Четвер, 28.11.2024, 13:05
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
[356]
Пошук
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті »

Підмочене засідання
Ситуація не проста
Друге пленарне засідання 55-ї сесії розпочав секретар міської ради Василь Бойчук. Він повідомив, що у зв’язку з надзвичайною ситуацією міський голова Віктор Анушкевичус з самого ранку об’їжджає місто й доручив йому вести сесію. «Половину питань ми розглянули на першому пленарному засіданні. Залишився блок земельних питань і розподіл коштів з депутатського фонду. Ситуація в місті зараз дуже не проста. Тому я вас прошу працювати сьогодні оперативно», – закликав депутатів головуючий.
Але перш ніж розпочати розгляд питань порядку денного, слова попросила голова міської організації спілки «Чорнобиль» Надія Кайдаш. Від імені координаційної ради громадських чорнобильських організацій області та за порадою голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка міським обранцям вона зачитала звернення, яке стосувалося проблеми зі спорудженням в обласному центрі Прикарпаття пам’ятника жертвам Чорнобиля під назвою «І мертвим, і живим, і ненародженим».
— Полеміка щодо цього ведеться вже понад 15 років, — зазначила пані Кайдаш. – У 2005 році в сквері на розі вулиць Незалежності й Шухевичів заклали і освятили пам’ятний камінь. В 2008 році на спорудження пам’ятника в бюджеті передбачили 500 тисяч гривень, які невідомо куди поділися. Впродовж всього цього часу міська архітектура робила все, щоб пам’ятника в Івано-Франківську не було. У нас вже є проект. Один бізнесмен із наших чорнобильців готовий оплатити роботи зі спорудження фундаменту. Але на будівництво пам’ятника грошей не вистачить. Лише у нашій, напевне найбіднішій області, на це досі не знайшлося коштів. Івано-Франківщина проігнорувала чорнобильців. Тому ми вимагаємо, щоб до 25-ої річниці Чорнобильської трагедії в місті побудували пам’ятник жертвам Чорнобиля. 24 роки тому ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС врятували життя на землі. Серед них були тисячі прикарпатців. За цей час понад дві тисячі чорнобильців вже пішли в небуття, — нагадала депутатам міськради Надія Миколаївна.

Депутатів вводять в оману?

Блок земельних питань депутатам представляли аж троє доповідачів – начальник відділу економічного регулювання земельних відносин та ринку земель управління земельних відносин Микола Іванчишин, начальник відділу землеустрою сервітутного права Олексій Лозовий та заступник начальника управління Держкомзему в місті Івано-Франківську Любомир Озарко. Ці питання попередньо розглядалися на засіданнях міськвиконкому (щоправда, окремі з них не набрали відповідної кількості голосів) та фракції Блоку Юлії Тимошенко в міськраді. Але досягти консенсусу у всіх питаннях в ході попереднього розгляду не вдалося, тож за спірні депутати голосували окремо і чимало з них відхилили та вилучили з проектів рішень, винесених на розгляд міської ради.
Під час розгляду одного з пуктів, виявилося, що в проект рішення під різними номерами він внесений двічі. Обуренню депутатів, які й так мали чимало претензій до процедури підготовки рішень, їх попереднього розгляду та винесення на ухвалення міською радою, не було меж. «Як у вас готуються документи? Це вже не перший раз ви так готуєте питання. Хто у вас їх готує? Хто має за це відповідати? Чи був хоч хтось покараний за таке відношення до підготовки рішень на сесію?» — допитувався в одного з доповідачів голова фракції БЮТ Ярослав Бачкур.
— Часто нас, депутатів міської ради, просто вводять в оману, не надаючи повної вичерпної інформації по питаннях, які виносяться на розгляд, — констатував депутат Петро Строїч. – Питання виносяться по декілька разів... От зараз одне питання у проекті рішення включене два рази. Сподіваються, що ми не додивимося. І коли за одне з них  депутати не голосують, то потім, коли питання вцілому голосується «за», проходить друге... Нам пропонують надати земельну ділянку нібито для обслуговування вже існуючих споруд, а потім на тій землі виростають багатоповерхові будинки. Я знаю всі такі афери і можливості... От зараз ви пропонуєте надати 10 соток землі для обслуговування колишнього овочевого магазину на Галицькій, 128. Для чого? Має бути якесь обгрунтування площі тієї земельної ділянки.
Своїх колег в цьому підтримав і секретар міської ради Василь Бойчук: «Дуже добре, що ви, Петре Степановичу, це сказали. Ви мені нагадали про той овочевий магазин... Й справді, коли починається якесь проблемне будівництво і люди на нього скаржаться міському голові, то він їм каже, що був проти цього, але депутати за це проголосували», — принагідно дорікнув меру Василь Євгенович. 

