Субота, 19.07.2025, 05:09
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
[356]
Пошук
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті »

Стратегія губернатора
Правила гри
Без сумніву – новий-старий голова обласної державної адміністрації — людина президента, тож і течія тут зрозуміла. Поруч з цим — реалізовувати програму Віктора Януковича йому доведеться не в Донецькій області, а в Івано-Франківській, де прихильників у президента (якщо брати в цілому у державі) наразі найменше. Іти проти течії народних настроїв, представлених депутатами у радах від обласного до сільського рівня, — теж не правильно. Він і не збирається. Проте, щоб направити роботу обранців у потрібному напрямі, конче необхідне порозуміння з місцевими політичними та бізнесовими елітами, які (не секрет) не останнім чином можуть впливати на ряд депутатських груп. І таке порозуміння Михайло Васильович, здається, знаходить.
Навіть якщо лише поглянути на представницький склад презентованої минулого вівторка новоствореної «Ради з питань соціально-економічного розвитку регіону, боротьби зі злочинністю та корупцією», то можна зробити висновок, що з адміністрацією Михайла Вишиванюка готові працювати навіть деякі конкуруючі між собою кола політиків. Тут і два екс-губернатори — Роман Ткач та Микола Палійчук, народні депутати — «нашоукраїнець» Микола Круць та регіонал Василь Чуднов, недавній заступник голови правління ВАТ "Укрнафта” (що входить до сфери впливу бізнес-групи "Приват”), а тепер заступник міністра юстиції, депутат фракції БЮТ в облраді Богдан Гдичинський та екс-заступник голови ОДА, депутат фракції "Наша Україна” в облраді Андрій Романчук, котрий опосередковано представляє іншу бізнес-групу.
Впало у вічі, що до ради не увійшов «нашоукраїнець» Зіновій Шкутяк. Проте до діалогу Зіновій Васильович начебто теж готовий. Він взяв участь у зустрічі губернатора з народними депутатами, яка відбулася після засідання ради. До того ж син нардепа — Петро Шкутяк — залишається на посаді голови Долинської районної адміністрації, а обласним управлінням охорони здоров’я, за попередньою інформацією, і далі керуватиме побратим Зіновія Шкутяка по партійній роботі і брат нардепа Лілії Григорович Любомир Малофій.
Щоб створити в обласній владній вертикалі сприятливий політичний клімат, Михайло Вишиванюк навіть наважився піти проти кадрової течії Партії регіонів. Як повідомив віце-прем’єр Володимир Сівкович одразу після представлення нового-старого губернатора, посади ділитимуться 50 на 50. І хоч би як це не сподобалося місцевим регіоналам, які кували перемогу Віктора Януковича і, зрозуміла річ, розраховували на певні преференції, але, щоб «їхній» президент був президентом всіх українців, потрібно іти на компроміси… Можливо, вони видаються не зовсім справедливими (якщо врахувати, що посади отримують вчорашні опоненти), проте такі правила гри… Як бачимо, подібну кадрову політику сьогодні намагається провадити і сам президент Віктор Янукович, який бере у свою команду представників опонуючих йому політичних сил. Наприклад, «головного» юриста Юлії Тимошенко Андрія Портнова…

Кадри вирішують все

Політична колористика заступників Михайла Вишиванюка доволі широка. І хоча наразі, до затвердження в Адміністрації президента та в Кабінеті Міністрів, вони працюють з приставкою в.о., очевидно, це є той скелет, на якому ліпитиметься нова команда голови ІФОДА.
Отож, перший заступник — Василь Плав’юк. В 2003-2005 рр. очолював УМВС в Івано-Франківській області, згодом працював на різних не останніх посадах у правоохоронній системі в період «помаранчевого» міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.
Регіонал Ігор Зварич повернув собі крісло економічного віце-губернатора, в якому він працював до 2005 року. Проте подейкують, тут він не затримається. Як тільки-но список Партії регіонів до Верховної Ради посунеться — Ігор Теодорович перейде на законотворчу роботу.
Заступником з питань будівництва став голова міської організації партії «Єдиний центр», депутат Івано-Франківської міської ради Руслан Гусак. Посаду заступника з питань сільського господарства зберіг за собою Василь Брус, який є депутатом обласної ради від БЮТ. Роман Струтинський, який донедавна був членом Української народної партії, а на останніх виборах агітував за Юлію Тимошенко (про що вже встигли повідомити електронні ЗМІ), очолив апарат ОДА.
На крісло  заступника з гуманітарних питань претендує відразу кілька кандидатів. Найреальніший, начебто, екс-проректор Прикарпатського університету Сергій Дерев’янко. Однак, ймовірно, що в результаті реформи структур ОДА, ініційованої президентом, таку посаду взагалі буде ліквідовано, а відповідні обов’язки розподілять між начальниками профільних управлінь та відділів. Правильно — а навіщо гуманітарних заступників у структурах державних адміністрацій при таких гуманітарних міністрах, як Семиноженко та Табачник?! Якщо ж без іронії… то певні функції виконуватимуть і гуманітарії, які працюватимуть на посаді радників голови ОДА. А це — письменник Степан Пушик та головний редактор ОТБ «Галичина» Ольга Бабій. Вони, до речі, також увійшли до «Ради з питань соціально-економічного розвитку регіону, боротьби зі злочинністю та корупцією». Зокрема, «щоб нікого не дивувало, що тут присутня Ольга Бабій, — зазначив голова ОДА, — на неї буде покладена функція забезпечення поінформованості нашого краю». Але (і тут вже невідомо, чи це воля нової влади, чи може порада Ольги Михайлівни) на телебаченні «Галичина» «дещо будуть змінені підходи до висвітлення роботи органів державної влади». Що ж — скоро побачимо. Наразі ж ОТБ «Галичина» планують скоротити бюджетне фінансування і спрямувати ці кошти на підтримку ЗМІ в райони, де «Галичина» не транслюється, а це Снятинський, Рогатинський, Косівський та Коломийський райони. 

