VOX POPULI
16 липня 1990 р. Верховна Рада УРСР прийняла Декларацію про державний суверенітет України. Наскільки це важливо, на ваш погляд, з точки зору сьогодення?
Оксана, інженер: – Це найкраще, що тодішні депутати могли прийняти, адже ми довго боролись за свою незалежність, і Декларація про державний суверенітет України стала поштовхом до становлення України як самостійної держави.
Василь, інженер: – Дуже гарне запитання. Добре, що прийняли, але потрібно більше приділяти уваги людським питанням, служінню Богові, щоб не було так, як за комуністів, які руйнували церкви, відбивали людей від Бога. Треба, щоб депутати вирішували більш глобальні питання для людей. Такі, як правовий захист, справедливе судочинство тощо.
Ірина, викладач комп’ютерних систем: – Прийняття декларації у 1990-му році оцінюю позитивно. Я за національністю росіянка, але вважаю, що це правильне рішення. Важливо, що Україна вийшла з-під влади Радянського Союзу і стала самостійною.
Галина Сергіївна, телеграфіст: – Я до цього ставлюся негативно. Ми все чекали кращого і кращого. Але нічого кращого не стало. В УРСР піклувалися про дітей, про нас. А зараз, на жаль, такого немає. Кожен сам за себе.
Іван, військовий: – Прийняття Декларації про державний суверенітет України ніяк не вплинуло на долю України. Оскільки рішучі події відбулися в 1991 році під назвою «Серпневий путч». Ця Декларація насправді була звичайним «папірчиком», який нічого не означав. Положення Декларації не означало революційної зміни поглядів комуністів.
Лілія Василівна, викладач: – Це було дуже правильне рішення. Декларація була величезною перемогою для України. Ми цього дуже довго чекали. Народ прагнув бути незалежним, самостійним і будувати свою незалежну державу не під опікою «старшого брата». Декларацією про державний суверенітет України було закладено основи майбутньої незалежності держави.
Опитували студенти Євгенія МАРКОВА, Оксана СКОМАРОВСЬКА
|