Чи не є занадто важкою шкільна програма для учнів?
Марія Михайлівна, вчителька: – Дуже складна програма, причому, від наймолодших класів. Більшість дітей ледве витримують таке навантаження. Я була у США, цікавилась їхніми програмами для школярів. Учень шостого класу витрачав на виконання домашніх завдань максимум півгодини. У нас за півгодини і один урок не кожен вивчить. Звісно, є особливо обдаровані діти, їм все дається легко, але якщо школа загальноосвітня, то не має бути зорієнтована лише на обдарованих дітей.
Марія, програміст: – У п’ятому класі надзвичайно складна програма. Я сама далеко не все там розумію, коли донька звертається за допомогою. Звісно, залежить ще і від дитини, від здібностей і бажання вчитись, та все ж програма дуже складна.
Іван, інженер: – У першому класі вже одразу велике навантаження, хоча і не ставлять оцінок. Крім того, дуже важко дитині приходити на восьму ранку, важко бути активною. Хоча б на півгодини пізніше, все-таки було б легше дітям.
Валерія Петрівна, продавець: – Програма дуже складна. Порівняно з тим, що ми вчили, як були у школі, – набагато важча. Вчителька з математики сама порадила дітям придбати книги з… розв’язаними завданнями. Крім того, дуже багато потрібно грошей на шкільне приладдя.
Тетяна, мама трьох дітей: – У молодших класах допомагала доньці з одним із гуманітарних предметів, здається, «Я і Україна». Текст був написаний ніби навмисне важкими словами, хоча в українській мові є достатньо простіших синонімів. Також пригадую, що у тексті було незнайоме дітям слово, і була відмітка – прочитати пояснення слова внизу сторінки. Так-от пояснення складалось із чотирьох слів, і всі вони були теж незнайомі дитині… Я не знаю, хто складає ці програми. Опитував Тарас ЯКОВИН
|