Полювання на «вовка» Найлегше депутатам далося питання про відставку міністра. Звернення з цього приводу, адресоване Президенту В.Януковичу, Голові Верховної Ради В.Литвину, Прем’єр-міністру М.Азарову, Генеральному прокурору О.Медведьку та народним депутатам від Івано-Франківщини було ухвалено навіть без обговорення. У своєму зверненні депутати облради звертають увагу влади і суспільства на неприпустимі дії та висловлювання міністра Табачника та вимагають його негайної відставки як «особи, яка є відверто ворожою до української нації та не має морального права керувати українським шкільництвом». «Як "вовк в овечій шкурі” поводиться Дмитро Табачник на освітянській ниві. Переписуючи підручники історії, применшуючи значення історичних подій та діячів минулих епох, відновлюючи сталінсько-брежнєвські стереотипи, він намагається знову прищепити нашим дітям та молоді комплекси меншовартості та яничарства», – сказано у зверненні. Також обласні обранці вважають, що Д.Табачника «давно вже пора зупинити та притягти до кримінальної відповідальності за неодноразове порушення ст. 2 Закону України "Про Голодомор 1932-1933 років в Україні”, де публічне заперечення Голодомору визнано наругою над пам’яттю мільйонів жертв та приниженням гідності Українського народу».
Злочин проти українців У другому зверненні до президента, спікера і прем’єра депутати найперше висловили від імені жителів Прикарпаття «своє глибоке обурення» щодо «необгрунтованого збільшення цін і тарифів» на природний газ. «В умовах нинішньої економічної розрухи, безробіття, соціальної незахищеності підвищувати ціну на газ на 50 відсотків – це злочин проти українців…», – мовиться у погодженому представниками всіх облрадівських фракцій тексті звернення. Відтак депутати висловили «категоричне несприйняття і заперечення» стосовно підняття пенсійного віку жінкам з 55-ти до 60-ти років та рішуче заперечили проект Податкового кодексу Азарова-Тігіпка, що «веде до свідомого знищення дрібного підприємництва, малого і середнього бізнесу та… має виражено фіскально-репресивний характер, стимулює перетікання легального капіталу й обороту в «тінь». Як результат, облрада висунула ряд вимог до керівництва держави. Серед них: – встановити мораторій на підвищення роздрібних цін на природний газ для населення, установ та організацій, що фінансуються з бюджетів, та для суб’єктів господарювання, які виробляють теплову енергію; – негайно переглянути збільшення пенсійного віку для жінок та страхового стажу; – відхилити проект нового Податкового кодексу.
Подвійний стандарт Поміж ухваленнями цих двох звернень облрада прийняла кілька менш резонансних, але, напевно, вигідних для краю рішень. Цікаво, що одне з них – угода щодо регіонального розвитку Івано-Франківської області між Кабінетом Міністрів та Івано-Франківською облрадою. Ця угода розрахована на 2011-2015 роки і спрямована на фінансування спільних заходів з розвитку області на понад мільярд гривень. Ухвалений документ передбачає проекти з питань, які потребують нагального вирішення, але не можуть бути включені в проект бюджету країни. Зокрема, це стосується проблеми екологічної небезпеки в Калуші, будівництва моста в Івано-Франківську в Галицькому напрямку та об’їзних доріг в Болехові, Рогатині й Заболотові. У планах також – реконструкція Івано-Франківського аеропорту, забезпечення благоустрою 70-ти міст і селищ області у гірській місцевості, де проживає 120 тис. прикарпатців, збереження існуючої мережі сільських доріг, поліпшення транспортної доступності гірських територій тощо. «Питання, які склали предмет угоди, є принципово важливими для області, вони роками не вирішувалися. Сьогодні уряд разом з депутатами обласної ради бере на себе зобов’язання їх вирішити», – наголосив на сесії заступник голови ОДА Ігор Зварич, парируючи звинувачення представників БЮТ і «Свободи» у тому, що це «передвиборчий піар» Партії регіонів. Піар це чи ні – покаже час. А наразі дивним є лише одне: різко критикуючи у своїх зверненях уряд і його окремих представників, облрада не погордувала підписати з цим урядом угоду, внаслідок якої може отримати понад 600 млн. гривень впродовж п’яти років. Тобто, «злочин проти українців» – злочином, а гроші – грішми… Тарас ТКАЧУК