Четвер, 28.11.2024, 03:49
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
[356]
Пошук
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті »

САМОВРЯДУВАННЯ
Ліфт не знає, куди їде
Скликання позачергової сесії було зумовлене необхідністю ухвалення більшості рішень у термін, визначений чинним законодавством. Зміни до бюджету – до кінця кварталу, а нові ставки податків за шість місяців до набуття ними чинності. Питання про роботу КП «Івано-Франківськліфт» депутати вирішили заслухати з огляду на страйк його працівників, які через те, що їм чотири місяці не виплачували зарплату, зупинили ліфти.
Директор «Івано-Франківськліфта» Мирослав Федорин  намагався пояснити, що його безпосередньої вини у цьому нема, бо борг із зарплати виник через борги ЖЕО за надані підприємством послуги, і що про страйк були поінформовані керівники ОДА, міськвиконкому та міськжитлокомунгоспу. Однак керівники міста й міськжитлокомунгоспу не вжили адекватних заходів щодо виправлення становища та погашення боргів по зарплаті. Але депутатів ці його слова не переконали. Міські обранці вказали керівникові підприємства на невідповідність штатів та високі зарплати адміністрації й зажадали пояснень, що він особисто зробив для стягнення заборгованості з ЖЕО, погашення боргів по зарплаті  й недопущення страйку.
Заяву М.Федорина про те, що подавати в суд на стягнення боргів ЖЕО негласно заборонило саме керівництво міськжитлокомунгоспу, а вирішенням страйкової ситуації особисто мав зайнятися в.о. начальника УЖКГ міста Микола Матіїв, депутати теж не сприйняли. Хоча окремі з них й вважали, що відповідальність за ситуацію, яка склалася на «Івано-Франківськліфті» мають також нести керівники ЖЕО, УЖКГ та заступники міського голови з питань економіки Любомир Слободян та з питань ЖКГ Микола Саєвич. 
Під час розгляду цього питання секретар міськради Р.Марцінків також зачитав звернення прокурора міста, в якому йшлося про те, що незважаючи на вимоги законів і Коституції, в Івано-Франківську є систематичні порушення з виплати зарплат, керівники підприємств та міськвиконкому не вживають жодних заходів щодо їх усунення, а керівництво Департаменту соціальної політики МВК взагалі самоусунулось від виконання своїх прямих функцій. Тому прокурор вимагає від міського голови притягнути до дисциплінарної відповідальності заступника міського голови Л.Слободяна, директора департаменту соцполітики О.Заклинську, директора «Івано-Франківськліфта» М.Федорина, начальника  УВШБМ Т.Лаврука, в.о. начальника ЖЕО №6 В.Жугаєвича. «Це тривожний дзвіночок для громади і міськвиконкому», – підсумував секретар міськради.

Краще менше, та краще
До ставок фіксованого податку для фізичних осіб-підприємців зауважень не було. Хто здійснює роздрібну торгівлю україномовною друкованою продукцією, платитимуть 20 гривень, а за торгівлю іншими видами продукції та товарів – 100 гривень на місяць (повний текст рішення міськради – на стор.15).
Натомість дискутувалось питання про ставку нового податку на нерухоме майно, відмінне від землі. Як пояснив заступник міського голови Л.Слободян, з 2013 р. юридичні й фізичні особи сплачуватимуть податок з об’єктів житлової нерухомості на надлишкову житлову площу. Віце-мер також запевнив, що на сплату цього податку передбачені окремі пільги.
Спершу пропонувалась максимальна ставка на рівні одного відсотка від мінімальної зарплати за один квадратний метр. Однак депутат від «Фронту змін» Сергій Борзов наголосив, що це стосується однієї квартири. А в нашому місті, мовляв, багатьом студентам батьки покупляли квартири, оформили їх на себе і базою оподаткування буде наявність двох квартир. Тому він пропонував встановити мінімальну ставку цього податку, або на рівні 0,75%. Врешті, за пропозицією секретаря міськради Р.Марцінківа, депутати проголосували за компромісний варіант ставки на рівні 0,8%.
Жваво обговорювались й зміни розміру ставок місцевих податків і зборів. Попри те, що ставки єдиного податку багатьох видів діяльності дещо зросли, вони й надалі є одними з найнижчих в державі.
Депутат міськради від ВО «Свобода» Михайло Сеньків запропонував зменшити ставку податку для розробників програмного забезпечення до 20 гривень і таким чином стимулювати створення в Івано-Франківську «Силіконової долини». Таку ж суму сплачуватимуть і ті, хто працює у бібліотечній, музейній сфері та сфері охорони історичних місць і будівель.
Хоча, на думку голови комісії з питань підприємництва, депутата від «Фронту змін» Олександра Бубена, будь-яке зменшення ставок податків доцільно розглядати лише при відповідних клопотаннях профільних асоціацій підприємців і за умови їхнього обгрунтування. Його підтримав і «свободівець» Сергій Стефанко, який наголосив, що зменшувати ставки податків було б розумно лише на основі розрахунків й зважаючи на те, який це в подальшому дасть ефект.

