Субота, 18.05.2024, 18:53
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
[356]
Пошук
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті »

САМОВРЯДУВАННЯ
Як ми вже інформували, відбувається процедура погоджень і затвердження генерального плану села Вовчинець, яка вийшла на фінішну пряму. Коли його затвердять, село розвиватиметься виключно у рамках цього головного стратегічного документа розвитку і забудови. Масової роздачі земель і хаотичної забудови, як це було у 90-х роках минулого століття, вже не буде, стверджує сільський голова Михайло Назар. Село забудовуватиметься комплексно, а громада від цього повинна мати зиск, щоб розвивати сільські території.

Забезпечуючи комфорт
Якщо колись люди хотіли отримати квартиру в місті, то зараз хочуть отримати земельну ділянку в селі. Свого часу людям роздали ділянки поблизу мікрорайону «Каскад». «Фактично 95% цих земель вони потім продали і  посеред поля, де не було ні електрики, ні комунікацій, ні доріг, почали хаотично з’являтися будиночки, – розповідає М.Назар. – Але так не повинно бути. Забудова має бути плановою. В ідеалі спершу необхідно прокласти комунікації, збудувати дороги, виготовити карту вільних земель, щоб людина, яка хоче будуватись, могла зорієнтуватися, побачити місце, вибрати площу і знати ціну ділянки», – переконаний сільський голова.
За його словами, зараз окремі незабудовані ділянки є і на вулицях так званого старого села. Вовчинець – село перспективне. Впродовж останнього часу тут виконаний чималий обсяг робіт щодо прокладення необхідних комунікацій, асфальтування доріг, будівництва соціально-культурних закладів, благоустрою тощо. Мешканцям тут комфортно. Чимало людей воліли б жити у Вовчинці. Тож село, природно, розвиватиметься й надалі, а забудовники, відповідно, освоюватимуть нові землі.
Перспективний напрям розбудови села – Вовчинецькі гори. Згідно з генпланом, там передбачена індивідуальна садибно-житлова забудова. В перспективі, для зручності мешканців, в межах цього нового району також пропонується побудувати стадіон, школу та дитсадок й культову споруду. А по контуру гори, за межами заповідника, передбачена відпочинково-рекреаційна зона. Для відпочинку населення села і міста також слугуватимуть прибережні зони Бистриць. В індивідуальне житло планується перевести розташовані поблизу садові будиночки, хоч вони наразі й перебувають в зоні ймовірних підтоплень.

В очікуванні інвестицій

Генпланом передбачений розвиток інфраструктури та промзони і часткове її перепрофілювання під житлову й соціальну забудову. Зокрема, 6,5 гектарів землі поблизу стадіону пропонується використати для спорудження громадських закладів фізкультури, спорту і відпочинку. На території промзони АТ «Родон», на місці місцевого ГБК, заплановане спорудження сучасних багатоповерхових автостоянок з громадськими закладами на перших поверхах. Чималі надії пов’язані з перспективним розвитком Вовчинецького мікрорайону №4, поблизу спорткомплексу Героїв-пожежних. Там передбачене багатоповерхове будівництво і спорудження його інвесторами ще одного дитсадка. А недіючі споруди АТ «Родон» зі сторони коледжу електронних приладів пропонується переобладнати під гуртожитки, спортивні та відпочинково-розважальні заклади. Щодо останнього проекту, за інформацією сільського голови Вовчинця, у керівництва АТ «Родон» вже відбулися перші переговори з можливим інвестором. Це не може не радувати, адже, як зазначив М.Назар, забудова мікрорайону №4 можлива лише за умови його освоєння і розвитку самими інвесторами. Бо ні в Івано-Франківської міської ради, ні, тим більше, у Вовчинецької сільської на це нема коштів.
Стах Мірчук

На дороги ляже новий асфальт
Цьогоріч у Вовчинці продовжать асфальтування вулиць, на яке попередньо планують витратити 300-400 тисяч гривень. 
Про це повідомив сільський голова Михайло Назар. За його словами, вулиці в селі розпочали інтенсивно асфальтувати ще три роки тому і вже виконали чималий обсяг робіт. «Є потреба заасфальтувати вулицю Різдва Христового, але оскільки в районі озер ще йтимуть берегоукріплювальні роботи, ми це зробимо пізніше, – зазначив М.Назар. – Наразі плануємо заасфальтувати вулиці малоповерхової забудови в районі «Каскаду». Які саме, ще додатково визначимось. Переконаний, що до осені нам це вдасться».
Сільський голова також зазначив, що планується прокладання нових комунікацій з подальшим благоустроєм в «старому селі», вулиці Шевченка і дитячого садка.
Наш кор.

