Четвер, 12.12.2024, 00:13
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Пошук
Календар
«  Липень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 13
Гостей: 13
Користувачів: 0
Головна » 2012 » Липень » 13 » ПОРАДИ
09:39
ПОРАДИ
Як використати свою заздрість з користю

Кожна людина у своєму житті переживала заздрість. У всіх були на це свої причини: хтось спостерігав за успіхом товариша, інший помітив щасливу сім’ю сусіда, а хтось побачив новий автомобіль співробітника. Заздрість ґрунтується на порівнянні себе з іншими людьми і часто виникає внаслідок низької самооцінки, комплексів, страхів. Якщо вчасно на заздрість не відреагувати, це почуття може завдавати болю протягом багатьох років.


Існує стереотип, що жінки схильні заздрити більше, ніж чоловіки. Жінки часто  заздрять, читаючи глянцеві журнали, дивлячись, як інші носять модний одяг, користуються сучасною побутовою технікою, мають багатого чоловіка. У жінок сфера заздрості пов’язана із сім’єю, дітьми, побутом. У чоловіків сфера заздрості – це досягнення.  Мужчини часто заздрять через більшу зарплату співробітника, кращий автомобіль та соціальний статус начальника. Тому не можна сказати, що жінки заздрять більше за чоловіків. Просто заздрість у них знаходиться у різних сферах.
Варто зазначити, що у заздрості, як у почутті, немає нічого поганого. Класифікуються почуття, залежно від нашого внутрішнього сприйняття, на приємні і неприємні. Почуття – це індикатори стану нашої душі, і немає ні добрих, ні поганих почуттів. А добрими чи поганими можуть бути наша реакція та вчинки під впливом цих почуттів. Сам метал не є ні добрим, ні поганим. Але із металу можна зробити зброю і використовувати її для вбивства, а можна зробити прикраси, щоб підкреслити чиюсь красу. Так само із заздрістю: під впливом цього почуття можна нищити і принижувати, а можна використати його, щоб помічати  в інших те, чого мені бракує і над чим потрібно працювати. Тому заздрість можна перетворити на цінний інструмент для особистого розвитку та вдосконалення.
Перш за все зізнайтеся самі собі, що ви заздрите. Пригадайте, що саме почуття  не є чимось поганим. Не намагайтеся приховати чи замаскувати це почуття. Визнайте, що проблема у вас, а не в інших людях. Працюйте над підвищенням своєї самооцінки. Слідкуйте за своїми вчинками, які ви робите під впливом заздрості.
Використайте заздрість, як індикатор своїх цінностей. Тома Аквінський описував почуття заздрості, як «сум через добро інших». Ми ніколи не заздрим людям у їхньому нещасті, ніхто ніколи не скаже, що я заздрю тобі, що ти сидиш у в’язниці. Натомість заздрість вказує на речі, які є цінні для мене. Таким чином, аналізуючи почуття заздрості, можна побачити, що саме я ціную у своєму житті. У випадку, коли предмет заздрості є не настільки важливим, то, можливо, слід переглянути свою шкалу цінностей і розставити правильні життєві пріоритети.
Наважтеся розказати про свої емоції об’єкту заздрості. Сам факт наявності заздрості свідчить, що у вас із цією людиною є спільні цінності. Замість того, щоб боротися зі своїми почуттями, просто скажіть "Мені подобається твій автомобіль, вітаю тебе з чудовою покупкою. Знаєш, я навіть трохи заздрю тобі…”. Тільки сильні люди можуть бути відвертими. Таким чином ваша заздрість швидше минеться.
Придивіться краще до людей. Почуття заздрості часто не враховує те, що всі люди носять на лиці маску щастя і ніколи не розказують про свої проблеми, значно перебільшуючи свої успіхи. Успішний бізнесмен Василь ніколи не розкаже про свої проблеми в особистому житті, а неймовірно красива Катя не розкаже, що вийшла заміж через гроші і має постійні конфлікти із свекрухою. Якщо ви поставите себе на місце інших людей, то побачите, що у них також є багато причин, щоб заздрити вам.
Не шукайте причину в інших. Всім ще в дитинстві говорили, що заздрість – це погане почуття, і люди всіляко намагаються придушити його у собі. І щоб замаскувати заздрість і знайти причини неприязні, ми починаємо шукати недоліки в інших людях. Тому так часто можна почути, що жінка, яка отримує багато уваги від чоловіків, – повія, багатий чоловік – обов’язково злодій, а уважний до жінок чоловік – підкаблучник. Якщо ви також намагаєтеся приховати свою заздрість – перестаньте це робити! Натомість визнайте, що схильні заздрити іншим. Придивіться, що зробили інші для того, щоб мати те, про що ви мрієте. Складіть план досягнення цілі і впевнено крокуйте ним.
Наша заздрість може стати чудовим стимулом для досягнення цілі та особистого розвитку, якщо її направити у правильне русло. Заздрість заставляє нас не сидіти на місці, а щось робити. Тому, якщо ви хочете також мати те, що стало причиною заздрості, дійте і ви обов’язково цього досягнете.
Всіляко уникайте так званої "чорної” заздрості, яка за ціль ставить нашкодити іншим, замість того, щоб розвиватися самому.

Переглядів: 856 | Додав: bond | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]