Субота, 30.11.2024, 22:12
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
[356]
Пошук
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті »

Лікарня для ведмежат
На жаль, в нашому суспільстві існує проблема надання медичної допомоги дітям. Ми маємо висококваліфікованих фахівців, хороше обладнання, але довіри до лікарів, усвідомлення необхідності планових медичних оглядів та своєчасного звернення за допомогою немає. Часто батьки не розуміють або не звертають достатньої уваги на скарги дітей, не хочуть звертатися в лікарню, адже на це піде багато часу, а деякі взагалі займаються самолікуванням. Тому як наслідок – діти потрапляють у важкому стані в стаціонар, потребують інтенсивної терапії, реабілітації, що призводить до стресів, страху перед маніпуляціями та лікарями в цілому. Для того, щоб не допускати таких ситуацій, щоб батьки були достатньо проінформовані, а діти зацікавлені, проводиться проект «Teddy Bear Hospital» – «Лікарня для ведмежат». Це проект Європейської медичної студентської асоціації, який організовується в багатьох країнах Європи (Португалія, Нідерланди, Польща, Німеччина, Швеція та інші). В Івано-Франківську він реалізовується не перший раз, а втілюють його у життя студенти Івано-Франківського національного медичного університету на чолі з президентом представництва ЕМSA в Івано-Франківську Романом Фіщуком та координатором проекту Христиною Дубас. Суть заходу полягає в тому, що діти, іграшкові ведмедики та студенти мають певну рольову участь: ведмедики – це діти, діти – батьки ведмедиків, студенти-медики – лікарі.
Цього разу «Лікарню для ведмежат» було проведено для дітей-сиріт в Угорницькій школі-інтернаті. Не маючи підтримки з боку батьків, вони самі справляються з болем та страхом, тому найбільше потребують нашої уваги та підтримки. На допомогу дітям прийшло багато спеціалістів. Спочатку відвідувачі потрапляли в справжню реєстратуру, де заповнювались відповідні документи і видавався листок направлень, де вказувалось, якого саме спеціаліста повинна відвідати дитина, щоб той чи інший лікар допоміг одужати ведмедику. Найпопулярнішими були хірург, травматолог і, звичайно ж, стоматолог, перед яким майже всі діти, а інколи й дорослі, мають неабиякий страх. Хірург мав справжню операційну з різноманітними інструментами, які спочатку лякали, але після активної участі в операції або під час виконання маніпуляцій діти вже самі пояснювали своїм ведмедикам, що це не страшно і що лікар хоче допомогти їм бути здоровими. Великою популярністю користувався кабінет зубного лікаря, де дітки слухали цікаву лекцію про те, як правильно чистити зубки, що корисно їсти для їх міцності та здоров’я, та основне розуміли – стоматолог не страшний лікар, його не потрібно боятися. Також багато відвідувачів було у педіатрів, окулістів, де можна було перевірити ведмедику зір, поміряти температуру та серцебиття. Цікавим для дітей був лікар-рентгенолог, який мав «магічну» коробочку, де ведмедикові робився рентген-знімок, а потім дитина разом з лікарем аналізувала проблему, яка є у їхнього пацієнта. Гарний настрій створював лікар-косметолог, який за допомогою магічного олівця розмальовував на обличчі малюків квіточки, метелики... Після повного медогляду ведмедик отримував рецепт, за яким діти в аптеці могли отримати кисневий коктейль та вітамінки. В результаті хорошої поведінки та за мужність подолання власного страху дітки були нагороджені невеличкими заохочувальними подарунками: розмальовкою, емблемкою проекту, надувною кулькою, закладками та м’якою іграшкою.

Лікарі ведмежат, студенти медичного університету:
Роман Фіщук, Христина Дубас, Любомир Кітраль, Оксана Медвідь, Марія Павлик, Марія Бацур, Анастасія Медвідь, Оксана Воробій, Оля Фіщук, Іван Остап’юк, Оля Ільків, Наталя Ганущак, Оксана Воробій, Леся Лоза, Оля Лоза, Іван Остап’юк, Оля Гандзюк, Віка Гандзюк, Наталя Кобрин, Тарас Скринник, Христина Лазуркевич
Категорія: | Додав: bond (18.03.2010)
Переглядів: 908 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]