Четвер, 24.07.2025, 19:43
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
[356]
Пошук
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті »

СУСПІЛЬСТВО
Про найтиповіші випадки втрати пам’яті читачам „За хідного кур’єра” розповів доцент, кандидат медичних наук Ігор Тодорів. Виявляється, порушення пам’яті трапляються так часто, що не потрібні й серіали. Схожі ситуації навколо нас, і варто вміти розпізнавати їх, щоб вчасно звернутися за кваліфікованою допомогою.
Найчастіше порушення пам’яті бувають у людей похилого віку. Зрештою, ЗМІ переповнені повідомленнями з тривожними закликами: „Допоможіть розшукати! Пішов з дому і не повернувся!” тощо. Але ми часто не знаємо про всі проблеми, з якими зустрічаються родичі таких людей. Адже такі хворі часто забувають вимкнути світло чи газ, можуть спровокувати пожежу чи інші нещасні випадки.
Та й цим не обмежується весь трагізм ситуації. Людина може підписати в нотаріуса майнові документи і віддати усе майно шахраям. І потім родичі, не змігши довести своє право власності на майно, залишаються без даху над головою.
Такі випадки далеко не поодинокі, тому Ігор Тодорів радить: обов’язково покажіть хворого лікарю-психіатру. Пацієнт має право відмовитися від лікування, але його родина буде застрахована медичним діагнозом і у випадку якихось ситуацій зможе довести в суді, що її родичі не усвідомлювали, які папери підписали.
За словами пана Тодоріва, за останні роки медики навчилися лікувати забудькуватість на  ранніх стадіях. Тому якщо ваші старенькі родичі скаржаться, що починають втрачати пам’ять, поставтеся до цього серйозно і зверніться до лікаря-психіатра. Не варто боятися психіатричних клінік – проблеми з пам’яттю лікуються амбулаторно, хворим просто призначають певні ліки без госпіталізації.
Порушення пам’яті можуть спричинити різні ситуації, навіть банальна на перший погляд нестача вітамінів, зокрема В6. Також людина під дією алкоголю може забути певний період зі свого життя. І в цій ситуації доза випитого не має значення, все залежить від індивідуальних особливостей організму.
Порушення пам’яті може викликати і депресія. А депресивні розлади бувають в усіх без винятку людей. У депресивному стані пацієнти не можуть зафіксувати теперішнє, а минулі події сприймають тільки з негативним відтінком.
Ігор Тодорів розповідає про випадок, коли науковець, переживаючи депресію, написав листа у ВАК з проханням забрати в нього звання доктора наук, мовляв, всі його роботи є нікчемними і бездарними. Добре, що вчасно допомогли колеги і втрутилися в ситуацію.
У лікарській практиці трапляються і абсолютно неймовірні ситуації. Так, в одній з івано-франківських клінік опинився дивний пацієнт – приватний підприємець, якого намагалися вбити конкуренти. Його намагалися отруїти, але не розрахували дозу ліків. Сталося це в Києві, а якимось чином він опинився неподалік Івано-Франківська, не знаючи ні як його звати, ні скільки йому років, ні де він живе. Пам’ять до нього поверталася дуже повільно, лише через кілька місяців він зміг назвати якийсь телефон. Після того, як медики зателефонували за цим номером, по нього приїхали родичі і забрали додому.
Часто порушення пам’яті є симптомами розвитку різних хво роб організму. Зокрема, пам’ять страждає при порушенні сну. Адже одна з функцій сну – переробка інформації, яку людина отримала за день. Якщо сон порушений, в людини погіршується пам’ять.
Вибіркова втрата пам’яті може відбуватися і в зв’язку з роботою методів психологічного захисту: людина витісняє неприємні спогади і не може їх потім згадати. Якщо були такі травми, з якими психіка людини не може справитися, вона їх несвідомо витісняє. Цей захист є примітивним, адже людина не може розумово усвідомити все, що з нею відбулося. Але такі спогади можна повернути за допомогою гіпнозу.
Внаслідок важких душевних травм, часто пережитих в дитинстві, в чималої кількості людей трапляється особистісний розлад: в людині живе декілька особистостей і кожна з них домінує по черзі. І тоді людина пам’ятає лише ті події, які є для неї актуальними на цьому етапі життя. Про все інше – забуває.
Ми розповіли лише про незначну частину випадків, які трапляються в житті щодня і щохвилини. Від тимчасової чи й постійної втрати пам’яті не застрахований ніхто, тому варто подумати, наскільки важливими є для нас наші спогади. Адже при певних життєвих обставинах кожен з нас може стати людиною без минулого.
Любов ЗАГОРОВСЬКА
Категорія: | Додав: bond (19.05.2011)
Переглядів: 554 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]