Четвер, 28.11.2024, 14:58
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
[356]
Пошук
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті »

Енергію сонця використовувати можна і треба
Івано-франківський під приємець Володимир Іванов доцільність свого ноу-хау доводить конкретними розрахунками і вже навіть конкретними результатами.
Два роки тому Володимир Іванов, інженер-механік за фахом і з 20-річним досвідом роботи на виробництві, впритул зайнявся проблемою пошуку енергоощадних технологій і дійшов висновку, що в умовах нашої країни ефективним буде використання дешевої електроенергії в поєднанні з альтернативними джерелами енергії, зокрема сонячної. Виходячи з того, що Україна має дешеву електроенергію, надлишок якої експортує, наполовину завантажені потужності теплоелектростанцій і дорогий імпортний газ, підприємець-винахідник розробив власний інвестиційний проект під назвою «Сонячноелектроакумуляційні системи опалення та гарячого водопостачання», який неодноразово просував на різного рівня інвестиційних форумах і яким зацікавилося чимало інвестиційних компаній, підприємців. Сфера застосувань систем всюди, де потрібне тепло і гаряча вода, особливо у великих об’ємах: заклади харчування, лікарні, школи, дитячі садки тощо. Економія коштів отримується, на переконання розробників, завдяки використанню безкоштовної сонячної енергії та дешевої електроенергії (в нічний час по тарифному лічильнику).
Першу таку систему Володимир Іванов встановив два роки тому на даху п’ятиповерхового будинку, де має власну квартиру, і відтоді не має клопоту ані з теплом, ані з гарячою водою. Другу систему було встановлено на ВО «Карпати», яка забезпечує гарячою водою шість поверхів адмінкорпусу та заводську їдальню. До речі, саме на одному з інвестиційних форумів, які відбувалися в Івано-Франківську, генеральний директор ВО «Карпати» Дмитро Втерковський і побачив презентацію цього проекту й запропонував Володимиру Іванову співпрацю. На сьогодні КП «ІВАНС», яке очолює Володимир Іванов, має розроблену технічну документацію, провело заводські випробування, виготовило технічні умови.
У минулому році Володимир Іванов на замовлення міського управління освіти розробив пілотний проект системи для одного з дитячих садків Івано-Франківська. На жаль, впровадити його не вдалося – як пояснювали підприємцю, через брак бюджетних коштів. Однак він не втрачає надії і продовжує переконувати місцеву владу у доцільності реалізації таких систем саме для бюджетних закладів та організацій, адже використання коштів на обігрів приміщень та нагрів води утричі менше. Цьогоріч проектом Володимира Іванова зацікавилися у Київській, Львівській  та Чернівецькій областях.
Здавалось би, є якісь замовлення, можна й жити. Втім, підприємець розуміє вже й свою відповідальність за проект. Його, приміром, обурює, що влітку, потерпаючи від спеки, люди гріють воду на газі, оскільки в кранах нема теплої води. Він коментує таку ситуацію словами відомого дослідника Жака Кусто: «Не використовувати сонячну енергію – це не просто безгосподарність, але і злочин перед Природою, людством!». Крім того, як людина з раціональним мисленням, але з патріотичними почуттями, Володимир Іванов вважає неприпустимим не мати власного, вітчизняного виробництва таких альтернативних джерел тепла.
 «Так, можна закуповувати сонячні системи або деталі до них у Німеччині чи Австрії, Китаї чи в будь-якій іншій державі. Але ж, по-перше, вони дорогі, а по-друге, чому ми повинні підтримувати економіку інших країн-виробників?! А те, що пропоную я, – як мінімум, у шість разів дешевше. Скажімо, подібні сонячні батареї імпортного виробництва коштують 8000 гривень. А мої, при серійному виробництві, будуть коштувати 1500 гривень при подібних технічних характеристиках. Відчуваєте різницю? Імпортні – не кожному українцю по кишені, моя ж система розрахована на людей якраз невисокого достатку, яких в нашій країні більшість», – каже Володимир Іванов. І він має рацію. І очевидно, що власне виробництво сонячноелектроакумулятивних систем необхідне, навіть на базі ВО «Карпати» – адже є виробничі площі. Не вистачає необхідного, але дорогого обладнання. Не кустарним же способом, як донині, робити благородну справу. Тут, мабуть, справді мала б бути проявлена на ділі підтримка вітчизняного товаровиробника і, як люблять говорити європейці, політична воля з боку державних чиновників, які, власне, й покликані дбати про інтереси простих громадян.                         
Наталка Стрілець

Унікальність «Сонячноелектроакумуляційної системи опалення та гарячого водопостачання»:
1. Сонячноелектроакумуляційна система, на відміну від інших існуючих, має теплові акумулятори, які накопичують дешеву електроенергію в нічний час по тарифному лічильнику, що робить її набагато економнішою.  
2. Використовує безкоштовну чисту енергію сонця.
3. Система динамічна.
4. Повністю вітчизняного виробництва.
5. Виготовляється під індивідуальне замовлення.
6. Система має три варіанти виконання:
– динамічна (коли рухаються сонячні колектори за сонцем);
– стаціонарна (нерухомі колектори);
– без сонячних колекторів (електротеплоакумуляційна).
За рахунок сонячної енергії в неопалювальний період економиться до 80% теплової енергії і до 20% – в опалювальний період.

Економія коштів
Проста електроакумуляційна система опалення та гарячого водопостачання дає економію коштів
у 2-2,5 рази.
Зі стаціонарними сонячними колекторами – економія коштів у 3 рази,
з рухомими колекторами –
економія у 4 рази.

Де можна замовити
сонячноелектроакумуляційні системи:
м. Івано-Франківськ,
вул. Галицька, 201,
тел. (0342) 57-10-92,
 тел./ф. (0342) 57-10-08,
 моб. 050-944-22-47.
Категорія: | Додав: bond (25.11.2010)
Переглядів: 2315 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]