Четвер, 28.11.2024, 10:44
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
[356]
Пошук
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті »

«Аборигени» залишаються, або Як у Івано-Франківську ректора обирали
У виборах ректора взяла участь головний спеціаліст департаменту вищої школи Міністерства освіти і науки України Анна Кільова. За її словами, вся процедура подання документів до Міносвіти дотримана згідно з Законом України «Про вищу освіту».
Конференція трудового колективу ІФНТУНГ розпочалася із слухання звіту ректора за попередні сім років діяльності на цій посаді. Воно й не дивно, що під час конференції рішення про обрання нового ректора було одноголосним. Із делегованих 310 членів трудового колективу на зібрання прийшло 302. У зв’язку із тим, що двоє кандидатів на найвищу посаду університету відмовилися продовжувати перегони, не важко було здогадатися, що всі підтримають програму Євстахія Крижанівського.
Професор Леонід Заміховський, котрий був основним конкурентом Євстахія Крижанівського, зняв свою кандидатуру ще напередодні конференції, під час засідання ректорату. А в день виборів так і не появився на засіданні конференції трудового колективу вузу. Втім не забарився і інший кандидат – професор, проректор з науково-педагогічної роботи ІФНТУНГ Мар’ян Галущак. Замість прогнозованого проголошення своєї передвиборчої програми доповідь професора Галущака стала похвалою на користь опонента. Виступ базувався на тому, що програми кандидатів майже повністю схожі. Це і стало основною причиною зняття проректором своєї кандидатури.
Виступи працівників університету, котрі би мали слугувати обговоренням програми кандидата на посаду ректора, були всі одностайними. Кожен завідувач кафедри закликав своїх колег підтримати кандидатуру пана Крижанівського.
У результаті таємне голосування не стало ні для кого несподіванкою. Та й довірити керівництво своїм навчальним закладом колектив може тому, хто вже тричі доказав, що він здатний виконати те, що планує. Адже із попередньої програми, котра закінчується цього року, виконано вже всі пункти. Єдине, що найбільше хвилює Євстахія Івановича, це те, що університет має у своєму арсеналі тільки 1% коштів на розвиток. Тому пан Крижанівський і поставив на перший план питання щодо збільшення фонду розвитку університету.
Як запевнив новообраний ректор, фінансування університету нафти і газу у розмірі 100 мільйонів гривень не достатнє для того, щоби заробляти кошти, а тому доведеться брати активну участь у розробці проектів, реалізовувати пілотні проекти та напрацювання навчального закладу і таким чином піднімати матеріальну базу університету.
Новообраний ректор вузу обрав стратегію розвитку навчального закладу і переведення його у статус дослідницького. За словами пана Крижанівського буде можливість постаратися увійти в рейтинг найпопулярніших вузів світу. Водночас Євстахій Іванович запевняє, що бюджет університету, котрий входить у топ-500, становить 1,5 мільярда доларів. Якщо івано-франківський вуз отримає статус дослідницького, тоді й зміняться пріоритети вузу.

А тим часом
В Івано-Франківську цієї осені очікуються ще одні вибори ректора університету. Після  смерті ректора Івано-Франківського національного медичного університету Євгена Нейка керівництво вузом взяв на себе професор Любомир Глушко. Проте, як повідомили у приймальні ректора університету, вакансія на цю посаду залишається відкритою. Адже вибори нового керівника університету відбудуться у вересні. Згідно із законодавством керівника національного університету обирають терміном на сім років.

Володимир Бодак
Категорія: | Додав: bond (08.07.2010)
Переглядів: 992 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]