У чому підступність наркотиків? Наркомани надто пізно розуміють, що це не просто „забава”, а справжня залежність. Іноді пристрасть до наркотичних речовин розвивається через півроку-рік, частіше – через 2-3 місяці, але нерідко людина стає залежною вже після першої ін’єкції. Що станеться з тим чи іншим індивідуумом – наперед невідомо. Тому не пробуйте наркотики, а якщо вже спробували – не повторюйте цей небезпечний експеримент над собою.
Психічна і фізична залежність Психічна залежність проявляється постійним бажанням продовжити вживання наркотичної речовини, здобуваючи її будь-яким шляхом та незважаючи на неприємні чи навіть небезпечні наслідки. Перерва у вживанні викликає напруження і неспокій, різке посилення потягу до наркотика. Фізична залежність розвивається, коли речовина, якою зловживає людина, стає постійно необхідною для підтримання нормального функціонування організму. Перерва у регулярному надходженні її в організм спричиняє хворобливий стан (так званий абстинентний синдром), який зникає після введення чергової дози.
Чи правда, що деякі наркотики не шкодять здоров’ю? Усі наркотики, незалежно від виду і способів вживання, обов’язково пошкоджують нервову систему, в т.ч. головний мозок, імунну систему, печінку, серце, легені. Окрім того, усі наркотики руйнуть особистіть, нищать психічне та соціальне здоров’я людини. Середня тривалість життя наркомана, який вживає наркотики довенно, становить приблизно 7 років. Звичайно, є нещасні, які живуть з цією отрутою і 15-20 років, але є і такі, що гинуть на 6-8-му місяці з початку регулярного прийому наркотичних речовин. Юнаки і дівчата! Пам’ятайте, що наркотики – це добровільне безумство, і ніколи їх навіть не пробуйте! У житті достатньо щастя, щоб обходитися без хімічних стимуляторів! Ярослав СКРИПНИК, лікар-психіатр СШНМД м.Івано-Франківська