Четвер, 28.11.2024, 14:45
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
[356]
Пошук
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті »

«Паводкові» гроші два роки рахують
Про це повідомив прокурор області Микола Гошовський на прес-конференції у вівторок. За його словами, 53 з 76-ти кримінальних справ вже направлені до суду, а по 39-ти з них – вже є вироки. Щоправда, єдиним засудженим до реального  терміну позбавлення волі на 5 років виявився керівник одного з підприємств, який у жовтні минулого року при виконанні робіт з подолання наслідків повені у Косівському районі привласнив 291,7 тис. грн. Та і цей засуджений не погодився з вироком Косівського районного суду і, зі слів М.Гошовського, подав апеляцію.
Ще двоє арештованих очікують вироку суду на Рожнятівщині. „Це вже безпосередньо представники підрядних організацій, які повинні були будувати відповідні протипаводкові споруди”, – поінформував М.Гошовський. За озвученою ним версією, вони мали збудувати дамбу, на що отримали понад 3 млн. грн. Але не поклали в основу дамби великогабаритний камінь, щоби її потім не змила вода, а найняли жителів села, які, використавши місцеву техніку, грейдери, зробили фактично муляж дамби. „На це вони буквально затратили 300 тисяч, – зазначив прокурор. – Фактично зробивши муляж дамби, вони із отриманих понад трьох мільйонів два з половиною мільйони обернули на власну користь”. Ця справа зараз слухається в Рожнятівському райсуді.
Чиновники ж обійшлися штрафами або умовними термінами покарання, що є трохи дивним на тлі численних заяв представників нової влади про десятки мільйонів розкрадених „паводкових” коштів. Прокурор області пояснив це тим, що спочатку була частина кримінальних справ, які стосувалися незаконного відшкодування громадянам збитків, завданих стихією. Мовляв, через неналежну організацію були складені неправильні списки і люди отримували безпідставну допомогу. Відтак суди схилялися до халатності в діях посадових осіб і реальних термінів покарання не виносили.
Зокрема, міського голову Тисмениці, де, за словами прокура області, майже 400 тис. грн. відшкодування люди отримали незаконно, суд засудив до штрафу з позбавленням права займати посади в органах влади і місцевого самоврядування на 1 рік і 6 місяців. Причому, мер оскаржив цей вирок в апеляційному порядку, і апеляційний суд позбавлення права займати керівні посади з вироку виключив. „Ми вносимо касаційне подання до Верховного Суду. Ми не погоджуємося з тим, яке рішення прийняв суд щодо міри відповідальності тисменицького міського голови”, – наголосив прокурор області.
Пан Гошовський зауважив, що злочини, які виявляються зараз, іншого характеру. „Це вже злочини, пов’язані із розкраданням коштів або зловживанням при будівництві протипаводкових споруд: берегоукріплень, дамб, мостів”. Прокурор запевнив, що ця робота продовжується постійно і тільки в поточному році вже порушено більше десяти кримінальних справ. Він також наголосив, що у кримінальних справах, де посадові особи безпосередньо обернули на свою користь кошти, спрямовані на спорудження протипаводкових споруд, „ми вже, як правило, орієнтуємо прокурорів на реальне позбавлення волі”. Але ці справи, за його словами, тільки починають слухати.
Що ж до цьогорічної повені, то М.Гошовський сказав: «Кошти, які виділені на подолання наслідків стихії в поточному році, знаходяться тільки на стадії освоєння, тому тут ще ніяких зловживань і порушень ми не виявляли».
Тарас ТКАЧУК
Категорія: | Додав: bond (09.09.2010)
Переглядів: 593 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]