Четвер, 10.07.2025, 11:35
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
[356]
Пошук
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті »

Ґазда повернувся
Від ОДА – до «Спільної праці»
— Це був один з найкращих періодів мого життя, тому що я мав можливість працювати з чудовою командою, — наголосив Микола Палійчук, передаючи владні повноваження новому-старому керівнику області. – Ми, попри певні складнощі, які були на нашому шляху (і стихія, і епідемія, і перегони, і економічні кризи), показали себе як добра команда, що ці труднощі вміє долати. Хочу подякувати всім жителям області за підтримку, яку я відчував протягом терміну керування областю. Хочу подякувати нашим преосвященним владикам – ваша допомога завжди відчувалася, ваші молитви дуже допомагали нам. Хочу подякувати команді заступників, керівникам правоохоронних органів, керівникам районів, мерам міст, всім, хто працював з нами два з половиною роки. Особливі слова вдячності нашим народним депутатам, які допомагали, нашим меценатам і, звичайно, депутатам обласної ради і особливо Ігорю Олійнику, з яким ми щоденно зустрічалися, обговорювали питання, приймали рішення.
З першого дня Ігор Мирославович мені подав руку і до вчорашнього дня всі проблеми, які були в області, ми вирішували спільно», — підкреслив Микола Палійчук. Він також привітав Михайла Вишиванюка з призначенням.
… А вже на прес-конференції Микола Палійчук повідомив про свої найближчі плани. Це розбудова громадської організації під назвою «Спільна праця». Організація має намір брати учать у найближчих виборах до місцевих рад. Якщо нова влада чинитиме будь-який тиск, в тому числі на місцевий бізнес, «Спільна праця», за словами Миколи Палійчука, протидіятиме.

Без вихідних і прохідних
Михайла Вишиванюка вітали, стоячи. Найперше новопредставлений голова ОДА подякував президенту Віктору Януковичу та прем’єр-міністру Миколі Азарову «за надану надзвичайно велику честь працювати на нашу прикарпатську громаду». Не оминув подякою і своїх попередників —  Володимира Ткача та Миколу Палійчука, «які, — зіронізував Михайло Васильович, — під час моєї відсутності… (пауза, заповнена щирим сміхом та оплесками залу – авт.) не упустили позицій, а примножували все те добре, що було зроблено, і виправляли ті помилки, які були допущені».
Романа Ткача та Миколу Палійчука, «як двох попередніх голів, не говорячи про їхні майбутні іпостасі», Михайло Вишиванюк запросив увійти до ради розвитку регіону, яка буде створена найближчим часом. «За згодою, звичайно, але я би просив, щоб все ж таки продовжили цю працю», — зауважив голова ОДА.
— Коротко про майбутнє, — розповів Михайло Вишиванюк. — Нас чекає велика праця. Праця, праця і ще раз праця. Тільки через працю можна вирішувати всі наші проблеми. Ніхто нам зі сторони ніколи не допомагав, не допомагає і ніколи не допоможе. Всі наші майбутні успіхи — це запорука  наполегливої праці. Як нещодавно досить влучно висловився прем’єр-міністр Микола Азаров, праця буде без вихідних і прохідних. Ми маємо побудувати в себе, кожен в своєму дворі, кожен в своєму селі, в своєму районі, в області і в цілому в державі, свою процвітаючу європейську Україну. Я би хотів, щоб ви теж знали, що вимога нашого президента, а відповідно і моя – стопроцентне виконання доручень! Залежно від виконання доручень будуть оцінюватися ті чи інші кадри відповідно займаній посаді, — наголосив Михайло Вишиванюк.
Він також нагадав, що протягом попередніх восьми років його роботи на посаді голови ОДА питання, хто в якій політичній партії, для нього не стояло. Важливо було, «що ця людина може зробити корисного для держави, для області». Тому і в майбутньому, незалежно від партійної приналежності, пообіцяв «дивитися на ділові якості людини».

