Четвер, 28.11.2024, 10:39
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
[356]
Пошук
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті »

Футбол з-під палиці
Манівці не пройдуть
Михайла Вишиванюка вкрай важко звести з головної дороги кудись на манівці. От і цього разу він залишився абсолютно байдужим до рапортів про «неймовірні» успіхи у футболі івано-франківських студентів. Не вразила його і кількість підготовлених у «Факелі», який з часом трансформувався у «Прикарпаття», майстрів спорту міжнародного класу (Вишиванюк навіть поцікавився у ректора НТУНГу Євстахія Крижанівського, чи бува вуз не переорієнтувався з нафтогазового у спортивний?). Бо головним критерієм стану футболу у регіону, на думку керівника ОДА, була і залишається позиція команди у турнірній таблиці чемпіонату України. А вона ганьбить Прикарпаття (в цьому разі без лапок).
На репліку керманичів клубу, що, мовляв, ми зберегли для регіону місце у 1 лізі, губернатор у притаманному йому стилі відповів: «Тільки місце і залишилося...».
Президент «Прикарпаття» Анатолій Ревуцький повідомив, що за допомогою президента Федерації футболу України Григорія Суркіса йому вдалося знайти інвесторів для клубу, які візьмуться також за добудову стадіону. Відповідна угода от-от буде підписана. Але чи то Ревуцький промовив цю майже сенсаційну новину занадто непевно, чи у губернатора наперед були інші плани, бо він запропонував створити нову клубну структуру. Голова ради засновників «Прикарпаття», мер обласного центру Віктор Анушкевичус на таку пропозицію погодився.

Під «дахом» податківця...

Визначити коло нових акціонерів ФК було доручено... головному податківцю області Віктору Рахмілю. «А кому ж іще можна це доручити?», — напівжартома напівсерйоз зауважив голова ОДА. Акціонери «виберуть собі президента і наймуть тренера», а голова ДПА «буде у них головою наглядової ради», мовляв, аби був контроль... А ще, між іншим, Михайло Вишиванюк запропонував повернути клубу назву «Спартак».
Загалом повторюється ситуація зразка 2002 року, коли «Прикарпаття» з ініціативи того ж таки Вишиванюка перейшло від бізнесмена Анатолія Попадюка до ЗАТ «Лукор». Тоді також, аби вирулити ситуацію з глухого кута, в якій опинилася команда, у добровільно-примусовому порядку було створене акціонерне товариство, і губернатор власноруч визначив частку кожного у ньому. Однак свої зобов’язання тільки «Лукор» і виконав. Решта від участі у діяльності ФК самоусунулися.
Скептики майже впевнені, що нині ситуація буде розвиватися за таким же сценарієм, якщо піти шляхом так званого «колгоспу». На перших порах «акціонери» може щось-таки й кинуть у казну клубу, але на довгострокове співробітництво з ними розраховувати не варто. «У команди повинен бути один господар», – ділився своїм гірким досвідом екс-президент НФК «Спартак» Тарас Клим.
До речі, за оцінками нинішнього президента «Прикарпаття», бюджет клубу мав би становити 10-12 млн. грн. на рік. Клуби, що ставлять за мету вихід у Прем’єр-лігу, тратять у два-три рази більше. Михайло Вишиванюк, схоже, переконаний, що можна обійтися меншою сумою. «Премії? Ви спочатку виграйте, а потім поговоримо про премії», – парирував голова ОДА репліку із залу. Наразі він доручив заплатити за команду внесок, щоб вона розпочала сезон.

«Повинен бути один газда»

Зустріч потенційних акціонерів клубу була призначена на понеділок. За деякою інформацією, вона відбулася. І не під «дахом» ДПА. І не у статусі акціонерного «колгоспу». Все-таки колегія колегією, а губернаторський принцип – «щоб був порядок, в хаті повинен бути один газда» – найдієвіший. Як стало відомо «ЗК» з поінформованих джерел, головним інвестором в майбутньому акціонерному товаристві, ймовірно, стане одна зі структур фінансово-промислової групи Приват. А це вже серйозно... Очевидно, переговори щодо спонсорства футбольної команди відбуваються в контексті інвестиційного проекту щодо розбудови стадіону Рух та прилеглої до нього території. Нагадаємо, згідно з розробленою міською владою інвест-пропозицією, передбачається зведення «Спортивно-відпочинкового комплексу з готелем на 300 місць».
Ярослав Владарюк

Техніко-економічні показники
«Спортивно-відпочинкового комплексу з готелем
на 300 місць в межах вулиць В. Чорновола –
П. Дорошенка в м.Івано-Франківську»             
             
Площа відведеної території           =  86050,0 кв.м.
Площа території благоутсрою       =  133680,0 кв.м.
Площа забудови                               =  19146,0 кв.м.
Готель на 300 місць
Площа забудови                        =  3800,0 кв.м.
Площа загальна                        =  20650,0 кв.м.
Будівельний об’єм                    =  74325,0 куб.м.

Рекреаційно-господарський блок готелю
Площа забудови                        =  2078,0 кв.м.
Площа загальна                        =  6100,0 кв.м.
Будівельний об’єм                    =  36157,0 куб.м.

Універсальний спортивний блок
Площа забудови                        =  2683,0 кв.м.
Площа загальна                        =  3400,0 кв.м.
Будівельний   об’єм                  =  21464,0 куб.м.

Крите футбольне поле, кегельбан, фітнес-клуб
Площа забудови                        =  9905,0 кв.м.
Площа загальна                        =  10234,0 кв.м.
Будівельний   об’єм                  =  114065,0 куб.м
Категорія: | Додав: bond (08.07.2010)
Переглядів: 665 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]