Четвер, 28.11.2024, 10:03
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
[356]
Пошук
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Головна » Статті »

Куди подіти дитину?
Теоретично всі знають, що в місті є різні гуртки для дітей. І знову ж таки виникає питання: скільки коштує таке планове дитяче дозвілля і чи є варіанти безкоштовних гуртків?
За роз’ясненням ми звернулися до Івано-Франківського міського центру дозвілля дітей та юнацтва за місцем проживання. І з’ясували, що в нашому обласному центрі зареєстровано 17 комунальних дитячих клубів. Всі вони розміщені в різних частинах міста і на базі кожного діють найрізноманітніші гуртки, які здатні задовольнити будь-які інтереси та зацікавлення.
Отож для зручності пройдемося мікрорайонами Івано-Франківська і виявимо, які дитячі клуби там розміщені.
 Що і де?
Якщо вести мову про мікрорайон „Позитрон”, то тут розташовані три клуби. У „Прометеї” працюють 4 гуртки. Тож, якщо ваша дитина цікавиться фольклором чи народознавством, нехай відвідає гурток фітодизайну „Квітчання” або гурток фольклору та ремесел „Веселики”. Крім організації найрізноманітніших фольклорних заходів, свят та тематичних вечорів, діти займаються тут ще й бісероплетінням.
Любителі техніки можуть відвідувати радіотехнічний гурток. Також у „Прометеї” діє комп’ютерний центр, де ті діти, які вдома не мають змоги працювати на комп’ютері, займаються тут.
Два інші клуби цього мікрорайону мають спортивне спрямування. „Ринг” спеціалізується по боксу. Його учасники неодноразово займали призові місця в різноманітних змаганнях. А в „Оріоні” тренери ведуть секції самбо і настільного тенісу.
Зовсім неподалік, на вул. Хоткевича, працює клуб „Мрія”. Тут є гуртки від міської дитячої екологічної станції, від Центру патріотичного виховання ім. С.Бандери, а також гурток естрадно-спортивного та бального танцю. Також на базі „Мрії” працює вокальна студія і є християнський молодіжний гурток.
В мікрорайоні «Пасічна» поки що є лише один клуб – «Сучасник». Він невеликий, діти відвідують тут гурток бісероплетіння. Але нещодавно, завдяки сприянню депутата міськради Ростислава Кукурудза, вдалося закупити спортивне обладнання. А декілька молодих людей, які відвідували клуб з раннього дитинства, своїми силами зробили ремонт кімнати і тепер діти мікрорайону активно займаються спортом.
Ми перебазовуємося на вулицю Довженка, до так званого мікрорайону „БАМ”. Для любителів спорту тут діє клуб „Богатир”, в якому є секції кіокушинкан карате-до ренмей та таїландського боксу муей-тай. Гурток відрізняється тим, що керівники його працюють з дітьми вже старшого віку і готують їх до різноманітних спортивних змагань.
Діти мікрорайону можуть також відвідувати курси бального танцю, гурток малювання та гурток вокалу в клубі „Гарт”, або займатися бісероплетінням в клубі „Романтик”.
На вул. Коновальця при клубі „Юність” діють курси бального танцю, гурток „Малий гончарик”, де діти вчаться працювати з глиною та гурток виробів з природного матеріалу.
Найбільше клубів для дітей зосереджено в центральній частині міста. Нещодавно відкрився новий клуб „Геркулес”, де є секції з айкідо та джиу-джитсу. Передбачається створення краєзнавчо-історичного гуртка, що організовуватиме цікаві екскурсії та походи.
При клубі „Легінь” діють гурток художньої вишивки, секція з шахів та драматичний гурток. А в „Золотій ракетці” на вул. Короля Данила діти відвідують настільний теніс і секцію вільної боротьби.
Спортивним нахилом відзначається і клуб „Мангуста”, де також працюють секції айкідо та джиу-джитсу. Тут же діють і два гуртки під назвами „Природа і мистецтво” та „Природа в народознавстві”, де діти вивчають легенди, традиції українського народу, вчаться малювати та працювати з природним матеріалом.
В центральній частині міста є також клуб для шанувальників боксу „Бойові рукавички”, в якому діють секції загальної фізичної підготовки. А юні співаки можуть відвідувати вокальний гурток при клубі „Ліра”.
Де взяти гроші?
Гуртків і секцій, до яких можна записати дитину, як бачимо, є чимало. Проте в більшості батьків одразу виникне запитання: скільки коштує таке задоволення. Адже не кожна сім’я може дозволити собі оплачувати дозвілля малюка.
