Неділя, 13.07.2025, 01:18
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
[356]
Пошук
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Головна » Статті »

Перші “рекорди” уряду Віктора Федоровича
Новопризначений Кабмін опинився в центрі такої прискіпливої уваги аналітиків, якої не удостоювався жоден інший уряд. Головна причина, звісно, в тому, що, судячи з певних знакових фігур, які до нього увійшли, внутрішній і зовнішній вектори розвитку України хитнулися в протилежний, ніж за «помаранчевої» влади, бік.
Пожвавлений інтерес до нового уряду зумовлений і специфікою його формування, і його характерними особливостями. Найперше вражає чисельний склад уряду – 29 міністрів! Для України – це рекорд. Не кажучи вже про те, що стількох міністерських портфелів немає в жодній європейській країні, окрім Білорусі, де уряд налічує 30 міністрів. У країнах Європи ж уряди складаються в середньому з 16-18-ти міністрів, за винятком Франції, де міністрів є 20, Швеції – 22 та Італії – 24. 
Другим «рекордом» є кількість заступників голови уряду. Семеро віце-прем’єрів в Україні проти, як правило, двох-трьох в Європі. Лише у російського прем’єра Путіна, на якого часів його президентства, як видається, рівняється Янукович, заступників більше – дев’ять. Але зате в російському уряді менше міністрів – 27.
Ще одним «досягненням» українського уряду є повна відсутність у ньому жінок. За цим показником він такиий єдиний в Європі, що в епоху гендерної рівності є моветоном. Як тут не згадати переконаність Януковича в тому, що "місце жінки –  на кухні”.
Ще більшим моветоном є абсолютне неволодіння українською мовою керівником  українського уряду. Навіть спроби пана Азарова більш-менш точно відтворити написаний йому текст виглядають як знущання над мовою Шевченка, Українки, Франка…
У верхівці Кабінету Міністрів, здається, немає жодної людини, яка на побутовому рівні користується українською мовою. А серед усього складу уряду їх, за побіжним оглядом списку міністрів, кілька. Відомо, що рідну мову в сім’ї використовує міністр зовнішніх справ Костянтин Грищенко, міністр охорони здоров’я, наш земляк  Зіновій Митник. Напевно, ще – міністр юстиції Олександр Лавринович, як колишній рухівець, та, можливо, міністр культури і туризму Михайло Кулиняк як уродженець Дрогобича.
Основна ж маса щасливих володарів міністерських портфелів є вихідцями зі східних регіонів України, де в пошані російська. Лише уродженців Донецької й Луганської областей в уряді аж десять. Є і три вихідці з Росії – прем’єр Микола Азаров, міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов і міністр праці та соціальної політики Василь Надрага, що відбулися як особистості та виросли як фахівці й політики в Донбасі.
Натомість 14 областей країни зовсім не представлені в Кабміні. Це, напевно, свідчить про те, що якщо Віктор Янукович і намагатиметься, як обіцяв, об’єднати Схід і Захід України, то виключно на умовах Сходу. Чисельна група русофілів та українофобів, найодіознішим з яких вважається міністр освіти та науки Дмитро Табачник, зайвий тому доказ.
Аналітики сумніваються в ефективності новопризначеного уряду. По-перше, тому, що він складений або з представників олігархів, або з самих олігархів, які відстоюватимуть власні інтереси. По-друге, тому, що у ньому закладені внутрішні конфлікти між різними групами впливів, що існують в Партії регіонів, та навіть між окремими представниками ПР на особистісному рівні. По-третє, через те, що урядова команда підібрана особисто Януковичем не стільки за принципом професіоналізму, скільки за рівнем лояльності.
Власне уряд Азарова – це, по суті, уряд Януковича. На зустрічі президента з фракцією ПР, де обговорювався склад майбутнього уряду, Микола Янович заявив: «Я не буду прем’єр-міністром. Я буду першим міністром в уряді Віктора Федоровича». 
Ця фраза досить виразно ілюструє зміну ситуації у вищих ешелонах влади. Менше ніж за місяць, що минув від дня інавгурації Віктора Януковича, він фактично повернув собі повноваження Кучми. І конституційна реформа, на яку дуже нарікали «помаранчеві», коли говорили про розбалансування гілок влади, не завадила йому в короткий строк сконцентрувати всю владу у своїх руках.
І це також – рекорд! Якщо, звичайно, його згодом не анулює Конституційний суд, покликаний дати оцінку закону про нові правила формування коаліції…
Тарас Ткачук
Категорія: | Додав: bond (25.03.2010)
Переглядів: 734 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]