Податок на нерухомість можна не платити Парламент переніс термін введення і сплати податку на нерухомість до 31 грудня 2013 року – терміну завершення звірки даних по об'єктах оподаткування та формування реєстру платників такого податку. Цей закон звільняє фізичних осіб від сплати в 2013 році податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у зв'язку з тим, що на формування реєстру платників необхідно час. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що обсяг платежів з податку на нерухомість з початку року склав 8,5 мільйонів гривень, з яких юридичні особи сплатили 7,3 мільйона гривень, фізичні особи – 1,2 мільйона гривень. Громадяни, які вже сплатили податок на нерухомість можуть повернути сплачені кошти після набрання чинності нових правил оподаткування житла, – повідомили у Міндоходів. «Для цього їм потрібно звернутися із заявою до податкової інспекції (територіальних органів Міндоходів). Разом з цим, сплачені кошти в 2013 році можуть бути зараховані для сплати податку у 2014 році», – сказано у повідомленні.
Народження дитини оподаткували З 1 липня набув чинності закон № 231-VII «Про внесення змін до деяких законів України про призначення та індексації пенсії», відповідно до якого підприємства, де працювали породіллі, змушені платити у державний фонд суму в розмірі кількох зарплат жінки – за період допологової та післяпологової відпустки. Саме з цих грошей держава колись, через кілька десятків років, і нарахує нинішнім молодим мамам незначну надбавку до пенсії, додавши до страхового стажу і ці кілька місяців. «Насправді, це спосіб держави стягнути з підприємств ще трохи додаткових грошей в Держбюджет сьогодні і зараз, щоб закрити хоч якісь дірки. Таким чином, бізнес оплачуватиме роботу людини, що не працює на підприємстві, а працює в інтересах держави – народжує і виховує дитину, громадянина України». Як інформує «Свобода слова в Україні», про це заявив народний депутат України (фракція «Батьківщина») Олександр Бригинець. «Це ж ніщо інше як своєрідний податок на народження дитини. Тільки платить його не родина, а роботодавець», зазначив нардеп.
Депутатів колишніх не буває Верховна Рада виділила 36 мільйонів гривень на зарплати колишнім народним депутатам. Згідно з інформацією, бюджет, затверджений парламентом минулого четверга ввечері, складає майже 1 млрд. грн. Велика частина коштів піде не на забезпечення роботи народних депутатів, а на фінансування їхнього дозвілля та утримання великої кількості колишніх депутатів. Новація цього кошторису Верховної Ради – народні депутати зможуть відпочивати безкоштовно не лише у кількох парламентських санаторіях. Тепер вони це зможуть зробити, за словами депутата Пишного, не лише в пансіонатах, що належать Верховній Раді, а й в інших коштом українських платників податків. Ще 5,7 млн. грн. виділять депутатам на будівництво житла.
|