На це питання відповіла директор Івано-Франківського міського центру дозвілля дітей та юнацтва за місцем проживання Леся Зваричук: „Педагоги-організатори займаються з дітьми безкоштовно. Керівники гуртків і керівники спортивних секцій, які працюють при клубах, працюють за угодами по співпраці. Ми спільними зусиллями проводимо роботу таким чином, щоб залучити дитину до якогось виду діяльності – спортивної, художньо-естетичної чи науково-технічної. Якщо це організація державна і фінансується з бюджету, то ми просто надаємо приміщення і вони проводять там заняття безкоштовно. Якщо організація благодійна або громадська і передбачає залучення приватних коштів, то з ними ми працюємо таким чином: надаємо приміщення, а в обмін вони допомагають клубу в залежності від його потреб”.
Отож до будь-якого клубу дитина може приходити абсолютно безкоштовно. Тут вона знайде нових друзів, тут вона буде під наглядом педагога-організатора і навчиться цікаво і змістовно проводити свій вільний час. Дитина зможе вивчити якусь цікаву для себе справу. Життя, зрештою, підказує, що додаткові знання і вміння ніколи нікому не зашкодили. Звісно, якщо в клубах працюють викладачі з різних громадських чи благодійних організацій, деякі з гуртків платні. Тут викладачі вже самі обговорюють умови оплати занять з батьками. Хоча жодного разу, наголосила під час розмови Леся Зваричук, не було випадку, що в клубі відмовили б дитині, скажімо, з незабезпеченої родини.
Одразу виникло ще одне запитання: якщо після прочитання цього матеріалу батьки поведуть дітей записувати в той чи інший гурток, чи знайдеться для них місце? Виявляється, відвідувати той чи інший клуб може будь-яка кількість дітей. А от відвідування власне гуртків передбачає планове навчання. Тому відбувається набір певної кількості дітей і здійснюється він переважно до середини жовтня. Хоча є таке поняття, як плинність, буває, що дитина перестає відвідувати гурток і місце звільняється в будь-який час навчального року.
Так що у батьків є час навідатися до того чи іншого клубу, поспостерігати, що саме цікавить вашу дитину, чим вона хотіла б займатися і, власне, визначитися з вибором.
Клуби відвідують діти від 5 до 18 років, в окремих випадках – до 28 років. Адже в спортивних секціях вони до 23-24 років вважаються дітьми.
Про проблеми
Є в міських клубах чимало проблем, найбільш насущна –  ремонт приміщень. Звісно, в п’яти клубах уже проведено ремонтні роботи. Проте більшість клубів знаходяться в старих приміщеннях, відповідно потребують заміни вікон і дверей. В деяких постає нагальне питання ремонту комунікативних мереж. В інших – погана підлога.
Всі ці проблеми необхідно вирішувати. Адже мікрорайони міста розвиваються, кількість дітей збільшується та й зацікавлення в усіх різні. В когось буквально під боком спортивна секція, а дитина мріє про танці чи вокал і навпаки. Всі ці прогалини можна заповнити, проте все залежить від того, як міський бюджет виділятиме кошти на це.
Замість епілогу
Тож нема чого нарікати на те, що дитина не має чим зайнятися в позашкільний час. Тут винні насамперед батьки, яким часто просто ліньки поцікавитися секціями, гуртками, клубами. У цьому матеріалі ми зробили огляд тільки комунальних дитячих центрів. А якщо зацікавитися приватними клубами та школами, вибір буде справді величезний.
Учасників клубів достатньо. Всі гуртки заповнені дітлашнею, яка у вільний час пізнає щось нове для себе. Озирніться у своїй квартирі. Чим зараз зайнята ваша дитина? Подумайте, щоб не нарікали потім. Все можна виправити вже сьогодні.
Любов Загоровська

ДО ТЕМИ:
Як повідомила інтернет-агенція новин «Фіртка» з посиланням на Телеканал 24, єдиний в Івано-Франківську дитячий шаховий клуб «Дебют» потребує допомоги. Капітальний ремонт тут не проводився з 1985-го року. Обдерті та холодні стіни, зношений інвентар та жалюгідний стан санвузла. Саме в таких умовах нині доводиться займатися юним любителям інтелектуального виду спорту. Та найбільша проблема, скаржиться старший тренер з шахів Василь Палагіцький, це стара тополя, яка руйнує дах приміщення. Декілька років поспіль керівництво цього спортивного клубу оббиває пороги чиновницьких кабінетів, однак безрезультатно. Цьогоріч звернулися до депутатів міської ради. Нині у складі депутатського корпусу є й ті, хто багато років відвідував цей клуб та захищав честь міста та області на шахових турнірах. Серед них і Микола Вітенко. Нині команда «свободівців» взялася за облагородження шахового клубу. І обіцяють вже за декілька тижнів продемонструвати результати своєї роботи.

Категорія: | Додав: bond (10.02.2011)
Переглядів: 4425 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]