Четвер, 28.11.2024, 03:33
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
[356]
Пошук
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті »

СУСПІЛЬСТВО
Минулого тижня депутати Івано-Франківської міської ради проголосували «за» передачу в суборенду інвесторам 2,5 гектара землі на території полігону твердих побутових відходів біля села Рибне Тисменицького району.
Як зазначив заступник міського голови з комунальних питань Микола Саєвич, для будівництва заводу фірма готова інвестувати від 30 до 50 мільйонів євро. «Територія полігону вибрана тому, що в заводу буде потреба в смітті, і вони додатково можуть обробляти його саме з цієї території. Також тут пролягає об’їзна дорога з Коломиї та Калуша, з цих районів машини зможуть звозити тверді побутові відходи, не заїжджаючи у місто». За словами Миколи Саєвича, міська рада надає «лише дозвіл на суборенду», а «сам договір буде укладати Тисменицька райдержадміністрація». Якщо піти шляхом виділення під цей проект додаткових гектарів землі, то процес може затягнутися, переконаний заступник міського голови, адже  земля перебуває в розпорядженні військового лісгоспу і тут потрібні погодження аж до Верховної Ради. «Інвестор може просто не дочекатися і піти», – зазначив Микола Саєвич. Він також поінформував, що в міської ради «договір оренди ділянки в Рибному діє по 2013 рік». «Мешканці села не в захопленні від полігону. Щоб продовжити договір оренди,  люди хочуть знати, що ми будемо там дальше робити. Є передбачення, що мешканці Рибного не будуть давати згоду на продовження оренди, а відповідно ми в 2013 році знову матимемо проблему: що робити зі сміттям, куди його вивозити?» – каже комунальний віце-мер. На його переконання, цю проблему може вирішити тільки спорудження сміттєпереробного заводу.
Депутат фракції ВО «Батьківщина» Василь Бойчук, акцентуючи на необхідності спорудження такого заводу, висловив занепокоєння, мовляв, чи це не черговий блеф. «Хочу нагадати, що ми в районі «Автоливмашу» теж відводили земельну ділянку під сміттєпереробний завод. Німецька фірма мала там будувати цілий комплекс. Але все це залишилося на словах. Тому і є пересторога: чи це реальні речі, чи це знову хтось нас вводить в оману», – міркував Василь Бойчук.
Представник фракції «Фронт змін» Ростислав Кукурудз, поцікавився, «чи проводився аналіз щодо екологічного навантаження такого виробництва». Адже, як міркує депутат,  «якщо завод спалюватиме сміття, то, очевидно, це буде величезне екологічне навантаження на навколишнє середовище. Цей завод потенційно, напевно, стане одним з найбільших, після Бурштинської ТЕС, забруднювачем повітря». Ростислава Кукурудза також цікавило, який економічний ефект переслідують азербайджанці, що вони з цього матимуть…
Песимізм розвіяв депутат фракції Партії регіонів, він же керівник головного управління правової роботи та внутрішньої політики ОДА Богдан Федьків, який зазначив, що «обласна державна адміністрація розробляла договір про співпрацю між адміністрацією і цим підприємством. Вони, спалюючи сміття, будуть отримувати електроенергію і за «зеленим» тарифом її збувати. Це питання опрацьовується в Кабінеті Міністрів, тобто на найвищому рівні. Екологію вони гарантують. Такі заводи працюють в світі».
Після певної дискусії депутати підтримали відповідне рішення.
Роман Тихий

КОМЕНТАР
Віктор Анушкевичус,
міський голова Івано-Франківська:

– За технологією, котру застосовуватимуть азербайджанці, в Америці неподалік Вашингтона, в Александрії, серед житлового масиву працює такий сміттєпереробний завод. Технологія новітня, в тому числі, що стосується збереження екології. Зараз багато запитань у мешканців с. Рибного. Вони були в мене в кабінеті. Але краще, щоб там був не цей полігон, а завод з високотехнологічним обладнанням. Туди б вивозилося сміття, яке б перероблялося. Я на подібному заводі був. Навіть на самому заводі не чути запаху сміття.
Коли виникло питання по Хриплинській промзоні, то нам вдалося переконати азербайджанську сторону, що ділянка в Рибному краще. І це для нас краще. У Хриплинську промзону перенесемо асфальтний завод, тут, ймовірно, розгорнуть своє виробництво і французи, які готові зайти в Івано-Франківськ з інвестиціями. Тому краще нехай сміттєпереробний завод буде в Рибному, а французи нехай заходять в Хриплинську промзону.
З огляду на те, що переговори відбуваються на рівні міждержавних стосунків і фірма доволі таки серйозна, є всі передумови, що проект зі спорудження сміттєзаводу буде реалізовано. На нараді в Михайла Вишиванюка представники інвестора поінформували, що вже є домовленість з німецькою фірмою, яка встановлюватиме обладнання, і Швейцарською фінансовою установою на предмет кредитування.
Категорія: | Додав: bond (14.07.2011)
Переглядів: 587 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]