Добрий урок
Тут же ж Михайло Вишиванюк дав доручення головам районних адміністрацій і керівникам всіх управлінь і відомств області. «Ніяких кадрових перестановок без відома обласної державної адміністрацій. Ніяких! Є обласна державна адміністрація, буде організаційний відділ і всі кадрові перестановки робити виключно з відома цієї структури. Припинити всяку чехарду: наш — не наш. Нема: наші — не наші. Ми всі – єдиний український народ. Я прошу виходити з цієї позиції».
Не тримаючи образи, Михайло Вишиванюк вочевидь звернувся й до тих, хто свого часу від нього відвернувся. «Я завжди говорив, сьогодні наголошу ще раз і просив би запам’ятати всіх. Думаю, що сьогоднішня наша зустріч — це теж дуже добрий урок для всіх, що найкраща політика і найвища політика — це нормальні людські порядні стосунки. Це – висока політика. І коли ми будемо організовувати свою роботу на розбудовчі процеси в нашій області – це буде наша найбільша політика, це буде наш найбільший успіх. Бо тільки злагода будує. Я ще раз наголошую, що ми єдиний український народ і Україна в нас одна. Для усіх!».

«95 квартал» відпочиває

Михайло Вишиванюк передав вітання від президента Віктора Януковича. «Він любить, шанує наш край і просив передати, що, не дивлячись на деякі передачі, які проходять у «95 кварталі», включаючи про яйце і т. д. – він злоби не тримає». На переконання голови ОДА потрібно також припинити спекуляції, розмови про здачу України. «Це все інсинуації. Я вам ніколи не брехав. І сьогодні з цієї трибуни зі всією відповідальністю заявляю, що Україна має українського президента. Я був вражений, коли в його кабінеті побачив великий образ, горить лампадка. Якщо людина розпочинає свій робочий день з молитви, то це людина великої душі і ця людина хоче робити тільки добрі справи. А наше завдання – йому в цих добрих справах допомогти», — наголосив Михайло Вишиванюк.
На сайті обласної державної адміністрації буде відкрита рубрика "Якщо б головою адміністрації був я”. Всі бажаючі можуть висловити свої побажання. В найкоротший термін Михайло Вишиванюк  ознайомиться з ситуацією в області, об’їде райони. Понеділок – прийомний день «для кожного керівника».
На завершення голова ОДА привітав громаду з Великоднем. «Я би просив в цілому на місцях підготуватися достойно до Великодня. Для того, щоб взяти тачку в руки й віник, вапно і щітку, бюджету великого не треба. Треба мати просто совість, ґаздівську жилку в собі і привести всі населені пункти до порядку. Це буде оцінка діяльності виконавчої влади. Користуючись нагодою, дозвольте привітати всіх з цим наступаючим величезним святом. Святом воскресіння, святом всепрощення. Дякую за увагу. Усім з Богом в добрий час!»
Руслан Угринчук

Михайло Вишиванюк:
«Знаю, кажуть: не дай Бог прийде Вишиванюк»
Подаємо деякі цитати з різних інтерв’ю Михайла Васильовича, які він давав нашій газеті впродовж часу свого перебування поза владою, так би мовити, у п’ятирічній «відпустці».

