Четвер, 28.11.2024, 07:35
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
[356]
Пошук
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті »

Подбайте про здоровий сон
Свято закінчилося, почалися звичайні будні. Якось Ірина вирішила випробувати подарунки. Яскраво-голубий комплект постільної білизни став дуже доречним при черговій зміні білизни. Але результат спання на новій постелі був несподіваним і таїв у собі цікавий сюрприз. Зранку молодята встали повністю пофарбовані. Спочатку, дивлячись у дзеркало, ані Ірина, ані Олег не могли зрозуміти, що за темні плями появилися на шиї. Аж тоді зрозуміли, що вони стали заручниками «фарбованого лиса». Постіль Ірина одразу ж поміняла на іншу, менш яскраву. А той комплект так і не змогла більше використати за призначенням – фарба вкотре дала про себе знати і під час прання. В результаті навіть на ганчірку такий виріб не пригодився. Недарма народна мудрість каже: як постелиш – так і виспишся.
Це далеко не поодинокий випадок, коли люди потерпають від недоброякісної постільної білизни. Як стверджують фахівці із ДП «Укрметртестстандарт» та Інституту гігієни та медичної екології ім. О. М. Марзєєва АМН України, на жаль, на ринку товарів легкої промисловості дуже важко знайти постільну білизну, котра би відповідала всім вимогам та стандартам. Для того, аби подбати про здоровий сон, рекомендовано постіль вибирати дуже прискіпливо.
Нещодавно Центр незалежних споживчих експертиз «Тест» провів дослідження восьми комплектів постільної білизни для дітей та дорослих від різних виробників. Незважаючи на те, що для тесту набори постільної білизни були придбані виключно в магазинах, результати виявилися невтішними – половина зразків отримала оцінки «погано» і «дуже погано».
За результатами досліджень, в одному із комплектів, призначеному для дитячого ліжечка, було виявлено значне перевищення навіть «дорослих норм» формальдегіду. Причина низьких оцінок інших комплектів полягає в недостатньо стійкому забарвленні. Виникає питання: чим ми дихаємо і на чому спимо?!
Фахівці радять споживачам самим подбати про власний здоровий сон. Вони одноголосно стверджують, що тривалість і повноцінність людського життя прямо залежать і від того, наскільки комфортно ми почуваємося уві сні. Адже сон належить до основних потреб людини, і в ліжку людина в середньому проводить третину життя.
На жаль, за висновками експертів, ситуація із постільною білизною доволі невтішна. На ринку вам не завжди скажуть правду. Тут можна зустрітися із підміною брендів, обманом споживача за якістю та хімічним складом текстилю.
«Вибираючи постільну білизну, не бійтеся взяти її в руки, попробувати на дотик, перевірити шви та понюхати. Лише таким чином ви зможете зробити діагностику виробу на якість», – радить начальник Центру сертифікації та випробувань продукції легкої промисловості Укрметртестстандарту Наталія Попова.
Як виявляється, за всіма стандартами, «бабусині методи» вже не спрацьовують не тільки у вихованні підростаючого покоління, але й у звичайних побутових справах. Постільну білизну не рекомендовано крохмалити. Оскільки при цьому закриваються її пори. А тому постіль не може пропускати ані повітря, ані вологу. Прасування також робить тканину непроникною для повітря та зменшує здатність вбирати піт. А ще найголовніше – перед першим використанням постільну білизну рекомендовано попрати.
«Намагайтеся обирати постільну білизну з якомога більшим вмістом натуральних речовин. Використання штучних волокон дозволяється тільки за погодженням Міністерства охорони здоров’я України, – продовжує Наталія Попова. – Той факт, що постільна білизна не підлягає обов’язковій сертифікації, не звільняє виробників та імпортерів постільних виробів від відповідальності та обов’язку гарантувати безпечність такої продукції для здоров’я людини».
Фарбники, котрі виробник застосовує під час виготовлення постільної білизни, можуть стати джерелом подразнень, а також першим проявом алергії. І що найгірше – тканина може містити формальдегід, як у випадку із комплектом дитячої білизни.
Старший науковий співробітник відділу гігієни дитинства Інституту гігієни та медичної екології Катерина Шкарбан застерігає про особливі вимоги для дитячого ліжка. «Для новонароджених та дітей віком до року білизна повинна бути виготовлена з натуральних матеріалів. Постільна білизна вночі виконує функцію одягу, а тому вона повинна мати гарний зовнішній вигляд, бути приємною на дотик, добре вбирати вологу, бути м’якою, не парити, пропускати повітря, не збиватися при рухах, не електризуватися, гарно пратися, бути безпечною і не викликати побічних ефектів, – зауважує пані Катерина. – Її рекомендовано міняти через кожні 7-10 днів, а в спекотну погоду через кожні 3-5 днів. Постільна білизна, виготовлена з хімічних волокон та ниток, може зумовити хронічні алергії, шкіряні захворювання, періодично повторювані симптоми лихоманки, розвиток астми, хронічні нежиті, астматичні приступи, екземи, головні болі».
Володимир БОДАК
Категорія: | Додав: bond (24.02.2011)
Переглядів: 604 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]