Хвилі фекалії женуть
Монотонний перебіг сесії перервала делегація мешканців вулиці Надрічної, яку після сильних опадів залило не лише дощовою водою, а й фекаліями з каналізаційного колектора. Не діждавшись конкретної допомоги від комунальних і рятувальних служб, зневірені й знервовані люди вирішили висловити своє обурення бездіяльністю влади депутатам міської ради саме тоді, коли вони розглядали земельні питання. «Ви тут сидите, ділите гроші, ділите землю, замість того, щоб виїхати і подивитися, що в місті робиться. Нашу вулицю Надрічну затопило фекаліями, — від обурення зриваючись на крик, говорила в мікрофон одна з мешканок. – З-під люків фонтанує каналізація. У нас нема питної води. Фекаліями затопило криниці. З сьомої години ранку до полудня ми чекаємо на лодку. Допомоги нема жодної. Ніхто навіть не перекрив рух. Коли вулицею їде «фура», то жене хвилю фекалій, яка сягає вікон будинків».
Ошелешений не так тим, що Надрічну залило фекаліями, як поведінкою доведених до відчаю людей, секретар міськради Василь Бойчук безуспішно намагався їх втихомирити і заспокоїти: «Я розумію, що ви прийшли сюди, бо вас це болить, тому й дав змогу вам висловитися, хоч ви перервали роботу сесії міськради. Міський голова з досвіта об’їжджає проблемні ділянки міста. Особисто, разом зі своїм першим заступником, провів нараду і засідання комісії з надзвичайних ситуацій, доручив мені проводити сесію і знову виїхав в місто. Був і на Надрічній».
— Був, був, нам казали. Побув п’ять хвилин, подивився і поїхав, — під такі вигуки людей до сесійної зали зайшов міський голова Віктор Анушкевичус: «Де і скільки часу мені бути, вирішуватиму я. Ситуація по Надрічній для мене зрозуміла. Там треба робити аварійний скид дощової каналізації в річку, бо свого часу її підключили до загального колектора. Колись такої проблеми там не було».
Вигуки людей, що проблеми із періодичними затопленнями Надрічної існують вже впродовж 26 років, мер до уваги не взяв і продовжував: «Мене турбує і болить, що зараз буде з цілим містом. Я побував у верхів’ях Бистриць. Вода ще піднімається. За кілька годин буде в місті. Буде повінь. Ми вже маємо великі проблеми з Опришівцями, де вода зі злітно-посадкової смуги аеропорту залила мікрорайон. «Плавають» Угорники, підтоплює Хриплин і Крихівці, можуть виникнути проблеми у Вовчинцях, хоча зараз ситуація там не така загрозлива, як два роки тому. А з Надрічною мені все зрозуміло», — ще раз заявив мер і сказав людям «до побачення». Зрозумівши, що їм тут більше нічого робити, мешканці Надрічної заявили, що будуть подавати в суд на «Водоекотехпром» та міськвиконком, і покинули сесійну залу.

Ситуація
під контролем

Після цього, вже для депутатів міської ради, Віктор Анушкевичус  повідомив, що загалом ситуація в місті контрольована, напрацьовано план дій. «В попередні роки робилося багато непродуманих речей і тепер це вилазить боком, — зазначив міський голова. – Зараз нам доведеться виправити ситуацію. Бо без захисту, так як фактично є зараз, місто не може бути». З огляду на такий перебіг подій, депутат Петро Строїч запропонував в подальшому під час виникнення якихось надзвичайних ситуацій не скликати сесій міської ради, «бо люди дійсно думають: у нас біда, а вони сидять і землю ділять». Але міський голова його не підтримав. Це, мовляв, не нова сесія, а друге пленарне засідання. Воно було заплановане і анонсоване. На час своєї відсутності вести його він доручив секретареві міської ради. Служби, які мають вирішувати проблеми, пов’язані з можливим виникненням надзвичайної ситуації, цим займаються. «Ви що хочете перервати сесію і всі вийти на дамбу? Що ви там будете робити?» — запитав депутатів мер і закликав їх продовжувати роботу сесії.
Завершивши розгляд блоку земельних питань, депутати перейшли до, як висловився секретар міськради, «суто технічного питання» про розподіл коштів з фонду на виконання звернень депутатів та доручень виборців. Депутати їх підтримували одноголосно. Гроші зі своїх  депутатських фондів вони в основному виділяли на матеріальну допомогу потребуючим, на лікування малозабезпечених, вирішення комунальних проблем, на підтримку закладів охорони здоров’я, освіти та культури. Крім того, міський голова попросив депутатів міської ради залишок ще не розподілених ними коштів направити на допомогу постраждалим внаслідок теперішньої повені. «Підтоплено багато будинків. Коштів міського бюджету не вистачить.  Я би вас просив по-можливості допомагати людям, вашим виборцям», — сказав Віктор Анушкевичус. Депутати мерові перечити не стали. Але зажадали детального звіту про завдані повінню збитки на наступній сесії міської ради.
Левко Кутинський 
Категорія: | Додав: bond (15.07.2010)
Переглядів: 685 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]