Субота, 18.05.2024, 17:11
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
[356]
Пошук
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті »

СПОЖИВАЧ
Що змінилося в наш час на фронті боротьби з такими небезпечними хворобами, як туберкульоз, гепатит, венеричні хвороби?  Туберкульоз – мутує і в деяких випадках набув резистентної форми, яка не піддається лікуванню жодними сучасними ліками. Гепатит С, який ще називають «лагідним убивцею»,   також неофіційно набув поширення в межах епідемії, а він руйнує печінку, викликаючи цироз чи рак. А щодо венеричних хвороб, то в Україні зафіксовані непоодинокі випадки третинного сифілісу, про який в Радянському Союзі взагалі навіть мови не було. Такі невтішні «досягнення» сьогодення.
А тепер уявімо на мить таку ситуацію… Ось до відкритого мішка з цукром підійшов бомжуватого типу чолов’яга з чорнезними, бруднезними руками. Взяв совочок, насипав собі цукру. Підійшла бабця, взяла пригорщу цукру з мішка, попробувала чи солодкий, чи не з тростинової сировини.  Наступний – хворий на туберкульоз, причому  на резистентну форму цієї хвороби. Покашляв, витер губи рукою і набрав собі цукру з мішка. Цукор відкритий. Скільки крапель мокрот від кашлю осіло на поверхню цукру, який набиратиме після нього здорова, поки що, дитина?
То як щодо зручності такого «обслуговування»?  Смачно?
Можливо,  це лише звичайні страшилки, які не мають під собою поважного підгрунтя?  Проте у листі-відповіді  № 05-17/801/40 від 18.05.11 р. головний  державний санітарний лікар міста Івано-Франківська М.О.Недоступ однозначно зазначає:  «У відділах самообслуговування  СМ «Арсен», СМ «Сільпо», у магазині «Фуршет» ДП «Регіон Маркет», у мережі магазинів «Вопак» ТОВ  «Пакко Холдинг» та інших об’єктах торгівлі поруч з товарами бакалійної групи реалізувалися продукти, які не підлягають термічній обробці (цукор, чищені горіхи, чищене насіння, фісташки, сухофрукти та соління). До винних осіб вжиті заходи адміністративного впливу, керівникам об’єктів торгівлі направлені листи про заборону реалізовувати у відділах самообслуговування продукти, які  не підлягають термічній обробці, та соління».
Однозначно висловився і головний державний санітарний лікар області М.І. Яворський у своєму листі за №05-17/2429/40 від 08.06.11 р.
«31.05.11 р. встановлено, що дійсно в магазині «Велмарт-3» здійснювалася торгівля деякими нефасованими ваговими продуктами методом самообслуговування покупцями, що є порушенням санітарних вимог  і потенційно небезпечним в епідеміологічному відношенні, оскільки сприяє поширенню деяких інфекційних захворювань та глистних інвазій… На директора «Велмарт-3» складено протокол і накладено штраф у розмірі 425 грн. Він дав гарантію усунути допущені порушення».
Зателефонувавши на пряму лінію в Київ до керівництва одного із зазначених супермаркетів, філія якого знаходиться в Івано-Франківську, почув у відповідь, що через надмірний попит на цукор нема можливості задіяти більшу кількість продавців, тому і запровадили такий метод торгівлі. То виходить, що краще дозволити всім без санітарної книжки порпатися в цукрі? І це при тотальному безробітті! Звичайно, більш привабливим для власників магазинів є бажання зекономити на зарплаті продавця. А люди – нехай набираються хвороб?
Головний державний санітарний лікар області М.Яворський також  зазначає: «Хочу відмітити, що визначена періодичність планових перевірок підприємств торгівлі – 2 рази на рік – не сприяє своєчасному виявленню всіх порушень, які допускаються підприємствами. До того згідно з діючим законодавством контролюючі органи, в т.ч. і санепідслужба, зобов’язані повідомити суб’єкт господарювання про перевірку заздалегідь – не пізніше як за 10 днів до її здійснення, що також відображається на результатах перевірок». 
Так, законодавство захищає заклади торгівлі від контролю та втручання у наведенні порядку. Проте хіба працівники санепідслужби  досі не бачили кричущих фактів порушення елементарних санітарних норм, відвідуючи супермаркети як рядові покупці? Де були ті, хто отримує за цю ділянку народної безпеки реальну заробітну плату? І ще одне  запитання виникає з цього приводу: чому майже одночасно по всіх великих, відомих супермаркетах почали саме так порушувати правила санітарних норм торгівлі? Напрошується, на перший погляд, занадто радикальне запитання: може, саме такий стан торгівлі комусь потрібний?!
Нас з кожним роком стає менше, вже майже забулося, що у 1991 році нас було 52 мільйони. Без війни щороку держава втрачає десятки тисяч громадян. В тому числі від невиліковних хвороб.
Анатолій Теличко

Категорія: | Додав: bond (21.07.2011)
Переглядів: 751 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]