Зупинка розбрату
У Вовчинці відкриють споруду центральної автобусної зупинки, яка неодноразово ставала предметом різноманітних перевірок.
Ця історія розпочалась ще в 2009 році. Після здачі в експлуатацію першої черги нової адмінбудівлі села і благоустрою прилеглої території постало питання реконструкції існуючої автобусної зупинки, яка тоді слугувала радше сміттєзвалищем і нужником й псувала своїм виглядом центральну площу села. Тоді ж вирішили, що її трішечки перемістять, а в майбутній споруді, зведеній за індивідуальним проектом, розташується ще й торговий заклад.
Однак така ідея сподобалась, очевидно, не всім. Через звернення у різні інстанції ця реконструкція затяглася, бо її неодноразово перевіряли. Порушення у процесі ухвалення рішень не виявили. Після усунення припису газовиків цю споруду нарешті планують здати в експлуатацію.
«Реконструкція зупинки була необхідною, бо та споруда, яка була, не витримувала жодної критики і лише псувала вигляд села, – пояснює сільський  голова Михайло Назар. – Коштом інвестора споруджено нову зупинку з торговим закладом. Мешканцям зручно, сільський бюджет поповниться, а на зупинці завжди буде порядок, який підтримуватиме підприємець. Що ж тут поганого?», – дивується сільський голова. І додає: «Зупинку ми трішки «посунули», бо на цій площі хочемо поставити ротонду з меморіальними дошками парохам села, адже колись тут поблизу була священицька резиденція».
Іван Гірак

З’явилася надія

на розв’язання двох головних проблем села
Попри стрімкі темпи розвитку і перспективність Вовчинця, у нього є проблеми, з якими ні владі, ні громаді самотужки не впоратись. Йдеться про відведення за межі села річки Рудки і завершення спорудження водозахисних дамб, адже фінансування цих робіт сільському бюджету не під силу.
Територією Івано-Франківська Рудка протікає під землею у дощовому колекторі. При інтенсивних опадах він переповнюється, і розливаючись, Рудка затоплює половину села. Тому для його мешканців просто життєво необхідно вивести цю річку за межі села і захистити його дамбами.
Ці, пов’язані між собою проблеми, неодноразово були предметами розгляду на рівні міськвиконкому й облдержадміністрації. Міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій звернулася до Івано-Франківської міської ради з проханням передбачити в бюджеті 2011 року кошти на виконання робіт з відведення ріки Рудки за межі села Вовчинець. Однак, через скрутне фінансове становище в місті, коштів для цього так і не передбачили.
Натомість, як поінформував сільський голова Вовчинця Михайло Назар, він зустрічався з новопризначеним керівником Івано-Франківського «Водоекотехпрому», депутатом міськради Ігорем Прокопівим і заручився його підтримкою у вирішенні цієї наболілої проблеми.
«Є розуміння цього питання керівником і принципова домовленість про відведення Рудки, – зазначив М.Назар. – Зараз йде мова про проект технічного і вартісного вирішення проблеми, на яке громада чекає вже 20 років. Коли буде з’ясована ціна питання, тоді можна обговорювати можливість реалізації проекту. Як варіант – розділення Рудки в різні колектори по трасі проходження на території міста».
Принагідно М.Назар поінформував, що теж заручився підтримкою обласної влади щодо необхідності якнайшвидшого завершення спорудження захисних дамб на території села. «Це питання вже розглядатиметься на рівні міністерства, куди направили відповідне звернення. Щоправда, відповіді поки що не отримали», – з сумом констатував сільський голова.
Трохим Людера

Зробив сам – порадь іншим
Вовчинець поділиться досвідом з іншими селами
На базі Вовчинецької сільської  ради відбудеться семінар обміну досвідом сільських голів Івано-Франківської та Яремчанської міськрад і сіл Богородчанського району. Місце його проведення обрано не випадково, адже вовчинецькій владі є чим поділится зі своїми колегами щодо розвитку села, різних сфер життя-буття сільської громади та самоврядування.
«Якщо сам щось робиш і знаєш, то мусиш цим поділитися з іншими, – вважає сільський голова Вовчинця Михайло Назар. – Треба вміти заробляти гроші і вміти їх витрачати. У нашому селі за останній час вдалося зробити чимало. Ми маємо позитивний досвід і будемо ним ділитися з іншими».
Найголовніше для Вовчинця, за словами його голови, є те, що село зуміло самостійно заробляти і перестало бути дотаційним. Торік загальний бюджет села становив 900 тисяч, а цьогоріч зріс до 1 млн.300тис. грн. «Це планові цифри, – каже М.Назар. – Але я переконаний, що вони будуть виконані, бо вже впродовж восьми років ми переконались, що наше планування вірне і чітко прораховане. Вдавалось нам виконувати і бюджет розвитку. За рахунок цього ми змогли продовжувати капітальне будівництво в селі».
Нагадаємо, що зараз у Вовчинці на стадії завершення роботи у новому будинку культури і почалось будівництво дитячого садка. Щороку здійснюється комплекс робіт з благоустрою, будівництва нових комунікацій і асфальтування доріг. Учасники семінару зможуть довідатися, як цього всього вдалося досягти, а також обговорити питання щодо управління землями сільських рад, якщо не встановлені межі населеного пункту; доцільності розмежування земель державної та комунальної власності; порядок приймання в експлуатацію індивідуальних житлових будинків відповідно до вимог нового законодавства та вирішення проблем утримання об’єктів незавершеного приватного будівництва тощо.
Варто зазначити, що свого часу подібні семінари вже відбувалися. Були налагоджені співраця та обмін досвідом між селами Івано-Франківської та Яремчанської міськрад і міста Болехова. Однак в 2006 році, коли змінилася влада, ці зв’язки були втрачені. Втім, Михайло Назар переконаний, що  практика обміну досвідом була хорошою і зараз її необхідно відновлювати.
Левко Кутинський


  
Категорія: | Додав: bond (16.06.2011)
Переглядів: 725 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]