Робота над помилками
А ось під час розгляду питання про внесення змін до рішення «Про затвердження матеріалів нормативної оцінки земель» виник конфуз. Через явну його непідготовленість і неузгодженість тексту проекту рішення, головуючому прийшлося оголосити 10-хвилинну перерву, під час якої представники депкорпусу спільно з першим заступником міського голови Зіновієм Фітелем та заступником начальника управління земельних відносин Дмитром Піщаком за столом президії в буквальному розумінні переписували проект рішення, який потім озвучив депутат від «Громадського форуму» Володимир Чорноус.
Іван ГІРАК
P.S. Основні рішення позачергової сесії міськради будуть опубліковані у нашій газеті, а проведення чергової сесії міськради заплановане на 7 липня.


КОМЕНТАРІ
Мирослав Федорин, директор КП «Івано-Франківськліфт»

– Відключення ліфтів ініціював страйковий комітет. Попередньо на адресу міського голови надіслали листа, в якому зазначалося, якщо заборгованість по заробітній платі не буде погашена, то 21 червня о 8 год. ранку розпочнеться страйк. Повідомлялося, що на  період страйку будуть відключені ліфти, оскільки більшість найманих працівників несе персональну відповідальність за справний технічний стан ліфта.
Зауважу – страйк не виходив за межі правового поля. Адже, згідно з договором між нами та житлово-експлуатаційними організаціями, я, як підрядник, зобов’язаний зупинити експлуатацію ліфта вразі не виконання договірних зобов’язань. Я намагався не допустити страйку. Вів переговори. Про ситуацію, що склалася на підприємстві, були поінформовані всі – від першої особи до начальника управління ЖКГ. Перші листи-звернення страйкового комітету з попередженням про відключення ліфтів надіслані ще в березні. 

Богдан Федьків, Партія регіонів

– Це, звичайно, безпрецедентний випадок в державі, коли стратегічний об’єкт, який забезпечує життєдіяльність міста, просто безвідповідальними людьми виключають.  Чому рядові жителі міста, які добросовісно сплачують за використання ліфтів, повинні бути жертвами їхніх «розборок» з «жеками»? Це диверсія проти міста. Директор повинен нести персональну відповідальність, оскільки зовсім не володіє ситуацією на підприємстві і дав її на відкуп так званого страйкового комітету.

Володимир Чорноус, фракція «Громадський форум»
– Ми всі зосередились на боротьбі з наслідками тієї катастрофічної ситуації, що була посеред тижня в обласному центрі. І чомусь не хочемо активніше боротися з причинами. Якщо ми вважаємо, що треба робити оргвисновки щодо директора КП «Івано-Франківськліфт», то,  сказавши «А», нам треба казати і «Б». Нам треба щось робити з керівниками ЖЕО. Бо ми караємо людину, яка в чомусь може з суб’єктивних причин і винна, а об’єктивно вона стала заручником нехлюйського, недбалого ставлення керівників ЖЕО до розщеплення плати за послуги ліфтового господарства і перерахування відповідних сум на рахунок КП «Івано-Франківськліфт». Якщо ми зараз не вживемо заходів до керівників і цих комунальних підприємств, то можемо проект рішення зробити постійно діючим: визнати роботу директора КП «Івано-Франківськліфт» (прізвище ставити кожен квартал інше) незадовільною і рекомендувати достроково розірвати контракт. Кожен наступний керівник ліфтового господарства міста стане і далі заручником недбалості з боку керівників паралельних комунальних структур.

Руслан МарцІнків, секретар міськради
– Кілька місяців тому ми розглядали питання банкрутства комунальних підприємств. В тому числі йшла мова про заборгованість КП «Івано-Франківськліфт». Ми неодноразово зауважували про невідповідність штатного розпису реальним фінансовим можливостям підприємства. Взяти хоча б те, що головний бухгалтер КП «Івано-Франківськліфт» має найвищу зарплату серед бухгалтерів інших комунальних підприємств міста. Я аналізував ситуацію в сусідніх містах – Львові та Тернополі, де трудовитрати значно менші, ніж в нашому ліфтовому господарстві. Пройшло півроку з того часу, коли заслуховувалося питання заборгованості, а директор «Івано-Франківськліфт» не вжив жодних заходів, аби вирішити цю проблему. На сьогодні заборгованість підприємства, в тому числі перед Пенсійним фондом та податковою, складає 2 млн. 921 тис. 700 грн.

