Головна » 2011 » Вересень » 22 » СПОРТ
10:01
СПОРТ
Точка відліку – Крагуєвац

У вівторок стартує основний раунд Кубка УЄФА з футзалу 2011-12 рр. З цього етапу розпочинає свої виступи в турнірі івано-франківський «Ураган». Стартові матчі прикарпатці проведуть в 200-тисячному сербському місті Крагуєвац.

Окрім українців, в гості до місцевого «Економаца» завітають ізраїльський чемпіон АСА «Бен Гуріон» (Беєр-Шева) і найкраща команда Кіпру – «Омонія» (Нікосія), котра наприкінці літа подолала сито відбору. Матчі відбудуться в місцевому «Хала Єзеро» (5 000 місць).
Кубок УЄФА з футзалу розігрується водинадцяте. «Ураган» стане п’ятим за ліком українським клубом-учасником змагань: п’ять разів честь країни відстоював донецький «Шахтар», по два рази – столичний «Інтеркас» і львівський «Тайм», одного разу – «Енергія». Найкращого результату досяг «Шахтар» в сезоні-2005/06. Тоді гірники дісталися півфіналу.
В останні сезони український чемпіон без видимих зусиль долав основний раунд, потрапляючи до числа 16 кращих клубів континенту. Віримо, що «Ураган» продовжить цю приємну традицію.
В основному раунді у шести групах змагатиметься 24 клуби. До наступного етапу (елітний раунд) вийдуть по дві кращі команди, тобто половина учасників. Матчі наступної стадії відбудуться в середині листопада.
Стежити за матчами «Урагану» можна буде у прямому ефірі, завдяки трансляціям на клубному сайті. Разом з командою до Сербії вирушають працівники клубної прес-служби, котрі оперативно інформуватимуть вболівальників про хід змагань.
Одна з місцевих турфірм взялася організувати тур для вболівальників. Втім, оголошена ціна поїздки – майже 400 євро – виглядає занадто високою...
Розклад матчів
27 вересня (вівторок). «Економац» – АСА «Бен-Гуріон» (19.00), «Ураган» – «Омонія» (21.30). 28 вересня (середа). «Економац» – «Омонія» (19.00), АСА «Бен-Гуріон» – «Ураган» (21.30). 30 вересня (п’ятниця). «Омонія» – АСА «Бен-Гуріон» (19.00), «Ураган» – «Економац» (21.30). Час – київський.
P.S. Як стало днями відомо, Прикарпаття на міжнародній арені представлятимуть не тільки «Ураган» і «Говерла», але й баскетболістки жіночої «Галичини» (БК «Франківськ»), котра стала учасником Балтійськіої ліги.

1996-й: Празька весна «Роксолани»

Першим колективом з Прикарпаття, який взяв старт у європейських клубних турнірах, став представник «літнього» хокею – жіноча команда «Роксолана-Аускопрут». Попри те, що в національних чемпіонатах франківчанки жодного разу не піднялися вище третьої сходинки, в 1996 році саме вони представляли Україну у розіграші Кубка чемпіонок.
Формат турніру передбачає розподіл учасників на дивізіони, між якими відбувається постійний обмін. Змагання відбуваються наприкінці весни на майданчику одного з колективів. Кілька матчів – і вже все вирішено…
В середині 1990-х Кубок чемпіонок нараховував три групи по вісім команд у кожній. Українки змагалися в другому за силою дивізіоні В. Однак, у 1995 році бориспільський «Колос» через фінансові проблеми не зміг дістатися місця проведення турніру – іспанського міста Сан-Себастьян, за що отримав річну дискваліфікацію. Постало питання, хто замінить «Колос» у наступному розіграші?
Головний опонент бориспольок в чемпіонаті країни – сумське «Динамо» – було заявлено у Кубку кубків, тож заповнити вакансію запропонували «Роксолані». Цього разу змагання приймала Прага. Звісно, з Франківська до столиці Чехії набагато ближче, ніж з Києва до Піренеїв. Проте кошти на поїздку знайшлися тільки в останній момент. Склад делегації нараховував усього 13 гравців (основа та двоє запасних). Їхали з пригодами: тільки-но автобус перетнув державний кордон, як його довелося ремонтувати…
У дорозі гравці «Роксолани» провели півтори доби. Тож на першу гру з французьким «Ам’єном» франківчанки виходили буквально «з коліс». Поразка – 0:3. Наступного дня українки завдяки голу Вітютнєвої обіграли словацький «Локомотив», а в третій зустрічі – мінімально поступилися господаркам. Втім, головне завдання – збереження прописки в дивізіоні дівчата виконали, впевнено перегравши у стиковій зустрічі бельгійок – 3:1.
«Локомотив» Рача, Словаччина    3    0    0    3    0-4    0
Матчі «Роксолани»: «Ам’єн» – 0:3, «Локомотив» – 1:0, «Славія» – 0:1, «Ройял Леопольд» Брюссель, Бельгія – 3:1 (за 5 місце).

