1. «Кімбо» (вул. Незалежності). Упритул до Обласного театру ляльок, на самій «сотці» – ось у такому вигідному місці на початку ХХI сторіччя розташувалася невеличка кав’ярня, витримана у кращих традиціях подібних закладів: кілька столиків, два зали (для тих, хто палить, і для тих, хто не палить; правда, для останніх є лише, на жаль, три маленькі столики), газети для перегляду, затишний сучасний інтер’єр. Офіціант одразу приносить оригінальне меню. А оригінальність полягає в тому, що на вигляд воно як газета, яку хочеться проглянути від початку до кінця. Кав’ярня пропонує три сорти кави Кімбо: «Gran Miscela», «Aroma di Napoli», «Crema Caffe». Це, так би мовити, італійська класика. Звісно, усі способи приготування – еспрессо. До замовленої кави обов’язково приносять мензурку з холодною водою, щоб кожен ковток гарячого напою відчувався з особливим смаком. В асортименті є понад два десятки назв: кава еспрессо, рістретто, американо, латте, капучіно. Приваблюють вже самі назви: «Віденський вальс», «Біберон», «Марія Терезія», кава «Кант Бейсі» «Аморе Міа» і т.д. Крім кави, тут можна замовити чай на всі смаки, алкогольні напої (в асортименті коньяк, лікер, бальзам, джин, ром, вино, пиво), а також сигари. Кав’ярня пропонує чимало десертів, вершки, молочні коктейлі. На легкий перекус можна замовити тости або канапки. Родзинкою «Кімбо» (зрозуміло, окрім самої кави!) можна вважати млинці. Вони тут пречудові! Причому як солодкі (млинці з вишнею, яблуками і корицею, з сиром і родзинками), так і для гурманів: млинці з червоною ікрою; з сиром, баликом та зеленню; з курячим філе та печерицями. І варто сказати про атмосферу «Кімбо». Вона настільки приємна, що кав’ярня давно вже завоювала серця франківців і має своїх постійних клієнтів. Причому полюбляють тут «посидіти на каві» представники творчих професій і ділової еліти: обмінятися думками, набратися свіжих ідей, почути місцеві новини, злегка попліткувати про політику та чиїсь успіхи.
2. «Галка» (вул. Чорновола та вул. Бельведерська). Це мережа львівських кав’ярень торгового дому «Галка», яка успішно прижилася в Івано-Франківську. На вулиці Чорновола розташування кав’ярні досить вдале – неподалік Прикарпатського університету, напроти корпусів пологового будинку. Тут є два зали – знову ж таки для тих, хто палить, і для тих, хто не палить. На жаль, на вулиці Бельведерській «Галка» має лише одне приміщення, і від тютюнового диму сховатися ніде. Інтер’єр можна означити, як досить скромний, без претензій на гламур і без зайвого крику. Тут є все, щоб прийти й випити філіжанку доброї кави, недовго поспілкуватися з друзями. «Галка» пригощає своїх клієнтів кавою «Арабіка» і «Робуста». У великому меню вибір надзвичайно широкий, бо обидва сорти кави представлені широченною географією виробників, як-от: Бразилія, Ефіопія, Колумбія, Кенія, Мексика, Папуа Нова Гвінея, Індонезія, Камерун, Мадагаскар – усіх не перелічиш. Крім принадних назв («кава «Амазонка», кава «Венеція», кава «Гарячий поцілунок» тощо), тут можна вибрати каву під спеціальними номерами. Наприклад, до складу кави №1 входить: Арабіка (Ефіопія Джимма), Арабіка (Колумбія), Робуста (Індонезія). Замовивши каву №1, ви будете пити ароматну, міцну каву з шоколадним присмаком. А є тут ще кава з кислинкою, гіркувата, середньої міцності, з винним терпким присмаком – одним словом, на всі смаки.
3. «Арабіка» (вул. Шопена). Ця кав’ярня, розташована у напівпідвальному приміщенні, наче й непомітна у ряду численних магазинчиків і майстерень, що притулилися докупи по обидва боки цієї зовсім маленької вулички на Валах. Однак зайшовши до неї хоча б раз, вам неодмінно захочеться прийти ще і ще. Тут надзвичайно затишно й приємно: всього 5 маленьких круглих столиків, що створюють досить інтимну атмосферу; приглушено звучить приємна інструментальна мелодія, стіни без зайвого нагромадження прикрашені раритетами часів Австро-Угорщини. На вітрині – численні баночки і коробочки з різними видами кави. Відчувається, що господар цієї кав’ярні – справжній знавець ароматного напою: тут, за бажанням відвідувачів, вам приготують його на ваш смак із майже 50-ти видів кави. Переважно замовляють, правда, класичну Арабіку або Робусту, однак гурманам може посмакувати котрась з ароматизованих (або десертних) кав групи «Монтана» – «Червона помаранча» або «Китайська вишня», наприклад. При вас зерна мелють і при вас готують. Саме тут можна спробувати, приміром, каву в турці по-індійськи (це кава з кардамоном і гвоздикою), каву по-мексиканськи чи еспрессо, якого на вибір понад десяток. А до кави вам запропонують власного приготування тістечка «Чорнослив в шоколаді» або ж «Курага в шоколаді». Є тут молочні коктейлі, морозиво, сорбе й інші десерти.
4. «Дім кави» (вул. Грушевського). Взагалі-то це не кав’ярня в традиційному сенсі цього слова. Це спеціалізований магазин (вірніше, мережа) з продажу кави і кавового обладнання, в якому є дегустаційний зал. «Дім кави» з’явився у нас років вісім тому, але одразу привабив своєю європейськістю. Марку тримає дотепер. Тут не палять, тут не продають спиртні напої і лише зовсім недавно з’явилися в продажу цукерки і тістечка. Тут немає меню, а є прейскурант цін. Кавова карта провіщає, що продегустувати ви можете еспрессо, рістретто, капучіно. Каву запропонують вам понад 20-ти видів. Забігти сюди на каву, щоб заодно провести короткі ділові переговори, полюбляють місцеві бізнесмени, юристи, а також чиновники – від місцевого «білого дому» звідси п’ять кроків.
5. «Відень» (Вічевий майдан). Це одна з найсвіжіших кав’ярень нашого міста. Розташування її в самому центрі та й назва зобов’язують. Однак вивіска губиться за якимись залізними балками, а відкривши двері, потрапляєш у димову завісу. Тут два зали, проте, щоб потрапити в зал, де не палять, слід пройти саме через той, де дим, як кажуть, стоїть стовпом. Тут завше людно і гучно. Можливо, тому, що заклад перетворився на такий собі трактир, де готують повноцінні обіди (є закуски, перші, другі страви, десерти), а також де є широкий вибір алкогольних напоїв. Хоча вибір кави теж досить великий. І, чесно кажучи, латте тут дуже смачне.