості у свого одноклубника Валентина Цвєлих. Причому левову частку голів (19) 31-річний футболіст провів у плей-офф. Вісім з них дісталося «Енергії-Тайму» – Сержао забивав львів’янам у кожному з п’яти матчів!
Як чемпіони країни, восени франківці стартуватимуть у футзальному Кубку УЄФА. Попри свою назву, це турнір винятково для переможців своїх чемпіонатів. Сподіваємося, до цього турніру «Ураган» підійде у всеозброєнні. Найімовірніше зазнає змін і формула чемпіонату країни. Принаймні позавчора президенти вітчизняних клубів обговорювали можливість утворення нового формування під назвою Прем’єр-ліга.

Чемпіонат України. Фінал. Матчі №№3-5. 3-5 червня. «Енергія-Тайм» – «Ураган» – 7:6 (Павленко, 4, 26, Якунін, 8, Романов, 8, Рогачов, 13, Овсянніков, 22, О.Бондар, 30 – Павлюк, 6, Сімка, 16, 38, Сержао, 36-п., 39, 40). Вил.: Романов, 8 – Біро Жаде, 8. «Енергія-Тайм» – «Ураган» – 10:3 (Якунін, 4, Струк, 12, Павленко, 15, 15, Д.Бондар, 17, Овсянніков, 20, Макаєв, 24, Легчанов, 32, О.Бондар, 38, Рогачов, 40 – Сержао, 27, Ярий, 31, Шотурма, 39). «Енергія-Тайм» – «Ураган» – 1:2 (Струк, 10 – Сержао, 10, 32). Вил.: Овсянніков, 32 (Е). Рахунок серії – 2:3.