Головна » 2013 » Січень » 11 » СПОРТ
12:57
СПОРТ
Десять додаткових хвилин інтриги

Розпочавши новий рік поразкою від БК «Донецьк», франківська «Говерла» реваншувалася у поєдинку з маріупольським «Азовмашем». Неймовірний за інтригою поєдинок ознаменувався серією цікавих досягнень і завершився лише в другому овертаймі.

У такий неймовірний сюжет важко вірилося в середині третьої десятихвилинки, коли господарі досягли 21-очкової переваги в рахунку! І хоча перед четвертим періодом баскетболісти «Азовмашу» скоротили відставання до 13-ти пунктів, й такого гандикапу, здавалося, «ведмедям» вистачить для перемоги.
Та як відомо «Говерла» не з тих команд, котра шукає легких шляхів. «Ведмеді» не тільки дозволили суперникам наздогнати себе, але й взагалі пропустила азовців вперед (76:80). Не осоромитися підопічним Євгена Мурзіна допомогла холоднокровна гра Райана Пірсона, котрий спершу забив з гри, а потім реалізував два штрафні кидки. Відтак гра перейшла в овертайм.
В додатковий час господарі змушені були обходитися без Тревіса Пітерсона та Юджина Лоуренса, які залишили паркет через перебір фолів. Героями ж вечора стали Райан Пірсон і Кінделл Дайкс. Вони фактично удвох «витягнули» на собі гру. Переломивши хід зустрічі наприкінці другої додаткової п’ятихвилинки, підопічні прикарпатці обіграли маріупольців із рахунком 107:98.
«Говерлянин» Дайкс встановив особистий рекорд результативності в сезоні, відзначившись 30 очками. На рахунку Пірсона 20 очок і 14 підбирань. Проте найрезультативнішим на майданчику був легкий форвард «Азовмашу» Менні Харріс – 35 очок (в його активі також 14 підбирань і п’ять передач). Один із лідерів «левів» встановив новий рекорд сезону за кількістю хвилин, проведених на паркеті, зігравши майже без замін – 49 хвилин 14 секунд (всього матч тривав 50 хвилин).
«Говерла» вдруге в сезоні досягла гросмейстерської позначки у 100 очок за гру. Крім іванофранківців, подібним можуть похизуватися тільки «Ферро-ЗНТУ», «Донецьк» і «Кривбасбаскет». До речі, 107 пунктів – це асбсолютно кращий результат за час виступів франківської команди у вітчизняній суперлізі. Попередній рекорд (101 очко) був встановлений 15 лютого минулого року у гостьовому поєдинку з «Ферро-ЗНТУ» (101:78). Рекордною для нашої команди стала й сумарна кількість очок, здобутих обома командами (205).
13 січня «Говерла» завершить перше коло матчем у Львові проти «Політехніки». Заключне третє коло регулярного чемпіонату розпочнеться у лютому. В перерерві, 23-24 січня, у Львові відбудеться «Фінал чотирьох» кубка суперліги, учасником якого стане також «Говерла».
Чемпіонат України. Суперліга. 4 січня. «Говерла» - «Азовмаш» - 107:98 (2ОТ). «Галичина» - «Донецьк» - 80:67. 5 січня. «Хімік» - «Миколаїв» - 86:45. «Дніпро-Азот» - «Дніпро» - 83:86.