Четвер, 28.11.2024, 04:37
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
[356]
Пошук
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті »

ЗДОРОВ’Я
Джерелом інфекції завжди є людина: хвора або вібріононосій. Вібріони виділяються з фекаліями, блювотними масами. Зазвичай холерний вібріон циркулює в природі і час від часу виявляється в водоймах. Основний шлях зараження – через воду, рідше – через харчові продукти.
Майже кожного року з проб морської води Азовського моря закладами санепідслужби висівається збудник холери. Це свідчить про те, що в тому регіоні є постійні носії інфекції. До того ж створені всі умови для збереження збудника в навколишньому середовищі – тепло і вода. Ця інфекція фактично передається через воду і заражені продукти. Риба, особливо в’ялена, чудово зберігає збудника холери, причому достатньо довго. Небезпечна саме сира риба і в’ялена.
Якщо санітарна культура висока і люди піддають термічній обробці цю рибу – ніколи не захворіють на холеру. Бо прожарювання і проварювання знищує за лічені хвилини цей мікроб. Те саме стосується води. Не можна пити воду сумнівної якості.
В літній період варто вживати продукти, які викликають сильний сокогінний ефект, кислі соки, напої. Підвищується кислотність шлункового соку і холерний вібріон гине моментально. Так саме, як і при нагріванні.
При підозрі на холеру обов'язкова госпіталізація. При наявності у хворого ознак зневоднення вже на догоспітальному етапі треба негайно розпочати наповнення організму рідиною: неміцний чай, перші страви, інші безпечні рідини.
Прогноз при своєчасному і адекватному лікуванні холери – сприятливий. Щоб попередити виникнення гострих кишкових інфекцій,  необхідно знати
П’ЯТЬ ОСНОВНИХ СПОСОБІВ ЗБІЛЬШЕННЯ БЕЗПЕКИ

ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ:
- Зберігайте окремо сирі продукти від готових, користуйтесь різними ножами та дошками для сирої та готової продукції.
- Достатньо добре проварюйте чи прожарюйте продукти харчування, особливо коли купуєте готові.
- Зберігайте продукти при безпечній температурі (охолоджені при температурі нижче 500С або в дуже гарячому стані (понад 600С).
- Використовуйте безпечну воду та безпечні харчові продукти.
- Підтримуйте чистоту в оселі, постійно мийте руки перед їдою.
Михайло Яворський,
головний державний
санітарний лікар області
Категорія: | Додав: bond (16.06.2011)
Переглядів: 533 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]