Від перехідного червоного… віника… 
Ще один висновок – Михайло Вишиванюк повернувся, аби продовжити те, що розпочав у період своєї попередньої восьмирічної каденції. План розвитку краю він, зокрема, фрагментарно виклав на першому засіданні вищезгаданої ради, «яка буде розробляти стратегію розвитку нашої  області».
«Президент доручив розробити перспективний план розвитку України, розвитку територій на 10 років. Такий план в найкоротші терміни треба зробити і нам. Безперечно, це надзвичайно велика робота і до цієї роботи запрошуємо всі верстви населення. Всіх керівників політичних партій, громадських організацій. Будь ласка, вносьте свої пропозиції. На сайті ОДА буде рубрика «Якщо б головою адміністрації був я» і всі пропозиції, які надходитимуть, можна розглядати на засіданні цієї ради, яка буде засідати не рідше одного разу на місяць», — повідомив Михайло Вишиванюк.
Найперше, зазначив голова ОДА, «почнемо з простого» — «продовжимо двомісячник з наведення порядку в області». Вже в середу відбулося виїзне засідання колегії ОДА в Снятині, де район визнали кращим з підготовки до Великодніх свят. Проте найближчим часом відзначатимуться не лише кращі,  а й гірші райони. Михайло Вишиванюк доручив заступникам Василю Брусу та Ігорю Зваричу «розробити положення про двомісячник», «в ньому передбачити преміювання кращих районів, кращих міст, кращих населених пунктів, а також передбачити відзначення найгірших».
«Ми зробимо такий перехідний демократичний віник і обов’язково будемо вручати. Колись вручали перехідний червоний прапор, а тепер перехідний віник — голові в кабінет. І нехай спробує викинути – буде розглядатися як розкрадання матеріальних цінностей в особливо великих розмірах, — іронізував голова ОДА.

…До карпатського «Артека»?

В найближчій перспективі – широкомасштабна реконструкція населених пунктів та розвиток туризму.
«Працюватимемо за програмою, затвердженою в 2004 році – реконструкція населених пунктів нашої області. Назвемо цю програму «Івано-Франківщина – писанковий край». Реконструкція передбачає будівництво всіх соціальних закладів на території області, будівництво тротуарів, доріг. Перші села будемо включати в план роботи на 2011 рік. 2010 рік вже «па-па» – пройшов. Для цього потрібно буде визначитися, які села, розробити технічну документацію на проведення цих робіт», — повідомив Михайло Вишиванюк. 
Наступне – інвестиції. «Без залучення інвестицій — економіку області рухати вперед неможливо. А для того, щоб залучати інвестиції, нам потрібно створити відповідний клімат. Для того, щоб цей клімат працював, при головному управлінні економіки створимо окремий департамент, який буде вирішувати питання підтримки бізнесу. Що це означає? Це означає, що бізнесмен приходить в цей департамент, подає заяву, що він хоче робити, подає бізнес-план, залишає цей пакет в цьому департаменті і приходить через місяць — отримує повний пакет всіх дозволів – від пожежників, санстанції і т. д. На превеликий жаль, нинішня система дуже забюрократизована і надзвичайно корупційна. Це також буде один з перших пунктів виконання указу президента по боротьбі з корупцією. Я дуже добре поінформований, що в якій структурі робиться. Чиновник повинен ходити і брати ту довідку в чиновника. Інакше ми корупцію не поборемо».
Щодо розвитку туризму, то, на думку Михайла Вишиванюка, «проведена надзвичайно велика робота, але ми ще маємо надзвичайно величезні резерви». «Ці резерви – в зоні Дністровського каньйону, Долинському районі, Верховинському районі, Богородчанському районі. Ми повинні розробити окреме положення про стимулювання інвесторів (незалежно від того, чи він наш, чи чужий), зокрема, про передачу землі для будівництва відповідних туристично-рекреаційних закладів». Перш за все, переконаний голова ОДА, потрібно передбачити такі пільги, як надання землі в оренду на три роки безплатно, а також «відміну всіх податків, які ми можемо відмінити, теж на три роки». Мовляв, це буде стимул. «Бо якщо інвестор ще не встиг прийти, а чиновник питає, а де моя частка, що я з того буду мати, а потім інвестор ще як піде по різних установах, починаючи від пожежників і санстанції, то він вже не хоче ні бізнесу, ні нічого».
Ще одна цікава пропозиція, яку, за словами губернатора, вніс голова обласної ради Ігор Олійник,  «щоб ми запропонували східним областям України побудувати тут карпатський "Артек” на базі якогось існуючого туристично-відпочинкового комплексу». 
Ще один пункт – земля. «Земля заростає чагарниками, будяками. Управління екології спостерігає, всі решта природоохоронників теж. Управління сільського господарства відпочиває. Місцеві органи влади з цим змирилися». Щоб якось виправити ситуацію, Михайло Вишиванюк доручив створити комісію і «з закінченням весняно-польових робіт вилучити недбайливих господарів з землі». «Якщо потрібне рішення сесії, думаю, депутати підтримають. Якщо земля не використовується — перевести її в землі запасу або знайти інших інвесторів. Недбайливих господарів треба притягувати до відповідальності». Крім цього, найближчим часом управління сільського господарства повинно провести моніторинг, аби «визначити екологічно чисті зони та створити екологічно чисті виробництва».
…Отож, все тільки починається?..
Руслан Угринчук
Категорія: | Додав: bond (08.04.2010)
Переглядів: 841 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]