2008-й: Бабине літо «Нафтохіміка»
Восени 2008 року прикарпатські шанувальники спорту вперше отримали змогу спостерігати за єврокубками наживо. Жіночий ФК «Нафтохімік» з Калуша, здолавши сито відбору Кубка УЄФА (аналог чоловічої Ліги чемпіонів), на другому етапі змагань приймав суперниць в рідних стінах. Матчі групового турніру проходили також на стадіоні «Рух» в обласному центрі.
На відбірковий раунд «Нафтохімік» вирушив до Польщі, де йому протистояли чемпіонки Греції, Естонії і господарки – вроцлавський АЗС, який ввосьме поспіль став кращим у національному чемпіонаті. Саме полячки вважалися беззавперечними фаворитами групи. Вони й стали дебютним суперником наших землячок на євроарені.
Господарки, за плечима яких були десятки матчів у Кубку УЄФА, несподівано поступилися новачку – 0:1. В другому турі калушанки з таким самим результатом переграли ПАОК і стали єдиними серед 36-ти учасників відбору, хто достроково здобув перепустку в наступний раунд змагань!
Запорукою успіху «Нафтохіміка» стали «джокери» – квартет легіонерок, котрий поповнив клуб напередодні його виходу в Європу. Суперниці цього не врахували, а коли схаменулися, було вже пізно. Один з джокерів – південноафриканка Айві Люїк стала авторкою всіх трьох переможних голів команди.
В середині жовтня до Калуша та Івано-Франківська завітала еліта клубного футболу Старого Світу – кращі жіночі клуби Німеччини, Данії та Іспанії. Саме тут розпочав свій похід майбутній володар трофею – німецький «Дуйсбург-2001». «Нафтохіміку» важко було протистояти суперницям, відтак він фінішував останнім у групі, а в загальному заліку турніру опинився на 14-й сходинці.

Футбол. Жінки. Кубок УЄФА-2008/09
І етап. Група 8. 4-9 вересня 2008 р. Вроцлав
                І    В    Н    П    М    О    «Нафтохімік» Калуш        3    3    0    0    4-1    9
АЗС Вроцлав, Польща        3    2    0    1    8-1    6
ПАОК Салонікі, Греція        3    1    0    2    3-5    3
«Левадія» Таллінн, Естонія    3    0    0    3    1-9    0
Матчі «Нафтохіміка»: АЗС – 1:0, ПАОК – 1:0, «Левадія» – 2:1.
ІІ етап. Група 4. 9-14 жовтня 2008 р. Калуш, Івано-Франківськ
                І    В    Н    П    М    О    «Дуйсбург-2001» Німеччина    3    3    0    0    14-2    9
«Брондбю» Копенгаген, Данія    3    2    0    1    7-5    6
«Леванте» Валенсія, Іспанія    3    1    0    2    4-7    3
«Нафтохімік» Калуш        3    0    0    3    3-14    0
Матчі «Нафтохіміка»: «Дуйсбург» – 1:5, «Брондбю» – 1:5, «Леванте» – 1:4.