ЛОББІ

Депутати пішли назустріч IT-технологіям

В Івано-Франківську розробку програмного забезпечення оподатковуватимуть за найнижчою в Україні ставкою.
Таке рішення прийняли депутати Івано-Франківської міськради на своїй позачерговій сесії в суботу. Затверджуючи ставки єдиного податку на 2012 рік, розробку програмного забезпечення вирішили оподатковувати за мінімальною ставкою – 20 грн. Нагадаємо, до цього такий вид підприємницької діяльності оподатковувався за ставкою 100 грн. Що спонукало міськраду піти назустріч підприємцям, які працюють в галузі IT-технологій, «ЗК» попросив прокоментувати ініціатора цього  рішення, депутата міськради фракції ВО «Свобода» Михайла Сеньківа. 
– Шкіра вичинки вартує. Фахівці говорять, що 4000 українських компаній із ІТ-сектору щороку отримують за створені ними продукти один мільярд доларів. А світовий ринок високих технологій сягає 1,5 трлн. доларів! Україну далеко позаду залишають Індія, Філіппіни, Тайвань, Індонезія, Китай, програмісти з яких виконують підряди західних компаній. Тепер ситуація така, що США, Німеччина, Велика Британія згортають програми із запрошення до себе «освічених мізків» з країн третього світу. Все набагато простіше – замовлення можна виконувати вдома, спілкуючись із замовником за допомогою новітніх телекомунікаційних мереж. Це так званий аутсорсинг.
Серед найбільших вітчизняних центрів з розвиненими ІТ-технологіями – Львів, Миколаїв, Київ, Дніпропетровськ, Харків. Івано-Франківськ присутній у п’ятнадцятці. До речі, уряд цьогоріч звернув увагу на українських програмістів, вирішивши розробити для стимулювання цього сектору відповідне законодавство. Але в цьому випадку діє правило – щоб допомогти, краще не заважати. Тож справедливими є побоювання, що ініціатива Кабміну буде у кращому випадку гучним пшиком, у гіршому – виллється у контроль над сферою і перехід останньої у тінь або знову-таки еміграція. Хоча способів реально посприяти є чимало. Хоча б такий, як створення під опікою держави технопарків при вищих навчальних закладах. Або доопрацювання законодавства про авторські права, котрі у сфері інформаційних технологій є чи не наріжним каменем діяльності. Можна також запропонувати ІТ-сектору податкові канікули років на десять-двадцять.
Цілком виправдано може виникнути запитання, чи такий вже важливий цей інтелектуальний бізнес. Відповіддю на нього є, скажімо, функціонування Кремнієвої долини в США – центру, де сьогодні народжуються і реалізуються основні технологічні ідеї глобалізованого світу. Те, що ми сьогодні користуємося електронною поштою або GPS-навігаторами, є наслідком напрацювань саме таких центрів. Сьогодні в Україні важливість розвитку цього напрямку демонструють, скажімо, у Вінниці. Там на початку червня зібрали інвесторів, яким пропонували земельні ділянки, сприяння у вирішенні ряду інфраструктурних питань. Серед галузей, у які пропонували інвестувати, – інформаційні технології.
Легкий натяк на той шлях, яким би варто було піти державі у секторі ІТ-технологій, запропонували депутати Івано-Франківської міської ради. На останній сесії, затверджуючи ставки єдиного податку на 2012 рік, розробку програмного забезпечення вирішили оподатковувати за мінімальною ставкою – 20 грн. Звичайно, згадування про те, що Івано-Франківськ стане Кремнієвою долиною є перебільшенням. Тут потрібна багаторічна цілеспрямована і розумна політика Києва. За цими словами ховається радше бажання звернути увагу не тільки на дороги, комунальні підприємства і житловий фонд, а й на перспективу. На те, щоб полегшити молодому фахівцю, який має належний рівень знань і вмінь, спробу реалізувати себе. На те, що навіть внутрішній бізнес, скажімо, банківська чи телекомунікаційна сфери потребують «освічених мізків». Тобто ринок замовлень на цей вид послуг існує також в межах України. Експерти вказують, що сектор високих технологій щороку зростає на третину, а криза трирічної давності його не торкнулася. Це достатня ознака стабільності та перспективності. Зрештою, вже сьогодні є випадки, коли програмісти, працюючи у Києві, реєструвалися саме в Івано-Франківську, оскільки ставка податку тут була цікавіша. Тепер її взагалі на території України зробили унікальною. Чим не сигнал для всієї держави?
Категорія: | Додав: bond (30.06.2011)
Переглядів: 762 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]