11:38
БАСКЕТБОЛ
Бронзова засмага «Говерли»
Франківці завершили 60-матчевий турнірний марафон на п’єдесталі
«Впродовж сезону нас картали за те, що «Говерла» часто поступається суперникам в останні хвилини матчів, але у найважливіший момент ми перемогли!», – скаже по завершенні серії ігор за «бронзу» чемпіонату країни наставник франківців Євген Мурзін. Й справді, у зустрічі, яка підвела риску під протистояння прикарпатців з запорізьким «Ферро-ЗНТУ», наша команда створили справжнє диво, ліквідувавши за 80 останніх секунд основного часу відставання у дев’ять очок!
Ще за 19 секунд до завершення четвертої чверті матчу франківці поступалися супернику чотирма пунктами. Але спочатку два штрафні закинув Колмен, а за 6 секунд до сирени (!) те ж холоднокровно зробив Зіммерман. Поміж цими епізодами шанс відзначитися подібним чином був у господарів, але вони двічі схибили. Гра перейшла в овертайм, який «Говерла» виграла с рахунком 5:3 (у підсумку – 83:81).
Я гадаю ми заслужили третю сходинку, – каже Євген Мурзін. – Ми рівно пройшли сезон, без особливих спадів. Слава богу, обійшлося без травм. Зібрався хороший колектив. Дерріка Зіммермана названо кращим атакуючим захисником сезону, Ерік Колмен вийшов в стартовій п’ятірці Матчу зірок…
Про те, що «Говерла» при комплектації команди (з минулого сезону залишилися тільки Кяушас і Шостуха) влучила у «десятку», оглядачі відзначили вже після перших матчів сезону, коли франківці видали серію з п’яти перемог і очолили турнірні перегони. Та тоді навряд чи хтось серйозно розмірковув про медалі.
Не мовилося про п’єдестал і на завершальній стадії регулярної першості, хоча франківці почергово ділили 3-4 сходинки з «Азовмашем». Здається, єдине, чого у той момент прагнула «Говерла», то це уникнути на стартовій стадії плей-офф зустрічі з «Дніпром». Ну не хотіли франківці зустрічатися з цим суперником…
Дніпряни «допомогли» прикарпатцям у досягненні їх локальної мети, проваливши четверте коло «регулярки». Натомість головний претендент на «бронзу» – «Азовмаш» (між іншим, переможець п’яти попередніх чемпіонатів), втомлений виступами у єврокубках несподівано програв у чвертьфіналі «Ферро». У підопічних Євгена Мурзіна з’явився шанс. І вони ним скористалися!
Чи будемо ми грати в єврокубках?, – перепитує тренер. – Складне запитання. Наразі в нас не готова спортивна арена, роздягальні. Все буде залежати від величини клубного бюджету. Як підказує мій досвід, навряд чи ми зможемо зберегти цей склад на наступний сезон. Але бажання вийту в Європу у нас є.
Наступний сезон буде ювілейним, десятим в історії «Говерли». Клуб створено в серпні 2002 року шляхом злиття двох першолігових дружин  – БК «Калуш» та франківського «Динамо» (обоє засновані у 2000-му). Франківці пройшли усі щаблі баскетбольної ієрархії. Що цікаво, за винятком одного сезону, команда з року в рік покращувала свої показники.
У коротуій ще історії «Говерли» були складні періоди – мінімальний бюджет, пристосована арена… Але клуб вистояв, дочекав до кращих часів. Мабуть, сьогодні буде доречно згадати тих, хто стояв біля витоків команди – це франківці Сергій Дадикін, Олександр Булах, Олег Степовий, Володимир Марковецький, Зеновій Зелінський, калушани Олег Пелех, Сергій Костюк, Валерій Сажиєнко, Олександр Шостуха з Рівного, Денис Спиридонов з Чернівців та ін. До речі, Шостуха – єдиний, хто провів у складі «Говерли» всі дев’ять сезонів (344 матчі).
Варто зауважити, що в попередніх чемпіонатах місця на п’єдесталі пошани чемпіонату країни здебільшого виборювали представники трьох регіонів – Києва, Донбасу та Одещини. З периферійних колективів відзначалися лише миколаївці, луганчани та запоріжці. Тепер до них долучилося Прикарпаття!