Четвер, 28.11.2024, 07:50
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
[356]
Пошук
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті »

Геннадій КОСАР: «Людей із сертифікатами за попередні роки буде дуже багато»
Ці та багато інших питань дедалі частіше виникають у суспільстві і набувають актуальності із наближенням терміну проведення цьогорічного зовнішнього незалежного оцінювання. Відповіді на ці запитання ми намагалися віднайти у гімназії №2 міста Івано-Франківськ, адже саме тут вже на початку квітня відбуватимуться пробні тестування. Отож, ми спілкуємося із директором гімназії №2 Геннадієм Косарем.
 – Геннадію Степановичу, вже зовсім скоро у стінах вашого навчального закладу відбудеться пробне тестування випускників загальноосвітніх навчальних закладів області. Які проблеми, на вашу думку, існують у проведенні зовнішнього незалежного оцінювання, з якими ви стикалися в попередні роки?
 – Хочу сказати, що цього року, як і в попередні роки, до вузів зможуть вступити випускники загальноосвітніх навчальних закладів за результатами проходження зовнішнього незалежного оцінювання. Проте кампанія із проведення ЗНО суттєво відрізняється від попередніх років. Я сьогодні виступаю не тільки як директор гімназії, але й як батько учня, котрий закінчує навчання у школі і буде намагатися вступити до вузу.
Міністерство освіти і науки направило рекомендації у вищі навчальні заклади, щоби кількість вступників на державне замовлення зменшити на 43,7%. Пояснюється це тим, що зменшилась кількість випускників. Зрозуміло, що такий підхід не влаштовує ані вчителів, ані батьків. До вирішення цього питання потрібно було підходити на регіональних рівнях. Не є таємницею те, що 75-80% випускників, котрі вступають у вузи, випускники області. Якщо говорити про цьогорічних випускників, то їхня кількість порівняно із минулим роком зменшилась на 22 відсотки. В інших областях картина може бути трохи іншою. На мою думку, правильнішим був би такий підхід –  спочатку реєстрація всіх охочих пройти ЗНО, а вже тоді формувати цифру по місцях у вузах. Також батьків не влаштовує те, що буде зменшено кількість місць тільки для держзамовлення, а кількість платних місць залишається незмінною.
Найбільшою проблемою під час проходження ЗНО є те, що учні ще не звикли бути самостійними. Вони вже повинні брати всю відповідальність на себе, а ми спостерігали за такими випадками, що в день проведення тестування учні приходили без відповідних документів.
 – Очевидно, у вас є певні пропозиції щодо можливого вдосконалення системи контролю знань?
 – Я спостерігаю за цією системою вже протягом останніх чотирьох років і бачу, що весь час ми видумуємо якийсь велосипед. Насправді нам не потрібно щороку щось видумувати, а вдосконалити ту систему, котра вже існує. Правильно цього року зробили, що ввели електронну реєстрацію учасників тестування.
 – Чи потрібна взагалі така система оцінки якості знань?
 – Я в першу чергу буду виходити з тих результатів, які має наша гімназія. Відповідно до проведеного рейтингу за попередні роки наш навчальний заклад увійшов у сотню кращих закладів України за результатами ЗНО. Ми бачимо, що практично всі учні вступили у вузи. Без проведення тестування наші випускники навряд чи домоглися такого результату.
 – Саме в ці дні закінчується реєстрація на основне тестування. Проте у квітні йому передуватиме пробне. Звичайно, ця процедура не є безкоштовною. У попередні роки партія «Наша Україна», активним членом якої ви є, фінансувала пробне тестування. Якою є ситуація цього року?
 – Справа в тому, що цього року система реєстрації змінилася, а тому вона і потягнула за собою автоматичну оплату кожного учасника тестування. Як це не прикро, але цього року ми не можемо допомогти молоді пройти пробне тестування. А на наступний рік розглядаємо можливість оплатити пробне тестування для дітей пільгових категорій.
 – Які кроки ви вважаєте першочерговими у підтримці тестування?
 – Партія завжди виступала із підтримкою ЗНО, яке започаткував Віктор Ющенко. Першочерговими кроками ми вбачаємо ширший доступ громадськості до проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Маю на увазі, що від нашої партії будуть представники, котрі також будуть зареєстровані як спостерігачі на пробне і основне тестування. Це робиться з тією метою, аби процес був проведений належним чином.
 – Вже декілька років ви були в епіцентрі тестування. Чи були намагання вплинути на процес ЗНО навіть з боку представників владних органів?
 – Саме ЗНО побудоване таким чином, що унеможливлює процес впливу будь-кого на його проведення.
 – Чи матиме якийсь вплив на зовнішнє незалежне оцінювання скорочення кількості державних місць у вузах?
 – Цього року випускникам, однозначно, буде трохи важче. Мова йде про скорочення кількості державних місць. Є ще один великий недолік цьогорічної системи вступу –  можливість стати студентами випускників попередніх років та тих, хто проходив ЗНО, але не вступив. Ніхто не знає, скільки таких людей буде. Я думаю, що людей із сертифікатами за попередні роки буде дуже багато.
 – Свого часу ви виступали з ініціативою створення Асоціації захисту ЗНО. Що це за ініціатива і чи має вона шанси бути реалізованою в нашому місті?
 – Мова йшла про Асоціацію керівників навчальних закладів. Вона би мала займатися не тільки питаннями ЗНО. Сьогодні є така Асоціація керівників вищих навчальних закладів, котра має можливість відстоювати свої позиції. У першу чергу я розглядаю Асоціацію як орган, котрий повинен відстоювати інтереси батьків, вчителів та учнів. Сьогодні ведуться роботи щодо її створення, є вже люди, котрі готові до неї увійти.
Розмовляв Дмитро ГУСАК
Категорія: | Додав: bond (24.02.2011)
Переглядів: 678 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]