2005 р. 
«…Хочу поправити здоров’я. 8 років перебування на такій роботі ой як його підірвали. Я прийшов у 1997 році і мене аж в дрож кидає від того, як ми перебули той час. А куди піду на роботу – не знаю… Ще не визначився.
…В депутати до Верховної Ради — не піду. Не хочу займатися політикою. За своєю природою — я людина-господарник. Політика мені страшно не подобається, то не моє.
…Ненавиджу тих людей, які, як тільки ти відійшов від влади, тебе вже забули, ти нікому не потрібен. А коли був при владі, то ледь в чотири погибелі не згиналися».
2006 р.
«…З самого початку я щиро хотів Роману Ткачу допомогти, щоб, так би мовити, зберегти добрі традиції в області. Щоб той маховик, який був розкручений, не згасав, а набирав оборотів. Не зовсім в нас це виходило. Якщо пам’ятаєте, ми п’ять років підряд давали приріст економіки не менше 20% у рік. Зараз в мене складається враження, що маховичок починає згасати. Він міг рік-півтора покотитися по інерції, але не дальше.
…Ми політику поставили вище економіки, а це може привести Україну до повного краху».
2007 р.
«…Взагалі я категорично проти всяких коаліцій. На сьогодні я  прихильник чіткої вертикалі влади — президентсько-парламентського устрою держави. Наразі ми не готові до парламентської республіки. Зараз нам потрібна жорстка вертикаль влади.
…Якщо ми цього не зробимо, то позитивних змін очікувати годі. Коли ми говоримо — всю владу громаді, або іншими словами — всю владу загальним зборам колгоспників, то на загальних зборах колгоспників жодного відповідального немає. Що голова колгоспу каже? То не я, то загальні збори колгоспників так вирішили. Що голова ради (обласної, міської чи сільської) каже: то не я, то сесія так вирішила. Крайнього немає! Немає відповідальності!».
2008 р.
«…На превеликий жаль, в нас сьогодні немає партій, які б вели свою діяльність на основі ідеології. Зараз просто цілий ряд фінансово-промислових груп створили свої партії. Віктор Ющенко допустив помилку, що в свою команду теж взяв представників багатьох фінансово-промислових груп. Вони в результаті його підставили, створивши президенту чимало негативу…
…Віктора Ющенка поважаю як людину, яка стоїть на національних інтересах, але коли я побачив, кого він бере в свою команду, а потім коли побачив, якими методами працює ця команда, то  зрозумів, що з цього нічого не буде, що йому буде дуже важко і проблем у державі буде дуже багато.
…Знаю, кажуть: не дай Бог прийде Вишиванюк – з нами всіма розправиться. Побоюються, що з ними начебто може бути якась політична розправа. Ви ж розумієте: кожен судить по собі. Та запевняю: у випадку, якщо б я і справді прийшов до влади, то ні з ким би ніяких розправ не робив. Навпаки, якби такий момент був, я б сказав – хлопці, всі працюють на своїх місцях!».
2009 р.
«…А щодо становища на 2010 рік, названих вами кандидатів на посаду президента, то навіть соціологи показують, що на найкращій позиції перебуває Янукович, після нього іде Тимошенко і, на превеликий жаль, про рейтинг нашого президента Віктора Ющенка говорити вже нема що. Це реальна ситуація…
…Взагалі тверезо мислячі люди, не кар’єристи (які будь-якою ціною хотіли б прорватися до влади, щоб набити кишені, а далі хоч трава не рости) чудово розуміють: для того, щоб прийти зараз у владу, потрібно бути камікадзе, пожертвувати самим собою, покласти своє життя, здоров’я на вівтар України, бо повернення до нормального ритму життя буде відбуватися за рахунок надзвичайно важкої праці і прийняття непопулярних рішень.
2010 р.
…Просто так царювати зараз ніхто нікому не дасть. Жоден регіон такий не чутливий до несправедливості, до всяких перекосів, як наш…
…Думаю, президент не піде на те, щоб присилати сюди чужу людину. Чужа людина тут довго не втримається. Призначити варяга – означає призначити метелика на самоспалення. Треба знати традиції, специфіку, треба знати людей. Це дуже важливо. Знати їхні помисли, знати, що вони хочуть і головне — працювати на них. Бо коли люди бачать, що ти працюєш на них — вони тобі дадуть працювати.
…В мене на план розвитку області було своє бачення. В Палійчука – своє, в Ткача – своє. Кожен щось почав робити і кожен щось недоробив. Все це, так би мовити, зависло. А коли сісти, разом обговорити, акумулювати зусилля, то буде і результат».
Категорія: | Додав: bond (01.04.2010)
Переглядів: 942 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]