Четвер, 28.11.2024, 09:43
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
[356]
Пошук
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті »

Діти, діти, де вас подіти?
Життя таборове
Буквально з перших днів канікул розпочали свою роботу літні оздоровчі табори, куди поїхала чимала кількість школярів. Деякі оздоровчі заклади розпочали свою роботу з 1 червня, інші – пізніше. Загалом по три-чотири табірні зміни. Мрія чи не кожного українця – побувати у славнозвісному «Артеку» чи «Молодій гвардії». Хоча насправді такі  захмарні ідеї не зовсім виправдовують себе, адже дитина може почуватися набагато комфортніше і в тому таборі відпочинку, котрий розташований зовсім близько від рідного дому. Так, для прикладу, в нашій області є десять дитячих оздоровчих закладів, в яких протягом літа оздоровлюватимуться діти, члени сімей застрахованих осіб. Ці табори відпочинку прийматимуть дітей на основі постанови правління обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Обласний центр Прикарпаття має свій оздоровчий комплекс на березі найчистішої річки Європи Лімниці, що у селі Вістова Калуського району. Саме там відпочиває найбільше дітей з навчальних закладів Івано-Франківська.
Дитячий оздоровчий комплекс «Лімниця» працює протягом чотирьох літніх змін. Тут діти з навчальних закладів міста Івано-Франківська мають нагоду не просто відпочити. Оздоровчо-лікувальні процедури, автобусні екскурсії по Івано-Франківській області, а також багато цікавих конкурсів, розваг, виставок та змагань чекають на дітей протягом табірної зміни на березі річки Лімниця. Таке задоволення, щоправда, коштує 1890 гривень за зміну, тобто 90 гривень за один день перебування у «Лімниці». Як запевнили нас в управлінні освіти і науки міськвиконкому, це найнижча ціна путівки в області. А тут є хороші побутові умови. Діти проживають по двоє-троє в кімнаті, відповідно в кожному блоці є душова і туалетна кімнати. Для дозвілля є спортивні майданчики, минулого року для табору закупили мультимеядійну апаратуру.
Під час останньої табірної зміни діти стануть учасниками І Міжнародного дитячого екологічного фестивалю «Лімниця-2010». Заступник начальника управління освіти і науки міськвиконкому Світлана Уварова каже, що 25 навчальних закладів міста мають закордонних партнерів. Кожного літа закордонні друзі запрошували юних іванофранківців брати участь у їхніх фестивалях мистецького та екологічного спрямування. «Коли ми були в гостях у Польщі, то подумали, що ми також можемо провести екологічнимй фестиваль у себе на базі оздоровчого комплексу «Лімниця», – зауважує пані Світлана.
Вже заплановано, що до четвертого заїзду в «Лімниці» долучиться 75-100 дітей разом із опікунами із 6-7 закордонних міст-партнерів. Організатори фестивалю сподіваються, що такий захід стане постійним і традиційним. В його рамках буде проведено велике свято Державного прапора і День незалежності.
У першу спортивно-мистецьку зміну, котра розпочала свою роботу з 1 червня, потрапили діти пільгових категорій. Це група дітей, котрі потребують особливої соціальної уваги, а також переможці спартакіад, конкурсів, вихованці Центру науково-технічної творчості.
– Таборами відпочинку «Артек» і «Молода гвардія» займається управління у справах сім’ї, молодіжної та гендерної політики. Наші діти мають можливість відпочити в Криму за умови, якщо обласне управління сім’ї і молоді подало квоту. Путівки для міста є пільговими. Їхня вартість становить 20, 30 і 50% від повної вартості путівки. Мінімальна пільгова путівка в «Молоду гвардію» на червень становила дві тисячі гривень, – розповідає заступник начальника управління освіти і науки Світлана Уварова.

Від навчання – в літо
Є ще інший вид відпочинку для івано-франківських школярів. Вони можуть залишитися вдома і протягом двох тижнів відвідувати пришкільні табори. Працівники освіти запевняють, що такий вид відпочинку дітей був постійно. Пришкільні табори беруть свій початок ще із радянських часів – орієнтовно із 1970-х років. Тоді такий вид відпочинку для школярів був обов’язковим і повністю оплачувався державою. Він включав і харчування, і екскурсії. Основне завдання вчителя в той час полягало в тому, щоби всі діти були залучені в такий табір. На початку незалежності України це явище трохи згасло, хоча й не зникло.
Цього року в Івано-Франківську організовано 36 пришкільних таборів для учнів 1-4 класів, 9 профільних таборів для 5-8 і 10 класів, 7 наметових таборів, 31 виїзний табір в межах області, України, а також за кордон.
«Це непогана форма роботи для вчителів та дітей, – каже пані Світлана Уварова. – Два тижні перебування у пришкільному таборі – це поступовий перехід дитини від навчання у літо. Якби я була класним керівником, то цей період я б використала максимально для того, щоби провести неформальне спілкування з дітьми».
Перебування дітей у пришкільних таборах передбачає не тільки розваги, культурні походи, екскурсії, а й харчування. Одноразове харчування у пришкільних таборах міста цього року становить шість гривень. Для дітей, котрі відносяться до групи, що потребує підвищеної соціальної уваги, ці кошти оплачуються з бюджету. Учні молодших класів оплачують тільки 3 гривні 50 копійок. Якщо дитина повністю перебуватиме в пришкільному таборі, то батькам обійдеться це у 35 гривень. От тільки триватиме такий табір всього два тижні, а далі відпочинок дітей залежить від батьків.
– Для освіти діяльність пришкільного табору не притаманна, бо тут не надаються освітні послуги. Були такі роки, коли важко було переконати людей у потребі такого виду відпочинку школярів, – запевняє пані Уварова. –По-перше, це перевантаження, а по-друге, ще й відповідальність.
У пришкільних таборах, за останніми даними, мають відпочити понад п’ять тисяч івано-франківських школярів, з них 1060 – діти пільгових категорій. Перебування дітей у пришкільному таборі є добровільним на підставі заяв батьків.

А кому і гуси пасти
Не всі батьки мають можливість влаштувати свою дитину на відпочинок у табір. Є чимало таких дітей, котрі проводять літо з користю для власного здоров’я. Так-так, мова йде про звичайнісіньке літо в селі. Що не кажіть, але відпочинок в селі, біля озера чи річки, сонячні ванни, спілкування з природою додають малечі сил і здоров’я. Щоправда, у такому випадку найбільшу відповідальність за своїх чад несуть родичі. Три місяці перебування серед живої природи – найбільш надійний та найдешевший спосіб відпочинку дітей. І, звичайно, школярі ще можуть стати у пригоді – попасти корів чи гусей, а заодно і погратися на пасовищі із такими ж самими відпочивальниками.
Можливо, тим дітям, котрі пастимуть влітку корів, ще й поталанило, бо є така категорія дітей, котрим судилося все літо провести в місті на асфальті. Для тих дітей, котрі не мають родичів у селі, місто також має чимало принад. Свої вміння, навички, а також бажання змістовно відпочити вони можуть реалізувати у центрах дозвілля дітей та юнацтва за місцем проживання.
Володимир Бодак
Категорія: | Додав: bond (04.06.2010)
Переглядів: 1373 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]